Autor Wątek: Proper Palarnia Kawy  (Przeczytany 51872 razy)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Marzec 2017, 16:16:55 »
Ja również dostałem zestaw próbny, za co serdeczne dzięki dla Propera😀 Jakiś opisik będę mógł umieścić dopiero za jakiś czas, bo mam jeszcze kilka kaw do wcześniejszego skonsumowania;-)

Offline andrak Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Gaggia Accademia, Bialetti Mokona, Aeropress, V60, Chemex
  • Młynek: Comandante, Porlex Mini
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Marzec 2017, 16:22:41 »
Również:
1. potwierdzam odbiór
2. dziękuję
3. ocenię

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Marzec 2017, 17:39:24 »
Również odebrałem prezent 😀
Bardzo dziękuję za przesyłkę.
Bardzo ładne opakowanie z wentylkiem, w środku dość jasno palone ziarenka.
Pierwsza do prób poszła Brazylia  Sitio SERTAOZINHO. Zrobiłem doppio,
byłem mile zaskoczony smakiem, wyczuwalne nuty czekoladowe z owocowym finiszem. Słodka i pyszna. Jeszcze nie skończyłem jednego a już miałem ochotę na kolejne.
Co do Kolumbii to później opiszę.
A dzisiaj robiłem zapasy i zapomniałem o Twojej palarni , muszę pamiętać następnym razem.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2017, 18:00:19 wysłana przez Sala »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Marzec 2017, 19:22:58 »
A mi się dwie rzeczy rzuciły w oczy:
1) Dość dziwnie działający sklep, strona niby załadowana ale trzeba poczekać kilka sekund na pokazanie się zawartości - nie mówię, że to problem, ale dziwna funkcjonalność,
2) Brakuje mi pakietu startowego do przelewów :( do espresso są dwa, do przelewów nie ma nic...

Offline Art

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Aeropress, Phin, V60-01, FP, Kawiarka
  • Młynek: Hario Mini Mill Slim, Wilfa Svart WSCG-2
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Marzec 2017, 20:33:17 »
Zestaw z kawami odebrałem w piątek. Ślicznie dziękuję za prezent  :)
Byłem mile zaskoczony bo otrzymałem jedną kawę wypaloną średnio a drugą wypaloną jasno.
Pierwsza do testów (phin, kawiarka i FP) poszła Brazylia Sitio Sertaozinho. Kawa bardzo smaczna, słodka.
Etiopia Chelelektu czeka na swoją kolej.
Opakowania z wentylkiem oraz z zamknięciem strunowym.

Offline MacDermot Mężczyzna

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: Aeropress, V60, Bialetti Moka Express, tygielek
  • Młynek: Armin Trösser, Rhinowares
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Marzec 2017, 12:07:50 »
Kenia Gumba właśnie przelana.
Ziarenka raczej małe i średnie, powierzchnia matowa, lekko cętkowana, zdarzają się mocniej wypalone sztuki. W aromacie rzeczywiście marcepan, miodowość i lekkie owoce. Zaparzana w V60, mielenie typowe do dripa, 13g/200ml, woda 90-92 C, 2:30 min. W smaku sporo kwasków i zdecydowane porzeczki, w tle wyczuwalna słodycz, niskie body, trochę goryczki ale podejrzewam o to mój błąd. Następnym razem dam odrobinę wyższą temperaturę i grubszy przemiał, może to też kwestia pyłu z Rhino. Napar świetnie orzeźwia, cold brew albo drip na lodzie byłby fantastyczny.
W kolejce czeka Kostaryka. :)

Offline Miros Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Kazak Rota. V60 , FrenchPress , Aero , Phin , Bialetti Moka,Tygielek
  • Młynek: Greaf 800 , Comandante MK3
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Marzec 2017, 16:14:04 »
Dorzucę swoje o powyższej Kenii.
Parzona także V60, biały filtr, mielenie grube pył odsiany z tym że nie do zera.Doza 14g/200ml, temperatura wody 88-85 C, 2:00 min.Aromat całkiem owocowy z delikatną nutą  kwiatową. W smaku zdecydowanie porzeczka , przebicia goryczki pestek winogron, mocno kwaskowa ale zharmonizowana. Podsumowując wyszedł fajny napar podobny do dzisiejszego pogodnego dnia ;)

Offline Proper

    • Proper Palarnia Kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Marzec 2017, 22:52:42 »
Super, bardzo się cieszę że spływają od Was pierwsze - opinie każda bardzo wartościowa dla mnie:-) Dziękuję ! :poklon:

Jeśli chodzi o działanie sklepu on-line to tak jak zauważacie ma jeszcze trochę do poprawy. Zestawy z jasno palonymi ziarenkami pojawią się w kwietniu ( czekam na dostawę na dniach wielu nowych ziarenek, to i nowy dział w sklepie już osobno zrobię, profile też postaram się czytelnie opisać [emoji38] )

P.S. Wielu z Was pyta czy można liczyć jeszcze na zestaw który oferowany był na początku wątka - uznałem iż do końca kwietnia każdy kto zamówi min. 1kg zapasu ziarenek i  w uwagach oznaczy że z forum np. przez dopisek ,,forum WOK" - może liczyć, ba!- napewno otrzymana taki gratisowy dodatek :-)

Jeszcze raz wielkie dzięki ! Pozdrawiam.
Proper. :)

Offline MacDermot Mężczyzna

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: Aeropress, V60, Bialetti Moka Express, tygielek
  • Młynek: Armin Trösser, Rhinowares
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Marzec 2017, 08:17:45 »
Kostaryka przetestowana we French Press. Klasyczn przepis, woda 92 C. Zbalansowana, lekko słodka, okraszona lekkimi kwaskami. Do tego dużo czekolady i ledwo wyczuwalna goryczka. Naprawdę smaczna. :)

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Kwiecień 2017, 00:49:27 »
Chyba trzeba odświeżyć zapasy :). Chelelektu - moja ulubiona - polecam. Polecam też wpaść w odwiedziny jak ktoś będzie niedaleko. Miło sobie usiąść na chwilę i pogadać o kawie, sprzęcie i innych cudach, pijąc przy tym Twoje wypieki. Sklep stacjonarny już działa - trzymam kciuki za dalszy rozwój. Cheers  :szampan:!

Offline shz

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Bezzera BZ10, AP
  • Młynek: Fiorenzato F4E NANO V2, Graef 800
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Kwiecień 2017, 18:30:19 »
Też odebrałem zestaw promocyjny, za który dziękuję. Zachęcony takim podejściem i wrażeniami małżonki muszę zrobić zapas Brazylii Diamond, posmakowała :ok: Podoba mi się zestawienie opakowań kawy z przedstawionym obrazowo smakiem na zdjęciach- fajne :) i dla małżonki chyba "Bourbona" zamówię.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień 2017, 18:35:58 wysłana przez shz »

Offline Proper

    • Proper Palarnia Kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Kwiecień 2017, 22:46:36 »
 Bardzo dziękuję  :kwiat: Co do Brazyli YB dziś skończył się calutki zapas - na jutro, pojutrze przewidziana jest dostawa całej palety świeżego regionalnego zbioru więc do zakupu tych świeżo upalonych ziarenek zapraszam tuż po świętach ;)
 Pozdrawiam. Mateusz

Offline Miros Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Kazak Rota. V60 , FrenchPress , Aero , Phin , Bialetti Moka,Tygielek
  • Młynek: Greaf 800 , Comandante MK3
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Kwiecień 2017, 06:15:15 »
No właśnie wczoraj byłem,ale brak YB zrekompensował piękny uśmiech sprzedawczyni ;)

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Kwiecień 2017, 15:19:50 »
Obie kawki dobre, choć to raczej nie moje klimaty, wsiąkłem raczej w słodką delikatność, kwaskowych kaw jaśniej palonych  ;) 
W kostaryce aromaty pieczonego chleba i na końcu jakiś bliżej nieokreślony dla mnie smaczek, ale fajny, w kierunku marcepanu ?( w głowie pojawił się jakiś burbon, ale dawno nie piłem :) także pewności nie mam) jakiś owoc ? ananas ?
Brazylia, crema konkretna, słodycz pieczonych orzechów, "puszysta" :)
Dziękuję za możliwość spróbowania  :szampan:
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2017, 15:22:03 wysłana przez pietro »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Kwiecień 2017, 21:42:03 »
Brazylia Sertaozinho :ok:. Zarówno jako espresso, jak i napar z aeropressu. W espresso jest czekolada z jasnymi owocami w tle i dużo słodyczy. Z czasem owoce zaczynają dominować. Posmak czekoladowy z orzechową nutą, długi i przyjemny. Napar z aeropressu także fajny. Owocowy i słodki, nieagresywny, z czekoladowym posmakiem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi