Autor Wątek: Mały DB - Profitec Pro 300  (Przeczytany 27345 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5333
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #75 dnia: 21 Grudzień 2022, 07:01:23 »
Silvia Pro X
Wszystko inne, aby nie Profitec, ale po cichu, Skansen, z tych trzech kupiłbyś Profiteca lub poleciłbyś przyjacielowi 🙂
》tertium non datur《

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 579
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #76 dnia: 21 Grudzień 2022, 08:19:42 »

Czy poza Pro 300 i LElitem Elizabeth coś by jeszcze podeszło pod ww kryteria?
Wybieram się do Nadarzyna pogadać i pomacać. Ale jakbyście mieli jakaś sugestię w którę stronę jeszcze wzrok skierować - będę wdzięczny.


Mogę polecić też Bellezzę Bellonę, jest kompaktowa w kilku kolorach do wyboru, szklany zewnętrzny zbiornik łatwy w napełnianiu, PID z wieloma funkcjami w tym preinfuzji czy całkowitego wyłączenia bojlera pary, u mnie działa bezawaryjnie ok. 2 lat, jestem zadowolony i mogę polecić. Dostępna u Janusza z forum, jak masz jakieś pytania na pewno pomoże.😉
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2022, 08:27:54 wysłana przez Artisz »

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #77 dnia: 21 Grudzień 2022, 13:07:45 »
Silvia Pro X wydaje się naturalnym następcą dla RS...
Nie, właśnie rozkręciłem całą Silvię, żeby odrdzewić - pomalować ramę. Jak ProX jest z nierdzewki to mogę rozwazyć, w przeciwnym wypadku odpada.
Czy w kwestii szybkości rozgrzewania Profitec jest tu rzeczywiście w czołówce?
Co masz @skansen przeciw Profitecowi, chodzi o te sławetne grubości blach, jakieś trójniki, czy coś innego? Wiem, że były jakieś dyskusje wokół tych tematów.

@Artisz a po jakim czasie robisz pierwszy szot, długo wygrzewasz? Jak spienianie mleka?

Co jakiś czas robię sobie shoty z Roty i smakowo mi to najbardziej odpowiada. Może jakąś dźwignie kupię? Tylko to nie będzie ułatwienie/uproszczenie dla żony...

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 579
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #78 dnia: 21 Grudzień 2022, 14:41:00 »
@Artisz a po jakim czasie robisz pierwszy szot, długo wygrzewasz? Jak spienianie mleka?
Jak robię rano żonie z mlekiem to krócej niż 10 minut styka a popołudniu dla siebie espresso to może lekko ponad, nie mierzę dokładnie, ale zawsze jeszcze robię krótki flush żeby przepłukać i przy okazji dogrzać sitko w kolbie. 
Do spieniania mleka ustawiasz temperaturę bojlera w zależności jak Ci pasuje, ja mam ustawioną na 130 stopni, ale jak wyjeżdżam i wiem że żona będzie robić to jej zmniejszam na 120 żeby miała trochę więcej czasu.
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2022, 14:47:40 wysłana przez Artisz »

Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #79 dnia: 25 Luty 2023, 12:52:11 »
Mam pytanie do posiadaczy, gdzie kupowaliście uszczelkę grupy? Możecie jakiś sklep polecić? Czy któraś z silikonowych od Cafelat pasuje, bo na ich stronie nie znalazłem dedykowanej do Profiteca.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #80 dnia: 25 Luty 2023, 16:04:20 »
Pasuje Cafelat do E61 8 mm (nr kat. 516525)

Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #81 dnia: 25 Luty 2023, 20:33:27 »
Bardzo dziękuję za pomoc.  :ok:

Offline jatohalo

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Profitec Pro 300
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #82 dnia: 09 Marzec 2023, 10:06:00 »
Witam,

od 2019 roku jestem użytkownikiem ekspresu Profitec Pro 300... przy ostatnim czyszczeniu metodą backflush coś się niedobrego zaczeło dziać... po ok 4s pompa tak jak by przestała pracować, przynajmniej tak mi się wydaje po odgłosach. Poniżej film:

https://streamable.com/vscua9?fbclid=IwAR1d-50Pm5GqO7qoy6lawINok5R3F-L8zyQVV-bq6RyTydrNmFqxZ4Bfs3s

ktoś miał podobny przypadek? Czy to na pewno pompa a może coś innego? Z góry dzięki za pomoc :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4864
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #83 dnia: 09 Marzec 2023, 16:20:24 »
Wygląda to tak jakbyś miał założone ślepe sitko. Czy bez zapiętego portafiltra woda leci normalnie ? Jeśli tak to sprawdź drożność sitka i otworu w głowicy portafiltra.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline MichałCz

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: DeLonghi
  • Młynek: Brak
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #84 dnia: 09 Marzec 2023, 16:53:32 »
jatohalo a sprawdź czy nie masz ustawionego przełącznika na spienianie mleka i dlatego nie działa backflush? Bo m.in na filmie widać że ciśnienie na barometrze jest na ok 1,3 bar czyli chyba tak jak byś miał spieniać mleko.

skansen

  • Gość
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #85 dnia: 09 Marzec 2023, 16:56:23 »
sprawdź czy nie masz ustawionego przełącznika na spienianie mleka i dlatego nie działa backflush? Bo m.in na filmie widać że ciśnienie na barometrze jest na ok 1,3 bar czyli chyba tak jak byś miał spieniać mleko.
To ekspres z dwoma bojlerami-nie ma w nim takiego przełącznika... A widoczny na filmie manometr pokazuje ciśnienie w bojlerze parowym.

Offline MichałCz

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: DeLonghi
  • Młynek: Brak
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #86 dnia: 09 Marzec 2023, 19:48:07 »
Skansen jatohalo miałem dobre chęci miałem i tylko można mnie  :Bicz:.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #87 dnia: 10 Marzec 2023, 08:28:10 »
Nie mam pojęcia, brzmi jakby coś odłączało pompę. Może woda się kończy albo ekspres "myśli" że się kończy?

Offline jatohalo

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Profitec Pro 300
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #88 dnia: 10 Marzec 2023, 09:23:24 »
Wygląda to tak jakbyś miał założone ślepe sitko. Czy bez zapiętego portafiltra woda leci normalnie ? Jeśli tak to sprawdź drożność sitka i otworu w głowicy portafiltra.

zgadza się - tak jak pisałem w poście czyściłem ekspres metodą backflush więc ślepe sito jest :) Wody pełny zbiornik więc to na pewno odrzucamy. Wcześniej nie zaobserwowałem takiego zachowania - zawsze pompa działała równomiernie aż do wyłączenia. Dodam że jak robię kawę to wszystko działa prawidłowo.


wrzucam jeszcze raz video
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2023, 09:27:12 wysłana przez jatohalo »

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #89 dnia: 10 Marzec 2023, 19:51:47 »
Najprawdopodobniej OPV się rozregulował i pompa bije pełne 15 barów. Łatwo to sprawdzić, ale wymaga to chociaż wizualnego dostępu do OPV.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi