Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1524822 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6196
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5730 dnia: 17 Marzec 2019, 22:25:27 »
Ktoś chce pojechać z nami do Toskanii
No pewnie :)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5731 dnia: 18 Marzec 2019, 08:39:46 »
Zastanawiamy się nad wprowadzeniem nowych produktów do sklepu i organizacją wycieczek enogastronomicznych.
Ktoś chce pojechać z nami do Toskanii?
Już byłem (na wirtualnej zdalnej nawigacji z Kołobrzegu), warto. Mam nawet pasujący lokal — do słonecznikowego campingu na obrzeżach Chianti który mi poleciliście włączyli kamienne zabudowania pobliskiego gospodarstwa na wzgórzu przerobione na apartamenty. Ocieniony drzewami wewnętrzny dziedziniec, stoliki na powietrzu z widokiem na wzgórza...
https://www.google.pl/maps/@43.6112553,11.4450716,247a,35y,9.22h/data=!3m1!1e3
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2019, 08:44:53 wysłana przez piomic »

Offline uke7

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Ascaso Dream i trochę alternatywy
  • Młynek: Aergrind, na celowniku coś do espresso
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5732 dnia: 18 Marzec 2019, 12:40:52 »
Antonio, które obecnie kawy poleciłbyś do kawiarki? Dodam, że nawet te dedykowane do przelewów instaluję również w kawiarce i czasem efekt jest zaskakująco dobry. W każdym razie, co z bieżącej oferty warto kupić szczególnie do kawiarki? A skoro już o kawiarce mowa, to muszę stwierdzić, że po kilku miesiącach przygody z Brikką jednak zamówiłem klasyczny model. Eksperymenty z pianą miały swój urok, ale to klasyka od pierwszego "strzału" pokazuje skąd jej ponadczasowa popularność. Brikka niestety pokryje się kurzem.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5733 dnia: 18 Marzec 2019, 13:23:19 »
Dziś ledwo-żyję i odkopuję swój mały świat :-[. Do kawiarki może jak zwykle naturale: Burundi, Honduras Miriam, Brazylia Cachoeira, Jaguara, pewnie dobry będzie też Salwador Santa Rita...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5734 dnia: 18 Marzec 2019, 20:30:33 »
Dość długo nas nie było. Wyruszając w drogę zabrałem kubek naparu z Kolumbii Tolima. Potem cały czas żałowałem, że nie mam jej ze sobą... Jest to świetna kawa, doskonała. Przypomina Kenię, aczkolwiek jest chyba bogatsza i słodsza. "Tego" palenia zostało parę paczek.

Gdy się jedzie do Italii, chyba nie trzeba zabierać dużo kawy, bo kawa tam jest. Wzięliśmy więc ze sobą nawet czajnik Brewista i Kalitę, a także trochę ziarenek i Kinu. Cóż, baza czajnika została po drodze u znajomego na Dolnym Śląsku, bo o niej zapomnieliśmy. Kawę w Italii zaparzyliśmy może parę razy. Ela zrobiła Kalitę, a ja korzystałem z Espro. Łatwiej jednak odwiedzać liczne bary, bo we włoskich hotelach nie ma czajników. Zresztą jaki sens miałoby niekorzystanie z dorobku kawowego tego pięknego kraju?

Myślę, że bardzo fajnie było spotkać się, spotykać się z włoskim espresso przez dłuższy czas, czasem kilka razy dziennie. Wiele dało mi to do myślenia. Wiele z tych spotkań było bardzo smakowitych, przyjemnych. Złe kawy zdarzyły się parę razy na kilkadziesiąt, były ewidentnie źle zaparzone. Wiele się zmieniło od czasu ostatniej naszej wizyty: nowe maszyny, nowe młynki. Szczególnie widać to było w barach sygnowanych przez Illy: były w nich specjalnie przygotowane maszyny La Cimbali, najnowsze, elektroniczne modele. Kawa Illy niekoniecznie jednak zyskała moją akceptację: choć była bardzo fajna, odstawała bardzo od średniej. Choć była bardzo dobra, to nie sprawiła mi tak dużej przyjemności jak zwykłe włoskie kawy. Co to jest włoska kawa? Rzecz to święta, bo wciąż kosztuje 1 Euro. Profil sensoryczny: wysublimowana, czysta gorycz, goryczka, czasem nawet słodka, bez kwaskowatości. Tak, smakowało mi to ;).

Offline Sprzedawca_Ziela

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Saeco Lirika OTC, Kawiarka
  • Młynek: Drewniany ręczny
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5735 dnia: 18 Marzec 2019, 22:40:25 »
Czy słynne espresso #1 będzie jeszcze dostępne? Nie dane mi było go spróbować, a tyle osób poleca!  kawka

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5736 dnia: 19 Marzec 2019, 10:57:21 »
A ja właśnie kończę paczkę #1 jest super. :) Z dwóch zamówionych paczek jedną wysłałem 500 g do syna do Nowej Zelandii.

 Wysłałem też  moją ulubioną  Ariadnę,  i po raz pierwszy 500 g Mefisto. Jak zawsze ,wszystkie kawy są bardzo chwalone :)  Najbardziej jednak   smakowała kawa Mefisto. Wszedłem szybko na sklep do Antonio żeby kupić ją ponownie ,ale niestety już jej nie było.

Offline Dorota MA

  • Wiadomości: 54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5737 dnia: 20 Marzec 2019, 09:13:44 »
Warto dziś zajrzeć do sklepu. Espresso#1 oraz Mefisto wróciły na półkę (wczorajsze palenia). Ale oczywiście to nie wszystko, każdy znajdzie coś dla siebie :)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5738 dnia: 20 Marzec 2019, 09:33:21 »
Profil sensoryczny: wysublimowana, czysta gorycz, goryczka, czasem nawet słodka, bez kwaskowatości. Tak, smakowało mi to .

Historia zatoczyła koło? :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5739 dnia: 20 Marzec 2019, 09:40:17 »
Nie, to trochę inna historia :). Jak dobrze wiesz, nigdy nie mieliśmy u siebie czystej goryczy. Gdy tak z jednej strony prawią nam morały o jasnym paleniu i speciality, a Ty to bierzesz na serio... Cały ten speciality trend można sobie ***, gdy widzisz jak szczęśliwy jest świat bez niego :).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5740 dnia: 20 Marzec 2019, 10:21:59 »
Szczęśliwy świat z kawą w ręku to jest właśnie specialty. Mówienie, że specialty to jasne palenie, TDS-y, profilowanie ciśnienia, single dose, cyfry na kawowych metryczkach, czy co tam jeszcze, jest zwyczajnie krzywdzące i postawione na głowie. :szampan:

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5741 dnia: 20 Marzec 2019, 13:44:33 »
Warto dziś zajrzeć do sklepu.
Pani Dorotko, to super wiadomość dla mnie. Już wchodzę i robię zamówienie.

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5742 dnia: 21 Marzec 2019, 09:16:36 »
Rwanda Mahembe... Coś pysznego w dripie. A od wypału minęły 4 dni. Ciekawe czy wytrzymam aby sprawdzić jak się rozwinie za tydzień i dwa :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5743 dnia: 25 Marzec 2019, 07:48:05 »
Wszystkie z naszych kaw z Rwandy były doskonałe. Zarówno Mahembe i Remera to znane z konkursów CoE stacje mycia, Coffee Washing Stations -->> kawy z Rwandy.

Przy okazji Rwandy, uświadomiłem sobie, że kraj ten ma sporo wspólnej historii i specyfiki społecznej z Burundi. W XIX w Prusacy włączyli oba te królestwa do swoich afrykańskich kolonii, a w Wielkiej Wojnie przejęli je Belgowie jako Ruanda-Urundi. Potem podobne historie związane z waśniami między Hutu i Tutsi, podobne problemy. Dziś podobno Rwanda jest bardzo przyjemnym krajem, a Burundi jest krajem najbiedniejszym na świecie... Kawa z Burundi jednak jest jedną z najlepszych na świecie -->> Burundi Sehe.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5744 dnia: 25 Marzec 2019, 10:55:37 »
Nie tylko Burundi ale Uganda i republika Conga to wszystko wymieszany region podzielony historiami kolonialnymi a nie faktycznie narodowościowymi. Rwanda jest w regionie uważana za ten najlepiej radzący sobie kraj, w przeciwieństwie do np conga, gdzie nawet nie ma kontroli nad niektórymi regionami.

Kawa jest jednym z elementów rozwoju gospodarczego, motywując do rozwoju i współpracy, o czym ciekawie napisano w tym artykule
https://scanews.coffee/25-magazine/issue-8/english/growing-specialty-coffee-in-times-of-conflict-case-studies-in-east-africa-25-magazine-issue-8

Dla mnie to dobre wieści, lubię kawy z tego regionu i po niedawnym uporządkowanym świecie porzeczkowej Kenii i kwiatowej Etiopii, otwarły się nam nowe drogi, teraz Rwanda czy Burundi jest w wielu palarniach, zachwycając i zaskakując.

Pisze to po wypiciu absurdalnie malinowej naturalnej Burundi :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi