Autor Wątek: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?  (Przeczytany 153191 razy)

Offline bryndza4

  • Wiadomości: 7
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #420 dnia: 21 Listopad 2023, 09:31:44 »
Palarnia FRESCA dzisiaj na al......ro w cenach poniżej 50pln/kg. Kupiłem na próbę Honduras i jestem mile zaskoczony. Kawa wypalona na średnio, ziarna w większości duże i dorodne, ale zdarzają się również mniejsze - kawa nie jest jednorodna. Na razie próba w kolbie: 16 gramów, ratio 1:2,5, czas 28s, temperatura (wg.danych maszyny) 95C - kawa generalnie łagodna, gęsta, ładna średnio brązowa crema. Nie należy się w niej doszukiwać jakichś extra niuansów smakowych, nie ma sensu opisywać wrażeń smakowych - dla mnie pokrywają się mniej więcej z opisem, może tylko trochę więcej goryczki. Jutro próbuję przelew
No i z dripa Hario też przyjemna. Stosunek cena/jakość znakomity. Jako codzienna biurowa kawa budżetowa jak najbardziej godna polecenia dla amatorów łagodnych kaw.
Skuszony m.in. tą opinią, zakupiłem 1kg Fresco Honduras i z przykrością stwierdzam, że do przelewu/AP ta kawa jest fatalna, chyba że ktoś lubi gorycz i spaleniznę. Z resztą sama palarnia sugeruje, że kawa przeznaczona jest do metod ciśnieniowych. W tym budżecie i do przelewu o wiele lepsza jest Blue Orca, choćby najzwyklejsza Brazylia.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi