Autor Wątek: jaki młyn po espresso do 1200zl  (Przeczytany 3639 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Listopad 2018, 10:28:19 »
To szukaj jakiejś używki gastro z żarnami 64 mm lub większymi.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Listopad 2018, 10:55:10 »
PiotrekK2007, nie wiem jak dużo będziesz mielił, ale jeśi zaczynasz przygodę z kawą, to na ręcznym typu kazzak będziesz miał lepszą jakość przemiału i szybciej opanujesz to i owo, mniej kawy stracisz itp. (mniejsza retencja).

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Listopad 2018, 12:14:12 »



Bez urazy, ale gdy czytam pewne wypowiedzi odnośnie "rewelacji" płynącej z przemiałów z ręcznych młynków, to mi ręce opadają.
Do tego jak dojdzie jeszcze retencja, wybaczcie ... , żeby to sprawdzić pod kątem wpływu na smak to trzeba raz doskonale znać profil smakowy danej kawy, dwa mieć bdb ekspres.




Przykre jest to, że pewne osoby zaczynające swoją przygodę z espresso  uciekają szybko w alternatywne metody zaparzania. Jest tak, bo gdy espresso w większości przypadków "kopie" ich tak bardzo mocno po kupkach smakowych, że coś co powinno wypić się ze smakiem jest niemożliwe do zrealizowania.




Kolejna sprawa jakość przemiału. Tylko jak to sprawdzić tym bardziej, że mamy zapodany przemiał do espresso?
Na pewno NIE patrząc w zmielone drobiny, a tym bardziej NIE patrząc na zachowanie stróżki kawy wylatującej z wylewki.


Sumując, chce ktoś robić espresso smaczne, pijalne, nie skrzywione smakowo...  min. żarna płaskie 64 mm do przemiału są potrzebne. Moim zdaniem.





Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Listopad 2018, 12:40:35 »
kupkach smakowych

Kupki, to raczej nie jest to o czym myślałeś.


zachowanie stróżki

A stróżka, to żona stróża.

Offline PiotrekK2007

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Rancilio Silvia V3
  • Młynek: Rancilio MD50/AT
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Listopad 2018, 12:48:55 »
Dzięki za opinie. Przygodę z kawą zacząłem już dobre 10 lat temu i przechodziłem przez różne etapy, młynek ręczny ma swoje zalety, ale na razie nie biorę go pod uwagę.
Moje pytanie dotyczyło raczej tego czy: stary (15 lat) młynek gastro, dobrej marki (np. Rancilio MD50/AT), po wymianie żaren - nadaje się jeszcze do sensownego mielenia, czy raczej dochodzi w takich młynkach już do takiej degeneracji innych niż żarana elementów, że stają się one niedokładne, wadliwe i przysparzają właścicielom jedynie kłopotu... I lepiej w związku z tym szukać młynka gastro nowszego?  Na portalu aukcyjnym jest właśnie Rancilio MD50/AT za 690 PLN, no i nad tym myślę i sam nie jestem w stanie podjąć decyzji.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Listopad 2018, 12:57:56 »
Jeśli wygląd i karuzela do kawy Ci nie przeszkadza, to nie taki głupi zakup, na wartości też już wiele nie straci :)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Listopad 2018, 13:24:31 »
Ze starszych młynków gastro, po wymianie żaren, raczej wszyscy byli zadowoleni. Specjalnych narzekań nie było.

Offline PiotrekK2007

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Rancilio Silvia V3
  • Młynek: Rancilio MD50/AT
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Grudzień 2018, 09:21:03 »
Trochę wody w Wiśle upłynęło, ale zdecydowałem się ostatecznie na import starszego Rancilio MD/50AT. Znalazłem model po niedawnej konserwacji (wymienione żarna, wyczyszczony). Z przesyłką wyszło 550 PLN, więc zdecydowałem się spróbować. Jeszcze wcześnie żeby wydać opinię, ale póki co jestem baaardzo zadowolony. Karuzela faktycznie trochę kłopotliwa, ale wyrobiłem sobie w miarę sprawną procedurę przy zmianie ziaren i testowaniu grubości mielenia więc jakoś idzie przeżyć. Nadmiar z mielenia wykorzystuję do ekspresu przelewowego więc właściwie niedużo się marnuje.
Sam młynek, stabilny i sprawia wrażenie solidnej maszyny. Ziarna mielą się równo i z tego co zaobserwowałem na razie jest dość duża swoboda w regulacji więc powinno być dobrze. Jak już się z nowym nabytkiem ułożę to na pewno dam znać.  Planuję jeszcze w niedługiej przyszłości polakierować elementy metalowe na czarno.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi