Autor Wątek: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.  (Przeczytany 116755 razy)

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Styczeń 2017, 23:28:49 »
Geisha z obróbki naturalnej obłęd! W powietrzu przy mieleniu i parzeniu wszędzie czuć mango, w smaku wcale ta słodycz nie znika i jest charakterystyczna. Jakbym jadł takie truskawkowe cukierki z młodości o gęstym maślanym posmaku(tak wiem to maślane określenie dyskusyjne ;-)). Dziękuję za noworoczny prezent i piękne zapachy w mym mieszkaniu!

A SL28 z metody Honey z Kostaryki, przy Kalicie wychodzi szarlotka, ale centralnie słodka szarlotka z przyprawami, przy Chemexie wychodzi earl grey z cytryną, niesamowite, ta sama kawa a taka różnica!
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2017, 23:31:39 wysłana przez dziewiecset »

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Styczeń 2017, 02:12:25 »


A SL28 z metody Honey z Kostaryki, przy Kalicie wychodzi szarlotka, ale centralnie słodka szarlotka z przyprawami, przy Chemexie wychodzi earl grey z cytryną, niesamowite, ta sama kawa a taka różnica!

A w V60 to nie łaska? ;) A jak konkretnie w tej kalicie, czas, doza etc.?

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Styczeń 2017, 02:33:13 »
A w V60 to nie łaska? ;) A jak konkretnie w tej kalicie, czas, doza etc.?

Nie mam teraz V60, pozbyłem się, trochę się obraziłem na Hario, ale też chce mieć jakiś mniejszy dripper, mam teraz tylko Kalitę 185, nie potrzebne mi dwa duże, a miałem V60-02.

17gr/250ml, temp ok. 95stopni, preinfuzja 30s, potem leję resztę by powstaje krater i ostatnio ten patent mi się sprawdza, w Chemexie nie zmieniam zbytnio parametrów, od co, bez zbędnych filozofii, wynika to poniekąd stąd, że nie mam wagi jak podlewam z konewki. A preinfuzję robię na oko tak żeby wszystkie ziarna się zwilżyły. Czasy mieszczą się od 2.30-3.00, niestety Porlex nie pozwala na powtarzalność przemiału, stąd te rozjazdy. To się tyczy SL28 z Kostaryki.

Zaś Geishy miałem tylko 25gr. Co za tym idzie 25gr/350ml, temperatura ok. 90stopni, preinfuzja 30s(wody tak by się zwilżyło, potem lekko mieszałem), potem dolałem resztę, czas wyszedł 3:00, parzone w Chemexie.
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2017, 02:38:06 wysłana przez dziewiecset »

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Styczeń 2017, 07:40:17 »
Geisha z obróbki naturalnej obłęd! W powietrzu przy mieleniu i parzeniu wszędzie czuć mango, w smaku wcale ta słodycz nie znika i jest charakterystyczna. Jakbym jadł takie truskawkowe cukierki z młodości o gęstym maślanym posmaku(tak wiem to maślane określenie dyskusyjne ;-)). Dziękuję za noworoczny prezent i piękne zapachy w mym mieszkaniu!

A SL28 z metody Honey z Kostaryki, przy Kalicie wychodzi szarlotka, ale centralnie słodka szarlotka z przyprawami, przy Chemexie wychodzi earl grey z cytryną, niesamowite, ta sama kawa a taka różnica!

Cieszę się że smakowała, dodam tylko, że Geisha o której pisze @dziewiecset była palona 20.10, więc już ponad dwa miesiące temu. Tak mi się to nasunęło w temacie pogoni za najświeższą kawą, która moim zdaniem najczęściej jest niepotrzebna.
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Styczeń 2017, 12:20:13 »
Cieszę się że smakowała, dodam tylko, że Geisha o której pisze @dziewiecset była palona 20.10, więc już ponad dwa miesiące temu. Tak mi się to nasunęło w temacie pogoni za najświeższą kawą, która moim zdaniem najczęściej jest niepotrzebna.

Ja uważam, że kawa najlepsza robi się po miesiącu po wypaleniu. Doszedłem do tego po kilku próbach bardzo świeżych kaw oraz kilku kaw które czekały na próbę 1-2mies. W skrócie te aromaty jak dla mnie na chłopski rozum wsiąkają po tym czasie w ziarna i więcej jest ich w naparze, a nie tylko po otworzeniu paczki w powietrzu.

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Styczeń 2017, 15:27:14 »
Właśnie wjechała do nas świeża dostawa z Doubleshot - 4 świeże single, których jeszcze nie było, zapraszamy serdecznie tutaj
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Styczeń 2017, 21:39:38 »
Zamówienie jak i reklamacja załatwione błyskawicznie. Pozdrawiam

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #52 dnia: 23 Styczeń 2017, 09:53:02 »
Czar Street musiałbym spróbować jeszcze raz, bardzo obiecująca, może uda mi się trafić na tuż po wypaleniu.

Od DS narazie mam zagwozdkę z Salvador Landaverde - piszą że to alternatywa ale zachowuje się jak wypadł do espresso. Ktoś coś zwojował z nią w drip/ap?

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Luty 2017, 11:44:20 »
Nowy miesiąc i nowa palarnia w naszym sklepie :)
Zapraszamy na kawy z londyńskiej palarni Workshop
Właśnie w tej palarni została wypalona kawa na mistrzostwa świata Aeropress  2016 w Dublinie.
Pojawiła się również u nas subskrypcja kawy od Auduna Zaproponować chcemy 2 mieszanki pod filtry oraz espresso niespodziankę raz w miesiącu. Do każdego zamówienia dołożymy próbki kaw (po 15g) pod filtry obu mieszanek, jakie proponuje Audun, by nie kupować kota w worku ;)
pozdrawiamy i zapraszamy :)
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline lisssek

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: Alternatywa: Bialetti Kitty 6 i 12 tz, phin, Kalita, Gabi, AP, French Press, V60-2,
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130, C40 IH
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Luty 2017, 12:31:34 »
Spodziewamy się dostawy wag pod koniec miesiąca

Wiadomo może jakie będzie opóźnienie?

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #55 dnia: 05 Luty 2017, 15:53:17 »
Spodziewamy się dostawy wag pod koniec miesiąca

Wiadomo może jakie będzie opóźnienie?
Niestety nie wiem jakie będzie opóźnienie. Może pod koniec miesiąca, ale jeszcze nie wiem którego ;)
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #56 dnia: 10 Luty 2017, 22:32:43 »
Kilka osób pytało o wagi, u mnie jeszcze nie ma, ale polecam wagę u konkurencji czyli http://www.coffeedesk.pl/product/4038/Waga-Brewista-Smart-Scale-V2 , doliczając rabat dla forumowiczów robi się bardzo dobra cena :)

U nas za to z nowości młynek Wilfa w dobrej cenie :)
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2017, 23:01:06 wysłana przez Drinker »
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline andrak Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Gaggia Accademia, Bialetti Mokona, Aeropress, V60, Chemex
  • Młynek: Comandante, Porlex Mini
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #57 dnia: 11 Luty 2017, 07:04:06 »
Wzruszyłeś mnie kawowym altruizmem.
Z tego wzruszenia może i zaczekam na wagi u Ciebie (da mi to też okazję do zapoznania się z opiniami o nowej wersji Brewisty).
Przyszedł mi też na myśl wczorajszy post piomica z wątku o przyszłości kawy speciality (ten o bariście w Kielcach)..

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #58 dnia: 11 Luty 2017, 11:59:21 »
Dziękuję za błyskawiczną wysyłkę i gratisy  :szampan:

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Luty 2017, 20:45:11 »
Będzie coś dobrego pod przelew z DoubleShota w najbliższym czasie?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi