Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1527483 razy)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4905 dnia: 09 Maj 2018, 21:19:58 »
Jeszcze parę dni temu odżegnywałam się kategorycznie od subskrypcji. Dzisiaj otrzymałam propozycję odkupienia Geshy z Panamy od mojego kolegi. To jest nowy zbiór, jakaś eksperymentalna obróbka. Kolega, Q-grader, ocenił mikrolot na 97,5 pkt i twierdzi, że w życiu nie pił czegoś podobnego. Czekam niecerpliwie na próbki  :wow2:. Kawa miała zostać użyta zawodach w UK.

Cena paczki kawy już wypalonej, gdybym zdecydowała się na zakup, wynosiłaby 150 zł za 100 g.
Myślę, że raczej nie uzbieram chętnych, ale może się mylę?

Ten sam kolega przysłał mi "przegląd" kaw z Granja La Esperanza. Dotknęłam znów ziaren Cerro Azul i wróciły do mnie piękne wspomnienia  :szampan:

Wracając do kaw "codziennych" myślę, że dwie nowe wersje mieszankm Red wyszły bardzo obiecująco.  Niezmiernie też frapuje mnie Ekwador.
Sporo czytamy w innym wątku o kwaskowatości tej kawy i skojarzeniu z Afryką a konkretnie Kenią. Za kwaskowatość odpowiada wysokość upraw tego wyjątkowego mikrolotu.

Zarezerwowałam też mikrolot z niższego (o 500 m!) położenia: będzie bardzo słodki i bardzo owocowy. Przyjdzie za dwa miesiące wraz z mikrolotami z Hondurasu z nowego zbioru. W kolejce do palenia (na jutro lub pojutrze) czeka Kolumbia z obróbki honey  :pycha:

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6214
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4906 dnia: 09 Maj 2018, 21:54:03 »
Może jakaś forma a la "preorder". Jak to po polsku nazwać? Gdzie wszyscy by się zrzucali na pewnego rodzaju zakup grupowy? W Łodzi jest fajny lokal z przyjemną kuchnią, w  którym w ten sposób organizuje się koncerty znanych muzyków jazzowych. W określonym przedziale czasowym jest sprzedawanych np 50 cegiełek w cenie 'X" które pokrywają koszty organizacji. Dzięki temu ciekawe imprezy się odbywają i wszyscy są zadowoleni. Ewentualnie nie odbywają się i cegiełki są odkupywane.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2018, 21:56:50 wysłana przez krystians »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4907 dnia: 09 Maj 2018, 22:04:04 »
wynosiłaby 150 zł za 100 g
Chyba jeszcze nie teraz w Polsce. 1500 zł za kilogram kawy. Większość ludzi w naszym kraju za tyle musi przeżyć cały miesiąc.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4908 dnia: 09 Maj 2018, 23:04:21 »
W składzie blendu Synestezja Red Etiopia jest wymieniona  Etiopia Yirgacheffe DIIMA Sede microlot natural. Czy planujecie ją sprzedawać również jako singla (w opisie blendu jest wspomniane, że warto spróbować Etiopię solo, a tymczasem nie macie jej dostępnej w sklepie;-) ). Czy ta Etiopia to jest to samo ziarno, co jakiś czas temu miała w ofercie Java Coffee (taka sama nazwa jak u Javy)? Pytam się, bo tamta kawa wybitnie mi smakowała i chętnie bym porównał ;-)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4909 dnia: 09 Maj 2018, 23:19:06 »
preorder". Jak to po polsku nazwać?
Przedpłata.

Można zrobić zbiórkę na wspieram.to czy innej podobnej platformie.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4910 dnia: 09 Maj 2018, 23:21:06 »
Prepaid to przedpłata, preorder to zapisy na coś co ma się dopiero pojawić.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4911 dnia: 09 Maj 2018, 23:45:50 »
Odpowiem najpierw na pyatnie dotyczące Etiopii. Nie wiem, czy Dimma Sede to ta sama kawa, której używała Java. Miałam próbki mikrolotów Dimma z różnymi numerami.  Dostawca (Nordic Approach) opisuje ją także jako "Etiopię Kochere". Solo mieliśmy w sklepie 2 kg, palone 27.04. Reszta palenia znalazła się w blendzie. Kawa jest bardzo ciekawa, pewnie znajdzie się w naszej ofercie także solo. Dopiero co wróciliśmy z "wojaży architektonicznych": oglądaliśmy sudeckie chaty i dyskutowaliśmy o nich. Dziś dopiero testowałam swoje palenia z 27 i 29 kwietnia. Mam na myśli "espresso". Po drodze robiliśmy cuppingi a Antonio pokusił się o cold brew z La Claudina na krystalicznie czystej, górskiej wodzie. Było naprawdę pysznie  :pycha:

Miałam zamiar użyć do cold brew wody ze źródeł rzeki Morawa wypływającej spod szczytu Śnieżnika:

https://dolny-slask.org.pl/5546331,foto.html

Ostatecznie jednak zabrakło nam czasu a pyszną wodę spożyliśmy po drodze  wraz z cytryną, miodem oraz syropem z mniszków  :szampan:  :kwiat:

Co do Geshy, jest to kawa na której miał startować w Mistrzostwach Brewers UK kolega mieszkający aktualnie w Anglii. Dziesiętnych punkta zabrakło mu do przejścia do finału. Szkoda. Ciekawa jestem, jak mikrolot wypadnie na konkursie The Best of Panama. Kolega dosyć mocno "przebierał" w różnych Geshach. Dostałam w prezencie zestaw próbek z Granja La Esperanza z nowego zbioru. Jutro testuję. Próbkę Geshy panamskiej będę miała w przyszłym tygodniu.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4912 dnia: 10 Maj 2018, 06:47:10 »
Preorder - przedsprzedaż.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4913 dnia: 10 Maj 2018, 08:20:36 »
Aricha bezwzględnie nadal moją ulubioną kawą. Ogólnie, nie tylko od Was. Nie tylko ze względu na mega intensywny zapach, ale także za smak.

La Claudia... tutaj nie wiem co napisać. Również bardzo ładnie pachnie, jakiś top 5 wszystkich kaw, jakie wąchałem, dość unikalnie. W smaku dobra, oczywiście lepsza od wielu innych, ale czegoś mi w niej brakuje, jakiegoś zaskoczenia. Oczywiście tutaj trzeba brać poprawkę na mój brak smaku ;) Nie wiem dlaczego, ale przy piciu tej kawy pojawiał mi się w głowie... kolor pomarańczowo-żółty, taka dojrzała mirabelka:D

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4914 dnia: 10 Maj 2018, 08:51:29 »
O rany! Mnie brakuje w niej tylko niebieskich migdałów :evil:. La Claudina Natural jest na razie pierwszym paleniem pierwszego mikrolotu. Czekają nas jeszcze dwa inne mikroloty z plantacji Juana Saldarriaga, też z obróbki naturalnej.

Wczoraj powstały moje kolejne palenia. Kolejna partia Ariadny i całkiem sporo Ariadny Plus (ok. 15% robusty) oraz Espresso #1. Te ostatnie są dość "konkretne" czyli nieco "gorzkie" -- jak na średnie palenie przystało.
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2018, 10:11:25 wysłana przez Antonio »

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4915 dnia: 11 Maj 2018, 18:38:01 »
Gdyby zebrała się grupka osób chętnych na wymienioną wcześniej Geishę, możecie mnie dopisać :)
Tylko w przypadku takich malych ilości, zdecydowanie fajną opcją byłyby jakieś wskazówki dotyczące początkowych parametrów parzenia (tak, żeby nie błądzić i nie tracić połowy kawy na próby, które nie mają prawa wyjść). Wiem, że woda, sposób polewania i inne czynniki są mocno indywidualne, ale na pewno mocno ułatwiłyby to start :) .

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4916 dnia: 12 Maj 2018, 19:59:10 »
Myślę, że jednak zakończy się jedynie na testach Geshy. Kolega planuje ją zamrozić na zawody w przyszłym roku.
Póki co wypaliłam parę singli: Honduras Ceiba, Etiopię Dimma (bardzo jasno), Kolumbię Bolivar Red Honey, Ekwador La Rafaela i Pacas Finca Hondurrita z obróbki mokrej. Myślę, że jutro Antonio zaktualizuje stany sklepu.

Życzę Państwu miłego weekendu  :szampan: :uklony:
Sama zaś..poświęcam się całkowicie rozważaniom nad istotą piękna architektury i zastosowaniem złotego podziału (ciąg Fibonacciego) w proporcjach szczególnie miłych dla oka brył budynków sudeckich. Może czas zmienić zawód?  miotla   :hihihi:
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2018, 20:03:36 wysłana przez Elka »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4917 dnia: 13 Maj 2018, 23:00:26 »
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2018, 23:21:12 wysłana przez Elka »

Offline kursor

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: La Pavoni Prof;Flair Espresso Maker;Aeropress
  • Młynek: Commandante Mk3 ; Ceado E5P ; Lido E
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4918 dnia: 14 Maj 2018, 07:13:08 »
Ten strumyczek po drugiej strony ulicy zawsze jest taki spokojny i niepozorny ?

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4919 dnia: 14 Maj 2018, 10:02:42 »
Ten potok to Biała Lądecka, ale miejsce nigdy nie było "zalewowe".
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2018, 10:35:34 wysłana przez Elka »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi