Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Taka filozofia Cafeca, że nie musisz zmieniać przemiału i zmieniając sam papier możesz zaparzyć różnie palone kawy teoretycznie poprawnie. No więc TH1 jest pomyślany tak by jak najdłuższy był kontakt wody z kawą. Szybkie fitry cafeca to Abaca+ podobny przepływ jak stare Hario 100W, ja takie najbardziej lubię. Żeby przyspieszyć możesz lać wodę szybciej i bardziej w środek oraz stosować mniej zalań.
Dzięki za odpowiedź.
W przypadku metody Tetsu Kasuya mi się te filtry nie sprawdzają.
Może jakoś inaczej trzeba by zaparzać.

A czy taki patent, że woda ma długi kontakt z kawą nie niesie ze sobą ryzyka przeparzenie? Wydobycia cierpkiego smaku z kawy?
2
Zakupy grupowe / Odp: Pesado HE - Zakup Grupowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez korea83 dnia Dzisiaj o 16:07:14 »
Nie macie problemów z przeciekaniem wody na styku z uszczelką? Mam silikonową uszczelkę, a cieknie.

Potwierdzam, u mnie też czasami to występuje mimo, że mam nawet założoną tą grubszą uszczelkę (niebieska cafelat). Nie dzieje się tak za każdym razem, ale jednak.
3
Ekspresy kolbowe / Odp: Ekspres do kawiarni
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MacJaro dnia Dzisiaj o 15:06:51 »
Rocket Boxer A2 lub A2ST + Fiorenzato F64 Evo Pro. Dystrybutor Coffeesite. Znam ten zestaw i mogę polecić.
4
Taka filozofia Cafeca, że nie musisz zmieniać przemiału i zmieniając sam papier możesz zaparzyć różnie palone kawy teoretycznie poprawnie. No więc TH1 jest pomyślany tak by jak najdłuższy był kontakt wody z kawą. Szybkie fitry cafeca to Abaca+ podobny przepływ jak stare Hario 100W, ja takie najbardziej lubię. Żeby przyspieszyć możesz lać wodę szybciej i bardziej w środek oraz stosować mniej zalań.
5
Mam pytanie o filtry Cafec do osób które z nich korzystały i do Gorana.
Mam filtry TH 1 jedno kubkowe.
Woda (żywiecki kryształ) bardzo długo się przez nie przelewa. Też tak macie? Widać to już przy przelewaniu samego filtra.
Kawę parzę metodą 4:6. 20 g kawy, 300 g wody. Przy ostatnim przelaniu przy 4 minucie wody jeszcze jest bardzo dużo w filtrze. A w porównaniu do filtrów Hario rozkręciłem swój młynek 1zpresso jmax o 40 klików czyli prawie na maca i nawet przy takim mieleniu woda nie przelewa się z zadowalającym tempem.
Mam też wrażenie, że pierwsze przelania idą lepiej, a wraz z kolejnymi jakby się filtr zapychał.
6
Ekspresy kolbowe / Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mr_skoku dnia Dzisiaj o 12:53:02 »
Wygląda na zwykłą szybkozłączkę. A na pewno do końca wtykasz rurkę? A może jest trochę za krótka i się odgina?

na 200%. długo z tym walczę. nawet jak rurka jest tak ustawiona, że idzie pionowo w górę (wtedy nie da się górnej pokrywy założyć) - też puszcza...
7
Ekspresy kolbowe / Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kawosz17 dnia Dzisiaj o 12:25:53 »
Wygląda na zwykłą szybkozłączkę. A na pewno do końca wtykasz rurkę? A może jest trochę za krótka i się odgina?
8
Ekspresy kolbowe / Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mr_skoku dnia Dzisiaj o 12:10:31 »
witajcie. Cześć,

Elizabeth mam od ok 3 lat. Ekspres całkiem poprawny, ale non stop mam z nim 1 problem.

Nieszczelność przy bojlerze pary przy rurce do drugiego bojlera. Czego bym nie robił - ucieka stamtąd para. Wymieniłem na nowy (włącznie z rurką) - po 2 tygodniach znowu leci. Do Konesso nie chcę oddawać (tam kupowałem) bo nie mam z tym serwisem dobrego doświadczenia.
zdjęcie Skansena zapożyczone z 3 strony tego wątku - dodałem strzałkę, o który element chodzi

Można to czymś zastąpić? Nie muszę mieć rurki wciskanej jak obecnie - ma to być po prostu szczelne. Teraz non stop syczy para, górna blacha jest bardzo rozgrzana, w komorze ze zbiornikiem non stop mokro, ekspres co jakiś czas włącza pompę aby dobić bojler..
9
Młynki / Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Charoshi dnia Dzisiaj o 11:13:27 »
Ostatnio na Konesso trafił się w fajnej cenie C3 esp pro (normalnie 399, ale w zestawie z kawą od Hayb kosztował 340), więc wziąłem i gdyby ktoś się zastanawiał nad różnicami względem C2, to jest ich kilka. Nie będę skupiał się na najważniejszym - przemiale, bo o tym to już pewnie każdy wszystko powiedział. A ja skupię się na drobnych detalach, które zauważam.

Młynek ma tę samą wysokość co C2(po lewej), ale korbka w wersji składanej jest nieco wyższa. Mój C2 waży 468gr, a C3 esp pro 586. Różnica wyczuwalna w łapie. C2 ma w środku tworzywo, a C3 esp pro jest całkowicie metalowy i ma składaną, cięższą korbkę, więc ta różnica nie powinna dziwić.


Korbki są ze sobą kompatybilne.


C3 esp pro (po lewej) ma dodatkowe wgłębienie w gnieździe mocującym, dzięki czemu ta osiada na trzpieniu głębiej i pewniej, choć ciężej ją potem zdjąć. Natomiast dzięki temu jest szczelniej i podczas mielenia drobinki nie wyskakują z komory, co zdarzało mi się w C2. Po założeniu korbki C3 esp pro na C2 jest również szczelniej.




Amelininowa konstrukcja ma dwa ramiona i jest wewnątrz bardziej smukła, przez co ziarna lepiej wpadają do komory.


Pojemnik na kawę ma inny gwint, więc tu kompatybilności z C2 nie ma. Ponadto ten z C3 esp pro ma dodatkowo podwyższenie nad gwintem - taki jakby kołnierz - przez co dużo przyjemniej przesypuje się ziarno do komory mielenia.


Oczywiście inna podziałka i powód dla, którego wziąłem C3 w wersji esp - cyferki, przez co nie trza liczyć klików. Killer ficzer dla mnie.
Ponadto denko pojemnika w C3 esp pro jest wyłożone silikonem, przez co się nie ślizga. Denko C2 zakleiłem prestiżową naklejką najlepszego klubu futbolowego w galaktyce, bo mi się odkręcało, a raz odkręciło się całkowicie i cała kawa poleciała na podłogę. Zakleiłem i jest spokój.


Przy pierwszych recenzjach podstawowej C3 widziałem narzekania na jakość wykonania kilku elementów i niektórzy zamawiali zamienniki. W moim C3 esp pro jakość wykonania jest bez zarzutu (wiem - do znudzenia podają pełną nazwę, ale to dlatego, żeby wykluczyć ewentualne pomyłki, bo nie znam wszystkich różnic pomiędzy różnymi wersjami młynka).



No i to tyle, jeśli chodzi o detale. Ja jestem zadowolony, choć używam go dopiero kilka dni i nie jestem w stanie powiedzieć jak różni się przemiał, bo po pierwsze - inna podziałka i kliki, po drugie zwyczajnie nie che mi się eksperymentować, a po trzecie to pewnie i tak bym tych niuansów nie wyczuł:)


10
Zakupy grupowe / Odp: Profitec Go zakup grupowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kaamel dnia Dzisiaj o 11:03:36 »
W tej cenie też mogę się dopisać.
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi