Autor Wątek: Uszczelki teflonowe i inne - jak zastąpić.  (Przeczytany 1134 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Uszczelki teflonowe i inne - jak zastąpić.
« dnia: 02 Luty 2022, 15:09:12 »
Zamierzam rozebrać swój wiekowy HX (Izzo Alex MKII) na pierwsze części, wyczyścić, złożyć. Poza uszczelkami dostępnymi dla wszystkich HX (w grupie) coś tam może się trafić nietypowego. O ile miedziane można kupić zestawy o tyle teflonowe zestawy nie są za bardzo dostępne. Tak myślę o  użyciu taśmy teflonowej. Czy użycie taśmy teflonowej zamiast uszczelki teflonowej może mieć jakieś negatywne skutki ? (jeśli będzie to szczelne :) )
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2022, 15:12:33 wysłana przez tom517 »

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Uszczelki teflonowe i inne - jak zastąpić.
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2022, 16:32:09 »
Miedziane raczej wystarczy wygrzać na gazie, coś jak
Teflonowe? hm... ja bym dał silikonowe...
Taśma teflonowa w sumie tez uszczelnia gwinty, ale nie można "cofać" przy dokręcaniu,  no i jeśli jest miejsce na uszczelkę, to ja bym jedna uszczelki montował...



Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Uszczelki teflonowe i inne - jak zastąpić.
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Luty 2022, 19:35:18 »
Większość uszczelek płaskich okrągłych (wygląda jak podkładka) teflonowych i mosiężnych możesz zastąpić taśmą teflonową, jeśli są zakładane na jakiś gwint. Nie będzie żadnych negatywnych skutków.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi