Autor Wątek: Piwo - przy kawie o piwie.  (Przeczytany 134384 razy)

Offline Zerom

  • Wiadomości: 4
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #105 dnia: 26 Lipiec 2015, 11:18:45 »
W żadnym z tych piw nie znajdziecie cech charakterystycznych dla AIPA to są brytyjskie IPA lekko słodkie na brytyjskim chmielu dwa zupełnie inne światy

Offline ignacy

  • Wiadomości: 134
  • Ekspres: Dripper Melitta, V60, FP, Bodum Santos
  • Młynek: Vario-W
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #106 dnia: 12 Sierpień 2015, 19:23:33 »
Tymczasem w Holenderskim lidlu za 7,5 EUR...  :mrgreen: Na razie piję Piraat triple hop i jest naprawdę niezłe - lepsze chyba nawet niż Houblon Chouffe ;) W sumie z całego zestawu wcześniej piłem tylko oba Gulden Draak.


Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #107 dnia: 12 Sierpień 2015, 21:36:15 »
U mnie niedawno był ślepy test preferencji smakowych kilku IPA i AIPA. Udział wzięli m. in. Kormoran (Podróże) AIPA, dr  Brew hoppy queen, Bojan Maorys, i jeszcze dwa regionalne piwka, nazw nie pomnę. Ku zaskoczeniu wszystkich testerów, jednomyślnie zwyciężył Maorys.
A zatem polecam, świetne, niedrogie piwo!

Solari

  • Gość
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #108 dnia: 13 Sierpień 2015, 09:12:03 »
Witam.
Wczoraj, po pracy - naszła mnie ochota na... piwo. W sklepie moją uwagę zwróciły "statki" (dobry "chłyt małketingowy") pewnego browaru z Straslund i zakupiłem dostępne trzy rodzaje:

Zwycięzcą okazało się Bernstein-Weizen.
A o samym browarze piszą tak:
"Hanzeatycka tradycja warzenia piwa związna jest z Straslund już od wieków. Od 2012 roku StralsundBrauerei nazywa się Störtebeker Braumanufaktur, ale sam browar istnieje juz od 1827 roku. Firma szybko stała sie popularna i była dostarczycielem piwa do wielu restauracji. W okresie powojennym, jako państwowa firma przedsiębiorstwo zaczęło zmagać się z licznymi trudnościami. Przestarzałe wyposażenie i technologia nie mogły sprostać standardom jakościowym oraz zapotrzebowaniu. Wszystko jednak się zmieniło w latach 90-tych, gdy browar został sprywatyzowany. W 1997 powrócono do produkcji piwa jak za "złotych czasów". Dzisiaj piwa Stralsundznowu stały się popularne wśród miłośników piwa w całym regionie". P.S. W piątek będę "rozglądał się" za Keller-Bier, Roggen-Weizen i Atlantik-Ale:

(zimno) Polecam.

Offline ignacy

  • Wiadomości: 134
  • Ekspres: Dripper Melitta, V60, FP, Bodum Santos
  • Młynek: Vario-W
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #109 dnia: 13 Sierpień 2015, 15:30:26 »
Kiedyś byłem strasznie zajarany niemieckimi piwami, ale z perspektywy czasu uważam jest za okropnie nudne i sięgam tylko czasami po Weihenstephanera, albo Maisel Weisse. No jeszcze Dopplebock też dają radę.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6281
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #110 dnia: 13 Sierpień 2015, 23:49:23 »
pił już ktoś takie piwko ?
COFFEE MILK DARK LAGER ART3

ja planuję spróbować jutro jak się uda

Próbowałem niedawno espresso stout, ale nie podeszło mi, bardzo kwaśne było, tylko tak płasko kwaśne jak zła ekstrakcja espresso.

Offline byrzydal Mężczyzna

  • Wiadomości: 163
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #111 dnia: 14 Sierpień 2015, 00:21:48 »
Akurat dzisiaj w Szynkarni próbowałem 7miu piw i chyba wśród  nich był właśnie wspomniany Coffe Milk Dark Lager. Przyjemne, dość słodkie z wyczuwalną kawą. Bardzo ciekawe. Choć wielkim znawcą piwa nie jestem ;)

Offline Julianna

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Kenwood ES 020
  • Młynek: Clatronic KSW 3306
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #112 dnia: 18 Sierpień 2015, 11:00:57 »
krystians Gdzie można takie piwko nabyć?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6281
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #113 dnia: 18 Sierpień 2015, 14:49:30 »
W Łodzi w sklepie piwoteki na ul.6 sierpnia, w kawiarni "Przędza" też mieli.

We Wrocławiu u producenta - w pubie browaru stu mostów, kawiarnia "Sztuczki" (w tej chwili plenerowo pod muzeum architektury).

Generalnie można szukać w pubach/sklepach z piwami rzemieślniczymi i w kawiarniach współpracujących z producentem kaw "Czarny deszcz".

Co do samego piwa to mogę polecić. Jest bardzo przyjemne - zrównoważone ciemne piwko, z przyjemnym smakiem kawowo - karmelowym i posmakiem kojarzącym mi się ze spieczoną skórką chlebową.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2015, 14:53:54 wysłana przez krystians »

Solari

  • Gość
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #114 dnia: 19 Sierpień 2015, 13:41:01 »
Kiedyś byłem strasznie zajarany niemieckimi piwami, ale z perspektywy czasu uważam jest za okropnie nudne...
Rzecz gustu. Ja wybieram lokalne browary, które czasami potrafią zaskoczyć. W końcu o to chyba chodzi... o poszukiwanie nowych smaków(?)
Co do samego piwa to mogę polecić. Jest bardzo przyjemne - zrównoważone ciemne piwko, z przyjemnym smakiem kawowo - karmelowym i posmakiem kojarzącym mi się ze spieczoną skórką chlebową.
Po takim opisie, to ochota (na to piwko) aż sama przychodzi...  :pycha:
Pozdrawiam.

Offline Julianna

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Kenwood ES 020
  • Młynek: Clatronic KSW 3306
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #115 dnia: 10 Wrzesień 2015, 14:07:06 »
W Łodzi w sklepie piwoteki na ul.6 sierpnia, w kawiarni "Przędza" też mieli.

We Wrocławiu u producenta - w pubie browaru stu mostów, kawiarnia "Sztuczki" (w tej chwili plenerowo pod muzeum architektury).

Generalnie można szukać w pubach/sklepach z piwami rzemieślniczymi i w kawiarniach współpracujących z producentem kaw "Czarny deszcz".

Co do samego piwa to mogę polecić. Jest bardzo przyjemne - zrównoważone ciemne piwko, z przyjemnym smakiem kawowo - karmelowym i posmakiem kojarzącym mi się ze spieczoną skórką chlebową.
Dzięki :)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #116 dnia: 27 Wrzesień 2015, 23:18:44 »
Może ktoś będzie chciał spróbować piwa z białostockiego browaru Gloger, to odradzam. Szkoda pieniędzy i  rozczarowania.
Na etykiecie napis: "Poleca niedoścignionej jakości piwa" Faktycznie, popularne browary typu Pinta, Kraft Birbant, Lwówek itp. są poza ich zasięgiem.
Piwo sprawia wrażenie rozwodnionego, ipa nie smakuje jak ipa.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #117 dnia: 27 Wrzesień 2015, 23:34:51 »
Właśnie byłem dopiero co w Białym i brałem pod uwagę wypad do glogera, ale w takim razie nie żałuję, że skończyłem na smacznej Kenii z Bonanzy w Baristacji i butelce sprawdzonego sunny ale'a dr brew do kolacji w Novej. :)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #118 dnia: 28 Wrzesień 2015, 00:44:03 »
Weź butelkę na próbę :)

W moim rodzinnym mieście Hajnówka otwiera się nowy browar - Markowy.
 Nazwa mi się nie podoba, ale zobaczymy. Dużo narobiło się małych browarów, ale wydaje mi się, że tak jak z małymi palarniami, część właścicieli liczy na łatwą kasę nie mając pojęcia o tym czego podjęli się.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień 2015, 00:56:16 wysłana przez gromog »

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #119 dnia: 13 Październik 2015, 21:50:39 »
Sezon na warzenie otwarty - fermentację burzliwą właśnie rozpoczął (mam nadzieję) witbier :)

Wysłane z mojego IdeaTab S6000-H przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi