Autor Wątek: Olympia Moca SD  (Przeczytany 3180 razy)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Olympia Moca SD
« dnia: 27 Luty 2024, 23:29:32 »
Olympia Moca SD - to bardzo mały młynek który właśnie sobie kupiłem z nadzieją że to co dostanę w filiżance przewyższy jego gabaryty.
 
20240227_150020.jpg

20240227_230822.jpg

Tutaj z moim najmniejszym elektrycznym młynkiem jaki mam.

20240227_204915.jpg

Cóż na tą chwilę tylko tyle co mogę napisać bo dopiero co go postawiłem na blacie.
Ale tutaj sporo napisano o tym młynku a ja mam nadzieję że z czasem sam coś skrobnę.

https://coffeetime.freeflarum.com/blog/1253-olympia-moca-sd-first-looks-review-november-2022

Jka
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2024, 14:35:17 wysłana przez ranGo »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Olimpia Mocca SD
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Luty 2024, 12:39:25 »
Uuu, oryginalny sprzęt. Ciekaw jestem jak będzie się sprawdzał. Fajnie że tak mało miejsca zajmuje.

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Olimpia Mocca SD
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Luty 2024, 13:04:17 »
Zgrabnie to wygląda  na blacie  🙂
Zamawiałeś  bezpośrednio u producenta ?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Olimpia Mocca SD
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Luty 2024, 13:17:34 »
To teraz nie pozostaje nic innego jak kupić Olimpię do zaparzania zmielonej kawy.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Olimpia Mocca SD
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Luty 2024, 13:40:42 »
Uuu, oryginalny sprzęt.

Wyszło dosyć zaskakująco :redface: miał być "jankes" a jest europejczyk :lol2:

Fajnie że tak mało miejsca zajmuje.

Nie spodziewałem się że jest aż taki mały na tle tego co mam.

20240227_205051.jpg

Ciekaw jestem jak będzie się sprawdzał.

Też jestem ciekaw pierwszy przemiał za mną ale tutaj bardziej skupiłem się na tym by sobie sprawdzić czy oddał to co wsypałem i jest tak.

20240228_113655.jpg

20240228_113559.jpg

20240228_113743.jpg


Ciekaw jestem jak będzie się sprawdzał.

Mam napisać po aktorsku czyli po youtubersku :lol2: czy własnymi słowami :taktak:

Wielkość i waga tego młynka w ostatecznym rozrachunku nie musi okazać się zaletą muszę pomyśleć jak go lepiej unieruchomić do podłoża chyba zacznę od większych / twardszych i niższych stopkach (nawet chyba mam takie w szufladzie)
Młynek jest najgłośniejszy z tych co mam a dźwięk jest taki jakby metaliczny nie za bardzo przyjemny dla ucha. Przyjechał ustawiony na grubszym mieleniu będę musiał go sobie skręcać. Mieli chyba bardzo szybko bo te 21g załatwił w takim czasie że po stopera nie zdążyłem sięgnąć :lol2:

Lejek/włącznik z taką zapadnią w środku - fajna sprawa lekko intuicyjnie się to obracając załącza a jednocześnie uwalnia ziarenka które wpadają do środka.


Zgrabnie to wygląda  na blacie  🙂

Może z czasem stworzą duet :buziak:

20240227_230852.jpg

Zamawiałeś  bezpośrednio u producenta ?

Nie ja to kupiłem z II ręki.

To teraz nie pozostaje nic innego jak kupić Olimpię do zaparzania zmielonej kawy.

Jest taki plan ale muszę wpierw sprzedać/oddać komuś z rodziny tą dźwignię La Pavoni co to jej nie używam.

A na teraz wygląda to tak że jak liczyłem że będzie szybko i wygodnie to się przeliczyłem dobrze że mam trochę kaw w zapasie to się pobawię.

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Olimpia Mocca SD
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Marzec 2024, 11:21:33 »
Dopiero dzisiaj poważniej zainteresowałem się tym młynkiem.
Napiszę tak jestem pod wrażeniem powtarzalności tego co wsypiemy i tego co odda.
To nie są jakieś przechwałki bo to mój młynek to są fakty.

P1020930.JPG

Jakoś przemiału wydaje się dobra bez zbryleń jak z pyleniem może kiedyś dorobię się odpowiednich sitek teraz jest jak jest czyli dla mnie OK

P1020934.JPG

W filiżance zaprezentowało się to tak - napiszę nie jest źle.

20240305_092903.jpg

Aaaa smak bo byłbym zapomniał no cóż jak to ktoś kiedyś tutaj napisał dosypie się cukru doleje mleka i wypije kawka a ja mam kolejną udaną fotkę do albumu młynki :lol2:

Jka



Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Marzec 2024, 11:29:47 »
A na teraz wygląda to tak że jak liczyłem że będzie szybko i wygodnie to się przeliczyłem dobrze że mam trochę kaw w zapasie to się pobawię.

No i ten zapas kaw co mam się przydał.
Wczoraj wieczorem mówię sobie :redface: zrobię kawę bo trzeba jej się pozbyć, doleję mleka wsypię cukru i da się to wypić.
I figa kawy nie zrobiłem za to "nerwa" trochę dostałem bo na tej pokazanej poniżej kawie młynek się zaklajstrował dosłownie coś tam kręcił prychał dychał a w kubeczku na kawę 0 .
Konsultacja - zmiana na grubszy przemiał i wypadło / poszło ale co tutaj ukrywać niesmak/obawa że się to będzie powtarzało pozostał.
Fakt ta kawa jest oleista i mogła to być przyczyna ale przyznam że w młynku za ileś tam tysięcy czegoś takiego się nie spodziewałem.
Nic wyszło jak wyszła ja to napisałem i pokazałem by nie było że to co srebrne zawsze się świeci.

Po wszystkim młynek przeczyściłem takim granulatem do młynków (dzisiaj kupiłem na wszelki wypadek 4 opakowania po 3 torebeczki :lol2:) i ileś tam razy kawą już inną nie tą z olejkami :ohyda: przy okazji próbując ustawić przemiał i takim oto sposobem pozbyłem się nadmiaru kaw jakie miałem.

Tak to było.

20240307_103733.jpg


Jka
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2024, 11:34:28 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Marzec 2024, 13:55:21 »
Te ziarenka to wyglądaja bardziej jak w czekoladzie :) aż Olympię zatkało. Może stwierdziła że czekoladę zostawi dla siebie: :) No proszę, nie spodziewałbym się.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Marzec 2024, 14:12:41 »
Te ziarenka to wyglądaja bardziej jak w czekoladzie
Q....na może ja rodzynki w czekoladzie wsypałem :lol2: aż pobiegnę do kuchni sprawdzić.
A tak tutaj ta kawa przez (nieważne) polecana jako ta naj naj lepsza.
Krystian widzisz też się nie spodziewałem ale teraz chwile temu inna kawa i wyszło idealnie aż chce się od nowa żyć i  kawka pić.

IMG-20240224-WA0014.jpeg

IMG-20240224-WA0014   ccc.jpeg


Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Marzec 2024, 17:20:26 »
wyszło idealnie
Po takiej ekstrakcji?
》tertium non datur《

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Marzec 2024, 18:30:01 »
Tak mi się z ascaso i-1 kojarzy. :)

Granulaty się generalnie za bardzo nie sprawdzają.

Lepiej otworzyć i szczoteczką wyczyścić.

Ale generalnie w porównaniu z resztą Twojego sprzętu, to kiepski wybór :)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Marzec 2024, 19:29:37 »
Tak mi się z ascaso i-1 kojarzy. :)

Tamtego nie znam nie miałem

Granulaty się generalnie za bardzo nie sprawdzają.
Co proponujesz mogę jeszcze cofnąć zamówienie.

Lepiej otworzyć i szczoteczką wyczyścić.
Co prawda kupiłem z II ręki ale jest na gwarancji wolałbym samemu tam nie grzebać bo i tak się nie znam mógł bym tego nie złożyć.

Ale generalnie w porównaniu z resztą Twojego sprzętu, to kiepski wybór :)
Co zrobić kiedyś trzeba było popełnić tą gafę :lol2: oddać raczej już bym go nie mógł oddać.

Przestrzegano mnie przed jego zakupem że gdzieś tam też się kiedyś zapchał ale i dodawano że smak potrafi wydobyć nie ziemski o czym wspomina gość w tym linku co go na początku tematu wkleiłem ale jak to ja (lwy chadzają samotnie) wszystko dowiaduję się po czasie.
Szczerze dalej się łudzę że to mi z jakąś tam kawą zagra a jak nie to trudno wsadzę do szafy S1 i będzie tam siedział zamiast skrzynki z amunicją. :lol2:

Pytanko i to nie z tych złośliwych - obcowałeś z tym sprzętem może masz jakieś podpowiedzi.

O jednej wiem - dokupić do tego młynka jaką dźwignię  :redface:
A sorki wczoraj tyle mi się wysypało.

IMG-20240306-WA0015.jpeg

Jka



Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Marzec 2024, 20:31:51 »
Pytanko i to nie z tych złośliwych - obcowałeś z tym sprzętem może masz jakieś podpowiedzi.
Nie, po prostu cena mi się nijak nie spina ze specyfikacją sprzętu. Może 10 lat temu dałoby się taki młynek obronić. Dziś tego nie widzę.

A dźwignie jak najbardziej dokupić warto, ale też nie tej firmy ;)  Strietman CT-2 to odpowiedź na większość pytań w temacie espresso.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Marzec 2024, 22:12:08 »
po prostu cena mi się nijak nie spina ze specyfikacją sprzętu.

Teraz tak na spokojnie myślę sobie że może realnie niską wagę tego młynka zrekompensowali sobie tym ile ciężaru trzeba wyjąc z portfela by go kupić.
No cóż skoro go już mam to płakać nie ma ale pożartować czemu nie.

Nic zobaczymy co będzie na lepszych kawach (czytaj droższych) :lol2:bo to co ja do tej pory w większości pijałem to jakichś tam rarytasów nie należały.

Jka
 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Marzec 2024, 21:11:01 »
Granulaty się generalnie za bardzo nie sprawdzają.

Lepiej otworzyć i szczoteczką wyczyścić.

Chyba powietrze z nad Bałtyku nie za bardzo służy temu młynkowi.
Dzisiaj znowu się zaklajstrował zmiana regulacji na większą od razu pomogła ale ja wsypałem 21g. ziarenek a wydał 24g :-[

 :lol2: fajny przelew z tego w Otomatiku wyszedł
IMG_20240308_163401.jpg

To chyba jednak młynek nie dla mnie i mojego sprzętu

Lepiej otworzyć i szczoteczką wyczyścić.
ale jest na gwarancji wolałbym samemu tam nie grzebać bo i tak się nie znam mógł bym tego nie złożyć.
Jka


Oleję gwarancję bo i tak nie mam wyjścia i jutro go rozbiorę zobaczę ile się tego tam nagromadziło bo może jest tak jak tutaj.



Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi