Autor Wątek: Serwis Rocketa  (Przeczytany 3308 razy)

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Serwis Rocketa
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Luty 2024, 11:36:25 »
Dzięki za info, popychacze do wymiany się kwalifikują, no bo ileż można żyć bez preinfuzji ;)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Serwis Rocketa
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Luty 2024, 12:30:51 »
Jeśli tylko popychacze (czy też inne części w grupie) to chyba lepiej zrobić to samemu. Części wziąć nawet oryginalne z coffeesite, na yt masz trochę nagrań jak to wymienić i zmieścisz się w koszcie wysyłki paletowej. Chyba że chcesz jeszcze ogólny serwis, typu odkamienienie (to możesz też zrobić sam, ale rozumiem jeśli nie czułbyś się z tym pewnie) albo zajrzenie do bebechów i ewentualna wymiana zużytych elementów.

Offline waaldii

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato V
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Serwis Rocketa
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Luty 2024, 18:38:06 »
No tak, o Coffesite wiem... wysyłałeś rozumiem na palecie?

Wysyłałem w oryginalnym kartonie z paletą. Konieczne były naklejki ⬆️ GÓRA ⬆️ Za kuriera DPD zapłaciłem ok 60 zł

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Serwis Rocketa
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Luty 2024, 19:32:51 »
Odradzam kuriera. Mi uszkodzili nóżki, na szczęście tylko nóżki. Daje do myślenia co zrobili z przesyłką ze skrzywili nóżki ekspresu zapakowanego w oryginalny karton z dodatkowymi zabezpieczeniami.

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Serwis Rocketa
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Luty 2024, 20:04:17 »
Jeśli tylko popychacze (czy też inne części w grupie) to chyba lepiej zrobić to samemu. Części wziąć nawet oryginalne z coffeesite, na yt masz trochę nagrań jak to wymienić i zmieścisz się w koszcie wysyłki paletowej. Chyba że chcesz jeszcze ogólny serwis, typu odkamienienie (to możesz też zrobić sam, ale rozumiem jeśli nie czułbyś się z tym pewnie) albo zajrzenie do bebechów i ewentualna wymiana zużytych elementów.

Dzięki za info. Zerknąłem na diagram (https://caffetech.com/pages/rocket-appartamento-schematic) i faktycznie wymiana zapewne nie byłaby problemem o ile nie wymaga jakichś specjalnych kluczy (nie widzę dokładnie). Odkamienianie też bez problemu do ogarnięcia, bo lubię takie tematy.

Nie jestem pewny czy maszyna wymaga ogólnego serwisu. Ekspres mam od 3 lat, u poprzedniego właściciela był 3 lata, i nie był ani razu w serwisie. Póki co tylko te popychacze (smarowanie dźwigni co jakiś czas, no i preinfuzja nie łapie), i mam wrażenie że trochę głośno brzęczy, ale też nigdy nie słyszałem jak pracuje nówka.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Serwis Rocketa
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Luty 2024, 20:58:33 »
Obejrzyj ten filmik, wszystko dokładnie pokazane - jakie narzędzia, co i dlaczego można/należy wymienić, a wszystko na przykładzie Rocketa.


Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Serwis Rocketa
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Marzec 2024, 09:36:24 »
Obejrzyj ten filmik, wszystko dokładnie pokazane - jakie narzędzia, co i dlaczego można/należy wymienić, a wszystko na przykładzie Rocketa.

Dzięki! Faktycznie, wszystko do ogarnięcia samemu, nawet wiertarka ze szczotką z powodzeniem zastąpi tą wielką maszynę której nazwy nie znam ;)

Pomijając serwis, w moim sprzęcie najbardziej wkurza mnie "brzęczenie", coś w środku rezonuje albo może się styka albo nie wiem co. Może to obudowa, może pompa albo cokolwiek... Niestety nie słyszałem jak pracuje nówka sztuka więc może się mylę... brzmi to tak:

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Serwis Rocketa
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Marzec 2024, 10:28:35 »
To jest wibracyjna czy rota pompa? Bo brzmi jak wibracyjna. Brzęczenie - coś tam słyszę, powiedziałbym że to np źle włożona zaślepka od zbiornika na wodę, ale widzę że góra zdjęta. Może wibracyjne tak mają?

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Serwis Rocketa
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Marzec 2024, 16:11:18 »
Wibracyjna, to nie zaślepka, bez niej też tak daje ;)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Serwis Rocketa
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Marzec 2024, 17:18:27 »
Musisz otworzyć. Może mocowanie pompy pękło. Może kończy się kulka w pompie? Może obudowa cewki obija się o coś (miedziana rurka)? Ogólnie, to chodzi jak Silvia, normalnie 🤣

Offline waaldii

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato V
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Serwis Rocketa
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Marzec 2024, 18:02:55 »
Miałem podobnie, miedziana rurka dotykała obudowy, przykleiłem podkładkę filcową ustało.

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Serwis Rocketa
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Marzec 2024, 09:55:49 »
Zajrzałem do środka, nic podejrzanego nie zauważyłem, nic się nie buja, nie jest pęknięte, wszystko dobrze dokręcone... Podkleiłem jedną rurkę, która dotyka płytki która jest zaraz pod górną płytą, i jest trochę lepiej, ale nadal coś rezonuje.. może to jednak pompa? Ale taki stan mam od 3 lat, i nie widzę pogorszenia.





Jeszcze zauważyłem że jeden metalowy pasek który podtrzymuje płytkę z "dekorem" lekko odstawał od tej płytki, wcisnąłem tam też filc:



Reszta fot ze środka, dajcie znać jeśli widzicie coś podejrzanego
https://postimg.cc/gallery/2ymCpHt
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2024, 11:39:09 wysłana przez Latte.Fart »

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Serwis Rocketa
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Marzec 2024, 11:56:09 »
A jak włączysz, jak jest otwarty, to nie zauważasz czegoś? Poprzyduszaj różne blachy, jak włączysz ekstrakcję. Może gdzieś ucichnie? Te mocowania pompy są całe? Może po prostu są luźne, bo się wyrobiły?

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Serwis Rocketa
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Marzec 2024, 13:23:43 »
Poprzyduszałem ale bez zmian, nawet jedna z tych taśm ma minimalny luz ale po dociśnięciu bez zmian. Gumowe mocowanie pompy jest całe, przykręcone, stabilnie się trzyma, trochę poruszałem pompą żeby ewentualnie jakiś mini luz wyzerować (serwisant to też sugerował) ale nie widzę różnicy. Ale dźwięk ewidentnie wydobywa się od strony pompy...

Tutaj brzęczenie na otwartym:

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Serwis Rocketa
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Marzec 2024, 13:46:40 »
Jak dla mnie to jest po prostu naturalny odgłos pracującej pompy wibracyjnej. Albo nie słyszę czegoś co inni słyszą.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi