Autor Wątek: bestsellery espresso  (Przeczytany 58888 razy)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
bestsellery espresso
« dnia: 27 Styczeń 2018, 22:08:33 »
Chcę zrobić małe 'tournee' po topowych dla danej palarni mieszankach i singlach do espresso, dostępnych w polskich sklepach internetowych i ewentualnie w kawiarniach (najlepiej w okolicy Trójmiasta i Poznania). Chciałbym spróbować na pewno czegoś od Auduna, Gardielliego, The Barn, ale jestem otwarty na wszelkie propozycje. Czy możecie proszę wrzucać typy 'must try'? Wystarczy np:

MastroAntonio: Top Red, Chocolate Wave

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marzec 2018, 18:09:49 »
Fajny temat, a nikt nie podłapał. Ja się dorzucę:
Mastro Antonio: Espresso #1, Honduras Marcala COMSA
Euro Cafe: Cafe Cubano, Polish Horse Peaberry

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marzec 2018, 18:15:25 »
W kawiarniach to może B&W w Gdyni. U nich jest sporo kaw z różnych palarni do wypróbowania.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marzec 2018, 19:57:38 »
Mastro Antonio - Honduras Marcala Comsa Natural. To ulubiona kawa od Andrzeja i Eli do espresso, bardziej klasyczna, bez owocowych fajerwerków, ale mimo to ulubiona.

Euro Cafe - Papua Nowa Gwinea Sigri, jest w przelewach, ale wybitnie smakuje mi w espresso i często u mnie gości. Owocowo cytrusowo cierpka.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marzec 2018, 20:03:26 »
Rocket Bean - Magic Pussy.
Jedno z najlepszych espresso z jakimi miałem doczynienia.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Marzec 2018, 16:33:53 »
Dorzucę jeszcze jedna kawę:
Euro Cafe - Gwatemala Coban Forest, bardzo fajnie mi leży w espresso, z mlekiem rownież bomba

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Marzec 2018, 19:59:40 »
Potwierdzam również lubię tę kawę w espresso, to moja główna pozycja w zamówieniach od Gorana.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Kwiecień 2018, 11:49:50 »
Papua New Guinea Sigri Peaberry od Gorana i Alicji która trafiła u mnie do kolby a nie pod przelew. Kawa którą jeszcze rok temu uznał bym za kwas, teraz wręcz przeciwnie czuję zdecydowaną słodycz i jestem pod wrażeniem owocowych smaków, kwiatowych aromatów, zapachu i posmaku suszonej śliwki. Rewelacyjne espresso chociaż ziarno wymagało na przestrzeni tygodnia dwukrotnej korekty ustawień młynka. Chyba moja ulubiona z Eurocafe ale poczekajmy bo otwieram Guatemala Coban Rainforest i też zapowiada się ciekawie aczkolwiek zdecydowanie mniej owocowo ;-) Ech jak to fajnie że kawa to nie tylko kawa i nie zawsze taka sama jak kiedyś bywało ;-)   

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Kwiecień 2018, 13:02:15 »
To są moje dwie ulubione pozycje do espresso od Gorana. Gwatemala troszkę ciemniej palona, dla tego kiedy tylko jest Papua, to zamawiam, jak zabraknie to wtedy zamawiam Gwatemalę

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Kwiecień 2018, 13:17:22 »
Dobrze że posłuchałem podpowiedzi odnośnie Papua, kawa fantastyczna a omijałem ją bo nie przyszło mi do głowy zawędrować do zakładki przelewy   :picardpalm:

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Kwiecień 2018, 14:23:49 »
(najlepiej w okolicy Trójmiasta i Poznania). Chciałbym spróbować na pewno czegoś od Auduna, Gardielliego, The Barn

Dwie pierwsze dostaniesz w Poznaniu

http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=956.msg136135#msg136135

Mnie osobiście zdecydowanie bardziej podpasował Gardielli ale to jak na razie próbka jednego rodzaju a ich oferty są większe.




Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Kwiecień 2018, 14:28:33 »
Wrzucam do kolejki Papuę od Gorana ;)

Z Gardielli mam problem, za 1szym razem paczka była wspaniała, za 2gim fantastyczna (best ever ;) ), za 3cim przeciętna. Może smaki mnie się bardzo szybko zmieniły.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Kwiecień 2018, 15:25:58 »
To jak na początku Ci się spodobało to możesz jeszcze sprawdzić Chocolate Wave o Antonio, aromat podobny ale bardziej intensywny a kawa kroczek w stronę jaśniejszego palenia.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Kwiecień 2018, 15:58:37 »
Heh, z Antonio i Synestezją mam 2 problemy. 1) palą za dużo różnych kaw, 2) wszystkie są świetne i na swój sposób powtarzalne.  miotla

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Kwiecień 2018, 20:28:11 »
Rocket Bean - Magic Pussy.
Jedno z najlepszych espresso z jakimi miałem doczynienia.

Za namową z tego wątku spróbowałem Magicznej ... Kotki. Obłędnie pachnie po zaparzeniu. W smaku rzeczywiście mocno cytrusowa. Dawno takiego rodzaju espresso nie piłem w domu. Ale bardzo mi smakowała. Parzyłem z 18-19g, uzysk 36-38g. Gdy trochę ja przeciągnąłem (42g i ponad 30s) to już zapach zniknął i pojawiła się goryczka tłumiąca cytruski. Czy do tego rodzaju kaw trzeba jakoś inaczej podchodzić, żeby wydobyć więcej? Większa doza może? Jakoś znacznie inna temperatura?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi