Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1524088 razy)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4920 dnia: 14 Maj 2018, 16:43:49 »
Jak mieszkałem we Wrocławiu, to w 1997 też tak mówili.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4921 dnia: 14 Maj 2018, 16:45:56 »
Także w 1997 roku nie było wody w tym miejscu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10555
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4922 dnia: 14 Maj 2018, 18:19:11 »
Pożyjemy, zobaczymy... Oby nam życia i sił starczyło ;).

Dodam coś od siebie na temat naszych kaw. Nowe "czerwone" koncepcje Synestezji czyli mieszanki RED są warte zachodu :). Oczywiście wszystkie single są super. Przypomnę tylko. Salwador Chalatenango Pena Redonda -- pierwszy w cuppingowym starciu Coffee Plant #1. Zostało go trochę, więc zapraszam :). Równie ciekawy mikrolot z Chalatenango, Finca Hondurita, odmiana Pacas -- też warto spróbować. Zostały dwie paczuszki Salwadoru Cuatro M, La Cumbre z obróbki naturalnej -- plantacja La Cumbre to tegoroczny numer 1 w konkursie Cup of Excellence w Salwadorze. Zostało trochę nowej Kolumbii La Claudina z obróbki naturalnej, trochę Kenii Ragati AA, trochę świetnej Kolumbii La Animas z obróbki mokrej...

Super, super jest Rwanda Cyato ze swoimi miniaturowymi ziarenkami peaberry. Sama słodycz :). Obok Arichy, która pewnie zostanie wypalona jutro, polecamy wspomnianą wcześniej przez @picasso -- Etiopię Diima z obróbki naturalnej. Kolejne palenie doskonałego Ekwadoru La Rafaela też polecamy -- na ostatnim cuppingowym starciu był drugi w swojej kategorii.

Pojawiła się w sklepie teraz jeszcze jedna, nowa Kolumbia, też z regionu Antioquia -- Finca Los Alpes z obróbki Red Honey. Bardzo przyjemna, słodka kawa. Jest też w sklepie kolejny już raz Honduras z regionu Marcala, z COMSA -- top of the crop CEIBA z obróbki mokrej.

Teraz moje "wycinanki" ;). Jest Ariadna Plus -- od Ariadny różni się tym, że ma tyleż fajnego, słodkiego Meksyku Chiapas co robusty. Pojawiła się kolejna partia mieszanki Three Stars, z innym składem: Panama/Gwatemala/Meksyk. Mam nadzieję, że będzie równie dobra, jak poprzednie :). Dalej, mamy kolejną partię Espresso Buongiorno, jak zwykle dość spontaniczną, ale i solidną :). Jest kolejne palenie Mefisto i kolejne, "ciemniejsze" palenie Espresso #1. To chyba wszystko?  :kwiat: :szampan:



Offline goncian Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: La Nuova Era Cuadra
  • Młynek: La Cimbali Magnum
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4923 dnia: 15 Maj 2018, 10:02:02 »
Także w 1997 roku nie było wody w tym miejscu.
Jednak obawy kolegów są uzasadnione. Ten drewniany dom po drugiej stronie potoku "popłynie" gdy nagle spadnie za dużo deszczu - a to się możne przydarzyć, jak już było kilkakrotnie w Kłodzku. Temu terenowi grozi nie tylko powódź ale i też podtopienie. Trzeba umiejętnie zlokalizować budynek i wybrać bardzo doświadczonego projektanta konstruktora, aby jego fundamenty były odpowiednie. Szkoda ryzykować dorobkiem w myśl powszechnego w Polsce "jakoś to będzie".

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4924 dnia: 15 Maj 2018, 18:12:54 »
Na pewno warto wybrać doświadczonego konstruktora. Faktem jest jednak, że w gminie są mapy terenów, jakie były zalane w trakcie "wielkiej powodzi". Biała Lądecka wylała kilkaset metrów dalej: gdzie ma zakole. Miejscowi mówią, ze na naszej łące nie było wtedy wody. Budynki warto może jednak postawić w "wyższym miejscu". Dziękuję wszystkim za cenne  sugestie!  [emoji106]

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4925 dnia: 20 Maj 2018, 10:35:04 »
Wczoraj widziałem Wasze kawy w Filtrach (odwiedzając córkę wpadliśmy na kawkę), dwie białe torebki stały na barze przy v60 pośród innych do wyboru.
- Poproszę Kostarykę z Czarnej Fali dla odmiany, Kołobrzeg mam w domu.
- A która to z Kołobrzegu?
- Te białe (wskazując torebkę Arichy).
- Aaaa... Synergia.
Jak widać żeby zostać baristą nie trzeba umieć czytać.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4926 dnia: 20 Maj 2018, 16:44:26 »
Pewnie, że nie trzeba, to czarna robota jest, naparzasz kawy dzień cały i tak przez rok, dzień za dniem, aż życie zleci.


Przy okazji, staję się coraz większym fanem obróbki honey. Salwador El Divisadero Pacamara Honey (jeszcze marcową mam :ups:) -- słodziak.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4927 dnia: 20 Maj 2018, 17:16:35 »
Salwador El Divisadero Pacamara Honey (jeszcze marcową mam :ups:) -- słodziak.

Też mam resztkę w robocie. Świetna jak wszystkie pacamary od Eli. Oddam każdą geishę za pacamarę.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10555
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4928 dnia: 20 Maj 2018, 20:32:05 »
Filtry "zauważyły" Eli single na ostatnim cuppingu, Konrad zamówił więc trochę najlepszego towaru. Faktycznie, ziarna honey są fajne, "słodkie" w pełnym znaczeniu tego słowa. Słodkie, bo nie dochodzi podczas obróbki do żadnej fermentacji...

Ostatnio razem z miłymi gośćmi z Bordeaux próbowaliśmy wielu kaw. Jako espresso bardzo dobrze wypadły mieszanki RED. Gorąco więc polecam :). Do końca niedzieli jest mała promocja.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2018, 20:38:17 wysłana przez Antonio »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4929 dnia: 21 Maj 2018, 09:03:56 »
Zgarnąłem małe conieco z półek do koszyka, miałem to zrobić wczoraj ale mieliśmy na SORze mały armageddon i nie było kiedy. Mniej istotne że
Do końca niedzieli jest mała promocja.
- bardziej mnie frapuje czy zamówienie z 8:30 wyjdzie dziś jeszcze...


Offline Dorota MA

  • Wiadomości: 54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4930 dnia: 21 Maj 2018, 09:08:04 »
Wyjdzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4931 dnia: 21 Maj 2018, 10:52:25 »
Dzięki [emoji106]

Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4932 dnia: 22 Maj 2018, 21:32:57 »
Paczucha dotrała, dziękuję za realizację "pędzikiem" i próbkę Klaudyny  :brawa:
Jutro będzie dobry dzień!

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4933 dnia: 22 Maj 2018, 23:11:31 »
Ja nawet nie wiem za co dziękować bo od rana w domu nie byłem ale paczka dotarła i już została częściowo rozparcelowana, część przechwycili znajomi których systematycznie zaopatruję w ziarenka. Ciekawe co zgarnęli – pewnie którąś Kenię...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4934 dnia: 24 Maj 2018, 13:57:46 »
Jako espresso bardzo dobrze wypadły mieszanki RED
Oj racja. Red Etiopia dziś poszła, ekstrakcja taka sobie bo prawie minutę ciurkało (za drobno zmielone) a smak bajka. Żona wyczuła jakieś owoce, po podpowiedzi że mają być czerwone zidentyfikowała porzeczki. I to wszystko przez mleko w cappucino.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi