Autor Wątek: Bojler grupy kawowej - DIY  (Przeczytany 12109 razy)

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Bojler grupy kawowej - DIY
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Lipiec 2018, 14:00:39 »
Wczorajszy wieczór spędziłem nad dumaniem o sprawności oddawania ciepła prze tak duży kęs nierdzewki. Jak wiadomo wszystko zależy od powierzchni wymiany ciepła. Przy rozwiązaniu, które robię, ta powierzchnia jest mała i bardzo szybko może się okazać, że cały blok będzie miał temperaturę ponad 100 czy 150st.C a woda w bojlerze ma np. 70st.C.

Kolejną sprawą jaka mnie zastanawiała, dlaczego LM dał czujnik temperatury na ujściu wody do grupy, a nie np. w zbiorniku... No i wydumałem. Na załączonym zdjęciu pokazana jest wspomniana grupa z LM Mini. Popatrzcie na element nr.1. Jest długa, jakieś 50-60mm śruba, najprawdopodobniej z trapezowym gwintem, a na końcu tej śruby jest czujnik temperatury.

Otóż ta właśnie śruba nie jest wkręcana w blok, tylko wsunięta w otwór o prostych ścianach. Po prostu, ta śruba tworzy wężownicę i woda podążając po spirali ostatecznie zostaje nagrzana do zadanej temperatury jak w wymienniku.

I jak ja mam sobie teraz z tym problemem poradzić...
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2018, 14:07:55 wysłana przez hi_aro »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Bojler grupy kawowej - DIY
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Lipiec 2018, 08:22:37 »
Jest długa, jakieś 50-60mm śruba, najprawdopodobniej z trapezowym gwintem, a na końcu tej śruby jest czujnik temperatury.

Otóż ta właśnie śruba nie jest wkręcana w blok, tylko wsunięta w otwór o prostych ścianach. Po prostu, ta śruba tworzy wężownicę i woda podążając po spirali ostatecznie zostaje nagrzana do zadanej temperatury jak w wymienniku.

I jak ja mam sobie teraz z tym problemem poradzić...

No tak jest. Ten czujnik temperatury nie jest na końcu tylko wewnątrz śruby. Woda płynie po spirali "gwintem" śruby, czujnik wewnątrz sprawdza temperaturę i w razie spadku odpala dwie grzałki wpuszczone w blok po obu stronach. Gdzieś już o tym pisałem po wizycie w fabryce LaMa w Toskanii, miałem te części w ręku podczas zwiedzania a przewodnik objaśniał działanie.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Bojler grupy kawowej - DIY
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Lipiec 2018, 08:36:20 »
Ten czujnik temperatury nie jest na końcu tylko wewnątrz śruby
I to ma sens. Dzięki za info.
Śrubę trapezową T8 ze skokiem 12mm już zamówiłem.

Jednak na teraz zrobiłem małą wariację na temat wymiany ciepła :). Zdjęcia niebawem...

Offline heniekp Mężczyzna

  • Wiadomości: 225
  • Ekspres: NS Oscar, Gaggia Classic
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Bojler grupy kawowej - DIY
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Lipiec 2018, 16:08:27 »
Aluminiową? Bo stalowa to chyba średnio się do tego nadaje. Czy się mylę?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Bojler grupy kawowej - DIY
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Lipiec 2018, 16:56:42 »
Otóż ta właśnie śruba nie jest wkręcana w blok, tylko wsunięta w otwór o prostych ścianach. Po prostu, ta śruba tworzy wężownicę i woda podążając po spirali ostatecznie zostaje nagrzana do zadanej temperatury jak w wymienniku.

Takie, a właściwie podobne rozwiązanie było stosowane w tym ekspresie:

Jest to dwu bojlerowy, a właściwie z bojlerem i termoblokiem niewielki ekspres firmy IMAT. Notabene bardzo fajna maszynka. W blok aluminium jest włożona dość gruba śruba i "po gwincie" wokół grzałki płynie woda tłoczona pompą ULKA o mniejszej wydajności i mocy bodajże 25W. W tym termobloku wytwarzana jest para do spieniania mleka. W ten sposób wydłuża się drogę wodzie, która ma być podgrzewana.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Bojler grupy kawowej - DIY
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Lipiec 2018, 17:13:37 »
Takie, a właściwie podobne rozwiązanie było stosowane w tym ekspresie:
Znaczy, że rozwiązanie stare jak świat ;) Teraz tak sobie myślę, że trzeba było zrobić termoblok, właśnie ze śruby i kawałka nierdzewni. Bez zbiornika. Jeżeli taki blok miał by z 120-150mm długości, do tego śruba trapezowa fi8 lub nawet dziesięć ze skokiem 12mm, droga i powierzchnia wymiany, była by największa na rynku. Nawet Ascaso nie miał szans. Jest jeszcze kwestia oporów wody, ale generalnie rozwiązanie proste jak drut i tanie w dodatku. 

Kiedyś zrobię takie cuś...

Aluminiową?
Nierdzewna, gatunek 304.
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2018, 17:26:54 wysłana przez hi_aro »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Bojler grupy kawowej - DIY
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Lipiec 2018, 17:32:56 »
trzeba było zrobić termoblok
Zapomnij. Temperaturowo nie do opanowania. Wiem coś o tym.

Woda przez pierwsze kilkanaście mililitrów ma temperaturę niższą, niż temperatura termobloku, potem dopiero się wyrównuje (przy czym nie należy zapominać, że stał nierdzewna, czy aluminium - wszystko jedno, mają ciepło właściwe dziesięć razy mniejsze niż woda. Zatem o gromadzeniu ciepła w termobloku zapomnij.
A dla większej komplikacji cały proces zależy od prędkości przepływu.

Rzuć okiem na moje wywody o termobloku Ascaso. Z mojego doświadczenia wynika, że proces można ustabilizować, ale tylko dla jednych konkretnych warunków (doza/przemiał/ratio). Coś zmienisz - pomiary i ustawienia od nowa.
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2018, 17:45:51 wysłana przez Krakus »

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Bojler grupy kawowej - DIY
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Lipiec 2018, 19:09:16 »
Woda przez pierwsze kilkanaście mililitrów ma temperaturę niższą
Wydaje mi się, że wszystko opiera się o powierzchnię wymiany. Ale skoro już coś testowałeś, to chyba nie ma sensu dłubać.

Obiecane fotki "wariacji" poniżej. Po prostu dospawałem 9 szt śrub M6. Powierzchnia wymiany zwiększyła się o 50%. Napewno "coś tam" przyspieszy nagrzewanie i stabilność wody w zbiorniku ;)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Bojler grupy kawowej - DIY
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Lipiec 2018, 20:31:11 »
Ale skoro już coś testowałeś
Oj testowałem, testowałem ;-). Trzymam kciuki!

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Bojler grupy kawowej - DIY
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Lipiec 2018, 22:20:02 »
Woda przez pierwsze kilkanaście mililitrów ma temperaturę niższą
Wydaje mi się, że wszystko opiera się o powierzchnię wymiany. Ale skoro już coś testowałeś, to chyba nie ma sensu dłubać.

Obiecane fotki "wariacji" poniżej. Po prostu dospawałem 9 szt śrub M6. Powierzchnia wymiany zwiększyła się o 50%. Napewno "coś tam" przyspieszy nagrzewanie i stabilność wody w zbiorniku ;)
Jeżeli to śruby to na pewno przyspieszy osiadanie kamienia kotłowego.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Bojler grupy kawowej - DIY
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Lipiec 2018, 22:36:20 »
@Bacek
jak najbardziej masz rację. Lecz ten problem mnie nie dotyczy. Mam RO+ mineralizacja.

Niestety w przypadku LaMarz i innych ekspresów wykorzystujących "śrubę" jako wymiennik ciepła, nie ma zmiłuj. Filtry i bardzo regularne, gruntowne odkamienianie to podstawa bezproblemowej i prawidłowej pracy.

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Bojler grupy kawowej - DIY
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Lipiec 2018, 20:46:56 »
A gdzie chcesz umieścić sondę temperatury? I jak w ogóle zamierzasz ją regulować?

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Bojler grupy kawowej - DIY
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Lipiec 2018, 20:59:17 »
Sonda będzie zainstalowana od tyłu pomiędzy grzałkami z dostępem do wody. Sterowanie PID.

Jutro robię wstępne testy i rejestrację danych. Będą zapisywane dwie temperatury, z tyłu między grzałkami i w bojlerze na górze. Użyje DS18b20. Podejrzewam, że bezwładność cieplna będzie spora i nie ma sensu stosować PT100 czy termistora. Odświeżanie 1Hz będzie wystarczające. Bardziej chodzi o prześledzenie trendów, jakie będą różnice i ich zmiana.   

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Bojler grupy kawowej - DIY
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Lipiec 2018, 23:24:10 »
A nie lepiej zanurzyć sondę bezpośrednio w bojlerze? Wydaje mi się, że tuż nad kryzą, w samym korku, to byłoby najlepsze miejsce do pomiaru. Skoro zamierzasz użyć DS18b20 to bez problemu sam zrobisz sondę w jakiejś mosiężnej śrubie.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Bojler grupy kawowej - DIY
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Sierpień 2018, 00:14:56 »
W korku nad kryzą będzie druga sonda.
Jednak główna w bloku między grzałkami, ale zanurzona w wodzie. Dlaczego, przypomnę moje obawy. Grzałki w bloku będą miały znacznie wyższą temperaturę niż woda nad kryzą. Łatwo sobie wyobrazić sytuację, że temperatura w bloku będzie ponad 100st.C a woda może mieć dopiero 50st.C. Ta bezwładność właśnie wyjdzie w praniu. 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi