Autor Wątek: Sklep: TYLKO ŚWIEŻA KAWA  (Przeczytany 10950 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Sklep: TYLKO ŚWIEŻA KAWA
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Czerwiec 2019, 00:08:40 »
Na wyspie w ogóle można mieć podłączone ścieki i bieżącą wodę?
A czemuż by nie? :) wiele takich.

RadoGost

  • Gość
Odp: Sklep: TYLKO ŚWIEŻA KAWA
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Czerwiec 2019, 04:59:47 »
Chcesz dziennie sprzedawać 100kg kawy? :D

Wiem, wiem @pepo, że to wariant nadmiernie optymistyczny, ale gdyby znaleźć takich, załóżmy, stu klientów myślących tak jak my tu na WOK-u bezkompromisowo w kwestii kawy i jej świeżości plus pozyskiwać systematycznie nowych, to czy nie jest to już bardziej prawdopodobne?

Smacznej :kawa: na dzisiaj  :)
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2019, 05:53:44 wysłana przez RadoGost »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Sklep: TYLKO ŚWIEŻA KAWA
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Czerwiec 2019, 07:33:11 »
Tylko, że to dopiero jeden dzień.

Offline pepo Mężczyzna

    • brak
  • Wiadomości: 110
    • pipala.pl
  • Ekspres: aeropress, v60, moka pot, phin
  • Młynek: Kazak Tura
Odp: Sklep: TYLKO ŚWIEŻA KAWA
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Czerwiec 2019, 08:07:04 »
Ale 100kg dziennie to może w starbucksie schodzi, a nie na wysepce w małym centrum handlowym w małym miasteczku :d

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Sklep: TYLKO ŚWIEŻA KAWA
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Czerwiec 2019, 09:27:22 »
To teraz odejmij od tego VAT i dochodowy, obliczenia raz jeszcze ;) I widzisz, że to nie ma sensu. Pomijam to, że to zarzynanie się pracą po kilkanaście godzin dziennie dzień w dzień...

PS. Ja pytałem, nie stwierdziłem, znaki pomyliłeś ;)

RadoGost

  • Gość
Odp: Sklep: TYLKO ŚWIEŻA KAWA
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Czerwiec 2019, 09:53:59 »
Kurczę blade 8) Jak nie pesymista, to najwyżej sceptycznie podejście do mojej koncepcji. Powtarzam: meble mam, koszt młynka SD ok. 6000 (jak nie wyjdzie, sprzedam z niewielką stratą), torebki strunowe z logo sklepiku.
Dzisiaj zajadę do CH i dowiem się, jaki czynsz, a najważniejsze, czy można rozwiązać umowę najmu bez konsekwencji finansowych.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Sklep: TYLKO ŚWIEŻA KAWA
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Czerwiec 2019, 10:10:47 »
Ale to są proste obliczenia - jak wiesz ile zarobisz na woreczku kawy to możesz liczyć ile tego trzeba sprzedać. Odejmij od kosztu woreczka VAT, dochodowy i zobaczysz ile wyjdzie.

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Sklep: TYLKO ŚWIEŻA KAWA
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Czerwiec 2019, 11:16:57 »
A czy dobrze liczycie z tymi 100 klientami?

P.S. o 100 klientach zapomnij, nawet jakby się znaleźli to przecież nie będą kupować kilograma kawy dziennie...

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Sklep: TYLKO ŚWIEŻA KAWA
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Czerwiec 2019, 11:43:26 »
Nie widzę tego. Kto kupi ekspres ? Większość chce automaty, a już jak ktoś się zdecyduje to w Internecie, kawa - ktoś wie co dobre, szuka i zamawia zazwyzaj przez Internet. Nawet jak ktoś kupi, to pytanie czy dobrze zaparzy. Jakbyś palił sam tą kawę do tego sprzedawał napar, to może jest sens :), sam ostatnio piję pyszną kawę w kawiarni, mają palarnię, to jeszcze chce się kupić ziarno do domu.

RadoGost

  • Gość
Odp: Sklep: TYLKO ŚWIEŻA KAWA
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Czerwiec 2019, 12:58:03 »
@siewcu, byłem w CH. Nie zastałem osoby zajmującej się najmem i rozmawiałem z dyrektorką, która okazała się znajomą. Więc: 2500 netto za wyspę 2X3m, normalnie biorą 3 do 3,5tys. Umowa miesięczna z możliwością przedłużenia co miesiąc :wow2: Pojadę do Sanepidu, aby wbadać przy takiej działalności, jak mocno będą człowieka  :Bicz:

@jancewicz, szacunki hipoteczne, od czegoś trzeba zacząć.


@tom517, zmiana profilu działalności, tzw minimalizm kawowy, tylko świeża kawa: ziarnista lub mielona.

Offline xcracerpl

  • Wiadomości: 82
  • Ekspres: v60, aeropress, prismo, g.a.t. 3tz, Bialetti z E&B Lab, tygielek, mizudashi, Brewista Smart Dripper, Chemex
  • Młynek: C40 MK4, Quito, Wilfa
Odp: Sklep: TYLKO ŚWIEŻA KAWA
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Czerwiec 2019, 15:09:07 »
Nie wiem, czy to się finansowo spina czy nie, ale sam pomysł całkiem ciekawy. No i przy różnych geekowskich rozważaniach warto pamiętać, że centrum handlowe to niekoniecznie musi być tylko specialty. Stawiam, że nawet przyzwoite kawki premium: ze dwa blendy (jeden 100%, drugi z robustą), do tego gwatemala, brazylia, etiopia, kostaryka, które klient może kupić w cenie lepszej kawy koncernowej, ale będzie ją miał świeżą, ładnie pachnącą i z w miarę stałą jakością no i sprzedaną z dobrym słowem to mogą być elementy, które zrobią różnicę.

Herbaciane sieciówki obecne w prawie każdej galerii handlowej (typu five o'clock) też nie mają herbat najwyższej jakości (nie wiem jak to się w herbacie stopniuje), ale w stosunku do paczkowanych marketówek to niebo a ziemia. I gdy ktoś nie jest herbacianym geekiem a chce "dobrą herbatę" to idzie i kupuje w five o'clock czy jakimś innym taheebo i jest zadowolony. Różnica jest taka, że to sieciówki czy też franczyzy, więc sytuacja jest inna niż w przypadku indywidualnego handlowca, ale nie w tym rzecz :) Kto wie, może wcześniej niż później Strauss sobie wymyśli, żeby oprócz sprzedaży online czy jakiś chwilowych wrzutek do biedry otworzyć sieć takich stoisk z ich mk-fresh. Bo teraz w galeriach "sklepem z dobrą kawą" jest Tchibo, gdzie kawę kupują tłumy ludzi, więc przestrzeni do ekspansji może być całkiem sporo.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2019, 15:11:51 wysłana przez xcracerpl »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Sklep: TYLKO ŚWIEŻA KAWA
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Czerwiec 2019, 15:30:35 »
w galeriach "sklepem z dobrą kawą" jest Tchibo, gdzie kawę kupują tłumy ludzi,
Kupują, bo Tchibo zna każdy. Do tego przy okazji może sobie kupić trzepaczkę do jajek i kalesony.

RadoGost

  • Gość
Odp: Sklep: TYLKO ŚWIEŻA KAWA
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Czerwiec 2019, 17:30:52 »
w galeriach "sklepem z dobrą kawą" jest Tchibo, gdzie kawę kupują tłumy ludzi,
trzepaczkę do jajek i kalesony.

Bo to nie jest sklep z kawą (słabą),  tylko właśnie z kalesonami >:(

Dzięki @xcracerpl, w końcu ktoś bardziej optymistycznie podszedł do mojej koncepcji. W handlu działa tzw dywersyfikacja produktów. Myślę, że tańsze kawy stanowiłyby tak 50% ogólnej sprzedaży (konkurencja dla marketówek typu Lavazza, Tichbo, Jacobs) , średnia półka 35% a specialty 15%.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2019, 17:42:17 wysłana przez RadoGost »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Sklep: TYLKO ŚWIEŻA KAWA
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Czerwiec 2019, 20:00:24 »
typu five o'clock [...] jest Tchibo,
::)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Sklep: TYLKO ŚWIEŻA KAWA
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Czerwiec 2019, 11:16:03 »
Tu nie ma miejsca na optymizm czy pesymizm. Jest miejsce na matematykę  :jezyk:

Biznes rozumiem prowadzisz sam, bez pracownika. Na twój urlop, choroby, inne zdarzenia losowe się zamykasz.
Nich będzie że nie masz urlopu, nie chorujesz, itp., nie potrzebujesz pracownika. Działasz 27 dni w miesiącu. Pomijam całkowicie koszt inwestycji - regały, młynek, torebki, waga, kasa fiskalna, itp. Powiedzmy że dostałeś to w gratisie i nie musisz tego spłacić.

Zerknij na kalkulatory https://samozatrudnienie.kalkulator-plac.eu/oblicz-wysokosc-faktury

A. Powiedzmy że kosztów masz tylko te 2500 i chcesz 1000 na czysto zarobić w miesiącu. Upraszczając, netto musisz zarobić ~4750. Czyli 176 PLN netto dziennie. Czy to dużo - chyba nie. Czy to wykonalne średnio dzień w dzień = chyba tak.
Aleee, masz na czysto 1000 PLN miesięcznie.

B. Jak byś chciał to podwoić - to musisz zarobić 5900 netto, czyli ~ 218 PLN netto dziennie.

Przyjmij sobie ile na kilogramie zarobisz. 10 PLN dla prostych obliczeń i wiesz ile kilogramów dziennie musisz sprzedać. A. 18, B. 22. Bez kilku dużych klientów kupujących do biura może to być trudno osiągalne. A ci duzi pewnie mają już kawę i serwis od wyspecjalizowanej firmy. Niekoniecznie lepszą od tej co ty sprzedajesz, ale tańszą.

Nie zapominaj że jednak musisz wyspę urządzić i w gratisie nic nie dodałeś, powiedzmy że na wszystko wydasz 12000 PLN i ma ci się to zwrócić po dwóch latach - 500 PLN miesięcznie...

A może chromolić tą wyspę i za nią nie płacić - może po biurach się przejść i oferować usługę dostawy kawy. Odpadnie ci 2500 za wyspę, odpadnie ci wyposażenie, pojawi się za to koszt dojazdu. W Łomży możesz to sobie skuterem ogarnąć lub jakimś autem mało palącym. Może o Piątnicę, Zambrów, Ostrołękę zahaczysz.... tylko koszta skoczą.

Musisz usiąść, zrobić plan, policzyć, założyć potem że koszta wzrosną, policzyć znów. No i wiedząc ile chcesz mieć na czysto będziesz wiedział czy te 27 dni twojej ciężkiej pracy jest tego warte. Czy w Lidlu na kasie i sklepie nie zarobisz więcej?
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi