Autor Wątek: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.  (Przeczytany 116902 razy)

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #150 dnia: 30 Maj 2017, 15:04:03 »
@Krystians - filtr w Brewiscie się "rozpłaszcza" na dole i robi się szerszy niż w Kalicie. Przy mniejszych porcjach przemiał może mieć głębokość 1cm albo mniej i wydaje mi się że to troche przymało. Ale sprawdze i potwierdze jak to w praktyce :)

Co do temperatury to póki co mam porównanie tylko do ceramicznego Hario V02. Po zalaniu 300ml temp 94, temperatura naparu w serwerze jest w okolicach:
- Hario V02 - 74C
- Brewista - 72C
Przy czym w Hario wcześniej przelewam filtr ok 400ml tejże wody, więc już rozgrzany.

Podsumowując testy do zrobienia:
1. Napar z 250ml oraz 200ml
2. Porównanie bezpośrednie Brewista/Kalita na tych samych ziarnach

Co do pkt. 2, to zastanawiam się jak to najlepiej zrobić.
Czy polewać w tym samym czasie (15-30 sek opóźnienia pomiędzy jednym a drugim), czy zaparzyć najpierw pierwszy, a potem drugi?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #151 dnia: 30 Maj 2017, 15:22:20 »
Dziwne z tym filtrem. Wydawało mi się, że karbowanie powinno pomóc utrzymać kształt, ale widocznie niewystarczająco.  Co do grubości warstwy przemiału na dnie, to w mojej 155 jak robię 250g przelew to raczej nie ma 1 cm grubości. Średnica dna filtra jest taka sama w obu wielkościach Kality.

Co do testu. Porównywać powinieneś napar o tej samej temperaturze, więc albo zrobisz dwa przelewy obok siebie. Albo z tego drugiego będziesz musiał przelać mniejszą ilość naparu do naczynia, z którego będziesz pił. Następnie przestudzić do temperatury chłodniejszego naparu i wtedy porównywać.
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2017, 15:37:02 wysłana przez krystians »

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #152 dnia: 30 Maj 2017, 19:31:28 »


Dziwne z tym filtrem. Wydawało mi się, że karbowanie powinno pomóc utrzymać kształt, ale widocznie niewystarczająco.

Zdecydowanie nie. U mnie za dripper do filtrów kalita 185 i brewista służy duży phin 400 ml. Filtry po delikatnym przelaniu wodą rozszerzają się prawie do rozmiarów dna, gdyby nie falbanki to oblepiły by też ścianki boczne :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #153 dnia: 31 Maj 2017, 00:20:56 »
no tak ale phin ma pionowe ścianki a w Kalicie i Brewiście schodzą po skosie niemalże do średnicy dna filtra.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #154 dnia: 31 Maj 2017, 21:19:06 »
Porównanie Kality i Brewisty wrzuciłem do nowego wątku: http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=4251.0

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #155 dnia: 31 Maj 2017, 21:51:31 »
Dzieci lubią czekoladę, a że mamy ziarenka w czekoladzie to zapraszamy! na dzień dziecka obniżamy cenę tych ziarenek o 30%!
Kawy z Caravan Coffee Roasters też w dół o 20% :)
wszytko razem tutaj
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #156 dnia: 02 Czerwiec 2017, 11:10:29 »
Widzę że ostatnio mi umknęło, więc już nadrabiam ;) możecie u nas kupić ziarenka z Euro Cafe w tym owiane już legendą mujeres :)
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #157 dnia: 02 Czerwiec 2017, 12:04:50 »
Ja już zakończyłem testy drippera Brewisty i wysyłam dalej do Miklas'a.

Podsumowując: całkiem fajny dripper, ale jak ktoś ma Kalite 185 to wychodzi na to samo. A jak ktoś nie ma Kality, to cenowo Brewista wychodzi lepiej.
Jak dla mnie jedynym minusem Brewisty jest podwojne szkło bez próżni. Przy płukaniu woda nalewa się do środka pozostawiając zacieki których nie da się usunąć szmatką - tylko kwasek ratuje.
Plusem jest lepsze trzymanie temperatury oraz silikonowa podstawka która się nie ślizga i nie stuka przy stawianiu. A, no i w porównaniu do Kality, nie trzeba aż tak delikatnie obchodzić się z filtrami - w Brewiście nie zmarnowałem ani jednego filtra :)

@Drinker - wielkie dzięki za możliwość przetestowania!

Ps. Świetnie że w sklepie pojawiają się ziarna z polskich palarni :)
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec 2017, 12:07:02 wysłana przez untoldex »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #158 dnia: 02 Czerwiec 2017, 22:42:38 »
Dziś otworzyłem paczkę DS z Burundi z obróbki naturalnej. Zrobiłem w zwykłym ekspresie przelewowym u znajomych i wyszła super, gęstawa, owocowa. Właśnie takie kawy lubię. Zrobiłem też w domu zalewajkę i mniamnistość. Generalnie zgadza się wszystko to co piszą na etykiecie. Jest ciepło, słodko,owocowo. W kiepski poranek taka kawa od razu poprawia nastrój. Jest lekka kwaskowość, wyrazista słodycz rzeczywiście coś śmiesznego mogącego się kojarzyć z watą cukrową, lekka kwiatowość i przyjemny posmak leśnych owoców.  Kawa nie jest do końca czysta co często zdarza się w suchej obróbce, szczególnie ostatnio. Jednak mi w tym przypadku nie przeszkadza, a w filtrze było dużo mniej wyczuwalne.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #159 dnia: 02 Czerwiec 2017, 22:57:14 »
DS to ma nawet decafa ultrasmacznego. Dzięki tej kawie jestem zdrowszy, nocami piję już tylko tą :) Z obecnej dostawy wszystkie super, dość rozczarowująca jest tylko kolejna wersja z tej fermentacji beztlenowej (czy jakoś tak), a to dlatego że niczym się nie wyróżnia. Ale to pewnie dlatego że próbowałem Keen El Diamante :)

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #160 dnia: 03 Czerwiec 2017, 10:55:06 »
Ja właśnie piję Burundi mytą z Doubleshot i tak jak na Kalicie czy Brewiście było całkiem smacznie, to teraz po wstrzeleniu się na V60 jest mega smacznie  :pycha:
Lekka owocowa słodycz z długim posmakiem coś ala landrynkowym.

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #161 dnia: 05 Czerwiec 2017, 10:34:58 »
@untoldex dzięki za super opisy z testów drippera i porównanie z kalitą :)

Dostawę filtrujemy przez kolejny miesiąc, uzupełniliśmy braki 'ultrasmacznego decafa' i Etiopii z Doubleshot'a.
 
Jeśli chodzi zaś o ziarna z polskich palarni, to staramy się by pojawiało się ich coraz więcej  :D
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #162 dnia: 07 Czerwiec 2017, 21:09:37 »
słodka Burundi Mikumba w trzeciej już odsłonie

Bardzo przyjemna kawa jako przelew w Hario. Na początek imbir, pierz i wanilia. Potem dużo malin i cytrusy. Gorąco polecam.

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #163 dnia: 08 Czerwiec 2017, 00:37:11 »
Ja właśnie piję Burundi mytą z Doubleshot i tak jak na Kalicie czy Brewiście było całkiem smacznie, to teraz po wstrzeleniu się na V60 jest mega smacznie  :pycha:
Lekka owocowa słodycz z długim posmakiem coś ala landrynkowym.
Potwierdzam. Landrynki, lemoniada, wanilia i owoce. Słodziak. Niesamowita kawa. Inna niż wszystkie które dotychczas piłem. Już sam zapach ziaren mnie oszołomił.
Zamówiłem jeszcze, żeby mieć zapasik.
Mam nadzieję, że mrożona nie straci nic ze swoich zalet.

Offline grabarz Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Młynek: Severin KM3873
Odp: Coffeedrinkers.pl - sklep z najlepszą kawą i akcesoriami.
« Odpowiedź #164 dnia: 08 Czerwiec 2017, 09:10:11 »
Mam nadzieję, że mrożona nie straci nic ze swoich zalet.

Mogę tylko potwierdzić, że także jest dobrze :) Bardzo dobra kawa, ale mogę zarekomendować też Malawi od EuroCafe - zwłaszcza relacja ceny do zawartości ;-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi