Autor Wątek: Kawa z ekspresu przelewowego  (Przeczytany 5676 razy)

Offline de Villars

  • Wiadomości: 34
Kawa z ekspresu przelewowego
« dnia: 15 Kwiecień 2019, 11:39:33 »
Trochę jak czytam forum i różne opinie na nim zawarte, mam coraz więcej wątpliwości co do smaku kawy z ekspresu przelewowego. Generalnie są raczej niepochlebne (niezależnie od moich własnych doświadczeń z kawą z przelewu która mi specjalnie nie smakowała).
Znalazłem pewien artykuł, a w nim taką oto opinie o kawie z przelewu:

„W ekspresie przelewowym przygotujesz klasyczną „kawę po turecku”, której smak jest wyjątkowo gorzki (czasem z kwasowymi nutami) i w której znajduje się bardzo dużo kofeiny – niemal dwa razy więcej niż w kawie z ekspresu ciśnieniowego. Przez smakoszy kawa z ekspresu przelewowego jest często spychana na margines, jako niskiej jakości, ale jest to oczywiście kwestia gustu.”

Jak z waszych doświadczeń wynika – czy kawa z przelewu jest faktycznie mocniejsza i bardziej gorzka od tej z ekspresu ciśnieniowego? Czy jakość napoju z przelewu jest gorsza niż z ekspresu ciśnieniowego?
Z moich skromnych doświadczeń wynika, że kawa z przelewu jest jakby mniej esencjonalna, jakby rozcieńczona, wodnista i raczej nie mocniejsza niż z ekspresu ciśnieniowego,  a nawet wręcz „lurowata”. Ale nie wiem czy to wynika z samej metody parzenia czy z błędów popełnianych przy parzeniu. Ciekaw jest opinii innych kawoszy w tej kwestii ;)
Ps. o cremie w ekspresie przelewowym to chyba nie ma mowy, bo do tego potrzebne jest ciśnienie?
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień 2019, 11:45:08 wysłana przez de Villars »

Offline Jann

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Aeropress, Hario V-60, Cafflano Kompresso
  • Młynek: Feldgrind 2, Nivona 130, Rhinowares
Odp: Kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwiecień 2019, 11:54:26 »
Co do fragmentu artykułu: NIE  :). Kawa z ekspresu przelewowego nie jest "gorsza", jest po prostu inna. To, że w większości przypadków smakuje średnio jest kwestią tego, że użyte są złej jakości ziarna, nieodpowiednio zmielone. Głównym czynnikiem są jak zawsze użyte ziarna. Kawa nie jest gorzką, bo jest z ekspresu przelewowego, tylko bo ktoś nieumiejętnie ją przyrządził. Co do "kawy po turecku" - bez komentarza... Kawa po turecku to nie po prostu zalana wodą w szklance. Czy ma więcej kofeiny niż szocik espresso? Tak - kofeina wydziela się przez kontakt wody z kawą, który w ciśnieniowcu jest krótki. Wydaje mi się, że mylisz tutaj dwa pojęcia - intensywność smaku i ilość kofeiny. Te dwie rzeczy nie mają ze   sobą nic wspólnego. O cremie nie ma mowy. To wszystko bez problemu można znaleźć na forum bez pytania i nie trzeba się specjalnie wysilać...
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień 2019, 13:21:55 wysłana przez Jann »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwiecień 2019, 12:30:25 »
nieodpowiednio zmielone, a prysznic nie polewa kawy równomiernie, ale w jedno miejsce przeparzając  część, a części nie zaparzając prawie w ogóle.

Myślę, że aż tak źle to nie jest. Kawa może się zaparzać nierównomiernie, a w ogóle, to raczej nie. Chyba, że woda będzie podawana bardzo skąpo. Sprawdź to w dripperze, lejąc wodę tylko w środek.

Offline Jann

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Aeropress, Hario V-60, Cafflano Kompresso
  • Młynek: Feldgrind 2, Nivona 130, Rhinowares
Odp: Kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwiecień 2019, 12:37:25 »
nieodpowiednio zmielone, a prysznic nie polewa kawy równomiernie, ale w jedno miejsce przeparzając  część, a części nie zaparzając prawie w ogóle.

Myślę, że aż tak źle to nie jest. Kawa może się zaparzać nierównomiernie, a w ogóle, to raczej nie. Chyba, że woda będzie podawana bardzo skąpo. Sprawdź to w dripperze, lejąc wodę tylko w środek.

Niestety, sam byłem tego świadkiem :)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwiecień 2019, 12:40:49 »
Świadkiem czego?

Offline Jann

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Aeropress, Hario V-60, Cafflano Kompresso
  • Młynek: Feldgrind 2, Nivona 130, Rhinowares
Odp: Kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwiecień 2019, 12:44:05 »
Świadkiem czego?
Ekspresu przelewowego, który nie zalewał części kawy w ogóle 

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwiecień 2019, 13:09:01 »
Co rozumiesz przez "nie zalewał części kawy"? Część przemiału była sucha po ekstrakcji?

Offline Jann

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Aeropress, Hario V-60, Cafflano Kompresso
  • Młynek: Feldgrind 2, Nivona 130, Rhinowares
Odp: Kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Kwiecień 2019, 13:11:02 »
Co rozumiesz przez "nie zalewał części kawy"? Część przemiału była sucha po ekstrakcji?
Dokładnie, to był jakiś stary ekspres dziadków, który lał po prostu strumień wody 

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Kwiecień 2019, 13:18:16 »
Jeden "dziadkowy" przypadek, a Ty piszesz, jakby to była jakaś reguła. Woda penetruje przemiał we wszystkich kierunkach. Więc jeśli przemiał spowolni przepływ wody, to kawa będzie się parzyła. Może w niektórych partiach z przesunięciem, ale będzie.

Offline Jann

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Aeropress, Hario V-60, Cafflano Kompresso
  • Młynek: Feldgrind 2, Nivona 130, Rhinowares
Odp: Kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Kwiecień 2019, 13:22:38 »
Jeden "dziadkowy" przypadek, a Ty piszesz, jakby to była jakaś reguła. Woda penetruje przemiał we wszystkich kierunkach. Więc jeśli przemiał spowolni przepływ wody, to kawa będzie się parzyła. Może w niektórych partiach z przesunięciem, ale będzie.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd, poprawione :)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Kwiecień 2019, 13:33:33 »
Kawa po turecku to nie po prostu zalana wodą w szklance. Czy ma więcej kofeiny niż szocik espresso? Tak - kofeina wydziela się przez kontakt wody z kawą, który w ciśnieniowcu jest krótki

To też jest dyskusyjne, bo nie wiadomo na jakiej podstawie przeprowadzasz porównanie. Ilość uzyskanego naparu, zużytego na porcję ziarna? Chcesz porównać 40 g doppio z 40 g przelewem czy 40 g doppio z dużą szklanką?
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień 2019, 13:35:42 wysłana przez WS »

Offline de Villars

  • Wiadomości: 34
Odp: Kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Kwiecień 2019, 14:07:59 »
Cytuj (zaznaczone)
O cremie nie ma mowy. To wszystko bez problemu można znaleźć na forum bez pytania i nie trzeba się specjalnie wysilać...
Chodzi o to, że napotykam sprzeczne sądy, także w obrębie tego forum, stąd dopytuję. Natomiast co do tej cremy to czytałem, że ktoś uzyskał ją z kawiarki, co wydawało mi się niemożliwe i budziło moje zdziwienie. Pomysłałe, skoro w kawiarce się udało, to a nuż... Widocznie byłem w błedzie, w kawiarce niby jest jakieś cisnienie, może to stąd się tam udało.

Cytuj (zaznaczone)
Kawa z ekspresu przelewowego nie jest "gorsza", jest po prostu inna. To, że w większości przypadków smakuje średnio jest kwestią tego, że użyte są złej jakości ziarna, nieodpowiednio zmielone.
No i właśnie stąd moje pytania i wątpliwości, bo tu na forum znalazłem też narzekania na kawę z przelewu. Z drugiej strony - przelew parę osób mi tu już polecało. I sam już nie wiem co mam o tym sądzić. Parę stówek piechotą nie chodzi, to też ma znaczenie.

Cytuj (zaznaczone)
Ekspresu przelewowego, który nie zalewał części kawy w ogóle
Niestety, trudno znaleźć informacje, jak który ekspres zalewa. Nawet spodobał mi się Melitta Aroma Fresh, aletego jak leje wodę na kawę nigdzie nie znalazłem. W informacjach produckenta czy sklepów brak takoch detali. Na YT też nic nie widziałem. Ma ktoś może ten model?
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień 2019, 14:29:04 wysłana przez de Villars »

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Kwiecień 2019, 14:15:46 »
znalazłem też narzekania na kawę z przelewu. Z drugiej strony - przelew parę osób mi tu już polecało
Ekspres przelewowy to wspaniałe i niedocenione wśród 'Kowalskich' urządzenie. Automat, który sam zrobi smaczną kawę "alternatywną" bez potrzeby posiadania czajnika z wylewką, martwienia się temperaturą itd.
Wystarczy odpowiedni dobór przemiału do danej porcji, dobra woda i pamiętać by dzbanek z kawą nie grzał się na płycie zbyt długo. Efekty moim (i wielu kawoszy) zdaniem lepsze od ekspresów automatycznych (bezpośrednio porównywałem z jurą E8), gdzie mimo użycia ciśnienia, kawa - mimo że miewa piankę - zazwyczaj ma "cieńsze" body, a aromaty są stłamszone.
No i cena!!!

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Kwiecień 2019, 14:18:51 »
@De Villars, popraw cytowania, bo to nie moje słowa.

Offline de Villars

  • Wiadomości: 34
Odp: Kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Kwiecień 2019, 14:27:26 »
Wystarczy odpowiedni dobór przemiału do danej porcji,

tz. do wielkości porcji? Dotąd spotkałem się z tym jak drobno mielić w zależności od metody parzenia. Wg tego co czytałem, przy przelewie miało to być mielenie dość grube, na drobinki wielkości ziaren piasku.
Choć znalazłem też że mielenie powinno byc uzależnione do rodzaju filtra:
"Zgodnie z ogólną zasadą kawa drobno mielona najlepiej sprawdza się w przypadku stożkowych filtrów do kawy do parzenia przelewowego oraz ekspresów ciśnieniowych, kawa zmielona na średnią grubość jest dobra dla prasy francuskiej oraz ekspresów przelewowych z filtrami o płaskim dnie."

Efekty moim (i wielu kawoszy) zdaniem lepsze od ekspresów automatycznych
Czy dobrze rozumiem, że z ekspresu da się uzyskać napar który intensywnością nie będzie ustępował temu co wylewa się z przeciętnych ekspresów ciśnieniowych jako "espresso"? Bo to że cremy nie będzie to już wiem, i mogę się z tym pogodzić. Ale na tym chciałbym zakończyć kompromisy ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi