Autor Wątek: Katowice i okolice  (Przeczytany 42729 razy)

Offline Idalka Kobieta

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Lelit Anna TEM, aeropress, V60
  • Młynek: 1zpresso K-plus
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #105 dnia: 21 Kwiecień 2023, 13:13:32 »
a do ekspresu plynie woda bez filtrów,
Akurat w Kafo mają stację wody ;-)
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10627
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #106 dnia: 19 Lipiec 2023, 22:48:35 »

Offline Lukashu Mężczyzna

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Magnifica S/Lelit Anita
  • Młynek: Jakis Reczny
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #107 dnia: 04 Grudzień 2023, 12:57:12 »
Jeżeli ktoś jest zainteresowany piciem espresso/americiano lub flat white ja lubię wpadać do Caballero - Aficionado Club Katowice jeżeli jest Paweł. Ogólnie jest to palarnia cygar ale kawę też potrafią zrobić bardzo dobrą.

Offline yarbin

  • Wiadomości: 246
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #108 dnia: 25 Styczeń 2024, 07:56:47 »
Jaką miejscówkę polecicie aktualnie w Katowicach jeśli chodzi o alternatywy? Synergia, Bez Cukru, czy może coś innego? Najlepiej okolice centrum.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1109
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #109 dnia: 25 Styczeń 2024, 11:54:52 »
Black Woolf też ma dobre rzeczy, samo centrum :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Smakosz

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Lelit Bianca / Chemex / V60 / plujka u mamy
  • Młynek: Eureka Mignon Single dose / Timemore C3
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #110 dnia: 21 Maj 2024, 15:59:28 »
Palarnia kawy Kawuszka -> nie mogę dodać linku  :Bicz: CTRL+C -> CRTL+V = kawuszka.pl

Miejsce -> Siemianowice Śląskie -> ul. Wróbla 14

Bardzo fajna kawa, piec do wypalania "na wierzchu", wszystko widać, piękne miejsce  :taniec:

Kupuję tam już chwilę kawkę i powiem wam "Brazylia Microlot Guariroba 100% Arabica"
Sztos kawa bardzo smaczna, nie potrafię opisać poszczególnych smaczków, ale... smakuje jak jakiś Vibovit czy Biovital KIDS w tubce z lat '90  [emoji12]

PLUS serwują kawę w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" w Karczmie u Brożka, można wpaść i spróbować espresso.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5384
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #111 dnia: 21 Maj 2024, 21:57:28 »
mogę dodać linku
Boś za chudy w komentarzach 😉 ... jeszcze 5.
Kawuszka
Pali bardzo dobre kawki. Ostatnio ich Panamę piłem👍
》tertium non datur《

Online ikpara

  • Wiadomości: 182
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #112 dnia: 22 Maj 2024, 09:04:26 »
Palarnia kawy Kawuszka -> nie mogę dodać linku  :Bicz: CTRL+C -> CRTL+V = kawuszka.pl

Miejsce -> Siemianowice Śląskie -> ul. Wróbla 14

Bardzo fajna kawa, piec do wypalania "na wierzchu", wszystko widać, piękne miejsce  :taniec:

Kupuję tam już chwilę kawkę i powiem wam "Brazylia Microlot Guariroba 100% Arabica"
Sztos kawa bardzo smaczna, nie potrafię opisać poszczególnych smaczków, ale... smakuje jak jakiś Vibovit czy Biovital KIDS w tubce z lat '90  [emoji12]

PLUS serwują kawę w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" w Karczmie u Brożka, można wpaść i spróbować espresso.
Pytanie - czy te kawy są ogólnie na dobrym poziomie? Czy ktoś jeszcze je zna i ma swoją opinię?
Niby wszystko fajnie - wyraźnie wyspecjalizowana w Brazylii palarnia z niedużą i przemyślaną ofertą. Jest jedno ale: wybitnie bełkotliwy opis kaw - mnie to odrzuca - czy słusznie?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5384
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #113 dnia: 22 Maj 2024, 11:35:16 »
Nie zwracam uwagi na kwieciste opisy na etykietach (próbka na zdjęciu 🙂), tylko na odpowiadającym mi w danym momencie profilu sensorycznym i dokonuję wyboru.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi