Autor Wątek: Początki w świecie kawy  (Przeczytany 2028 razy)

Offline Aven

  • Wiadomości: 1
Początki w świecie kawy
« dnia: 13 Październik 2019, 16:44:40 »
Hej, chciałbym zacząć swoją przygodę z porządną kawą i zakupić jakiś zestaw do parzenia. Budżet niestety niewielki, chciałbym się zamknąć w kwocie 500zł. Pijam czarną kawę w zwykłym kubku.
Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi 🙂
Czy jest możliwość zakupienia czegoś w tej kwocie z timerem? Żeby wstać rano i mieć gotowa kawę 🙂

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Początki w świecie kawy
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Październik 2019, 16:59:55 »
Trzeba zacząć od młynka.

Offline Fan Moki

  • Wiadomości: 29
Odp: Początki w świecie kawy
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Październik 2019, 17:04:02 »
Z timerem to może kawiarka elektryczna? Mam taką w pracy (model GAT Vintage) i jest ok. Koszt to ok 300 zł. Fajne w niej jest to że uprawiasz timer i o określonej godz robi kawkę. Polecam Ci jednak tańsze urządzenia - aeropress, dripper lub kawiarkę, w zależności jaki rodzaj kawy lubisz  (lekki, intensywny). Zamkniesz się w kwocie ok 150 zł. Resztę wydaj na młynek (np. Wilfa svart lub jakiś ręczny) i masz pyszną kawę.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Początki w świecie kawy
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Październik 2019, 18:55:09 »
Melitta Aromafresh - ekspres przelewowy z wbudowanym młynkiem i programowalnym startem zaparzania.
Wieczorem wsypujesz kawę, wlewasz wodę i wkładasz filtr. Ekspres z rana automatycznie mieli kawę i odpala zaparzanie.

Więcej szczegółów tutaj: https://www.roastains.com/pl/n/2018/12/04/Melitta-Aromafresh/19

Offline de Villars

  • Wiadomości: 34
Odp: Początki w świecie kawy
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Październik 2019, 13:03:52 »
Melitta Aromafresh - ekspres przelewowy z wbudowanym młynkiem i programowalnym startem zaparzania.
Popieram. Mam ten model i się sprawdza. Kawa jest dobra i powtarzalna - co w dripie nie zawsze mi jeszcze wychodzi. I ekspres jest do upolowania poniżej 500 zł. W podobnym typie (przelewowy z młynkiem) jest też ekspres firmy Russell Hobbs czy jakoś tak - miałem okazję skosztować kawy z niego i była pijalna, aczkolwiek nie wiem jakie tam ziarno było sypane.
« Ostatnia zmiana: 14 Październik 2019, 13:06:16 wysłana przez de Villars »

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Początki w świecie kawy
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Październik 2019, 16:18:23 »
Dobry młynek + 2 Phiny z allegro po 26zł - i masz zestaw dla 2 osób - a jak przyjdą goście - to i 4 osoby spokojnie się ogarnie

a reszta na dobrą kawe ;)
Never Give UP †

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi