Autor Wątek: Ascaso Basic - kilka pytań technicznych  (Przeczytany 5946 razy)

Offline feevcio

  • Wiadomości: 16
Ascaso Basic - kilka pytań technicznych
« dnia: 01 Październik 2017, 12:33:18 »
Witajcie forumowicze :)

Zakupiłem używany ekspres Ascaso Basic, który przeszedł gruntowny serwis w 2015 roku u Pana Janusza Henniga (zdaje się, że to jest ten "Janusz" z forum?). Podczas stosowania zauważyłem kilka rzeczy:

1) Kawę robię na tym pełnym sitku - po skończonej robionej kawie dalej cieknie "kawa z wodą" z kolby - czy to normalne? Dopiero po dłuższej chwili przestaje.
2) Po zdjęciu kolby - woda cieknie z prysznica - czy to normalne?
3) Kolbę zakłada się od lewej do prawej - sporo siły używam żeby dokręcić ale pomimo to w trakcie robienia kawy skapuje woda "poza" kolbą - czy trzeba jeszcze więcej siły użyć żeby dokręcać?
4) Jak z czyszczeniem? Na forum wyczytałem, że coffee washer jest używany ale zdaje się, że z dostępnością jest problem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam serdecznie,
Piotr

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Ascaso Basic - kilka pytań technicznych
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Październik 2017, 13:11:45 »
A z którego roku jest ten basic? Bo Basic występował co najmniej w 3 wersjach różniących się konstrukcyjnie.
Użytkowałem sprzęt tej marki przez dłuższy czas, co prawda nowy i trochę wyższy model, i takie zjawiska jak opisujesz nie występowały. Jak leci woda poza kolbą to uszczelka nie dociska poprawnie, zamiast siłować się z dokręcaniem kolby (ktoś nawet pisał że mu obudowa popękała od silnego dokręcania) lepiej wymienić uszczelkę. Cieknąca woda z prysznica to chyba znak, że zawór cofający wodę do zbiornika nie działa.

W 2016 była modernizacja modeli linii Home i sporo elementów poprawiono. W starszych wersjach niektórzy narzekali np. na nieszczelny zawór pary itp. przypadłości. Czasami "okazyjny zakup" nie jest tak okazyjny jak się wydaje.
« Ostatnia zmiana: 01 Październik 2017, 13:19:21 wysłana przez grex »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ascaso Basic - kilka pytań technicznych
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Październik 2017, 13:28:26 »
Za dużo kawy sypiesz. I tam chyba OPV nie ma, więc za dużo nie wyczyścisz - możesz co najwyżej wycierać prysznic i puszczać przez niego wodę przy odpiętej kolbie, a raz na jakiś czas zdjąć go(razem z elementami pod nim) i wymoczyć w wodzie z kwaskiem cytrynowym. Więcej raczej nie trzeba...

Offline feevcio

  • Wiadomości: 16
Odp: Ascaso Basic - kilka pytań technicznych
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Październik 2017, 13:30:50 »
Ekspres jest dosyć stary - z 2011 roku. W 2015 roku zostało wymienione to co w załączniku.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso Basic - kilka pytań technicznych
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Październik 2017, 14:50:00 »
1) Kawę robię na tym pełnym sitku - po skończonej robionej kawie dalej cieknie "kawa z wodą" z kolby - czy to normalne? Dopiero po dłuższej chwili przestaje.
Tak, to w tym ekspresie normalne. Po zakończonej ekstrakcji albo szybko zabierz filiżankę, albo podstaw łyżkę, żeby do niej kapało.

2) Po zdjęciu kolby - woda cieknie z prysznica - czy to normalne?
To już raczej nie normalne - rozbierz prysznic do końca i sprawdź silikonowy zaworek ze sprężyną.

3) Kolbę zakłada się od lewej do prawej - sporo siły używam żeby dokręcić ale pomimo to w trakcie robienia kawy skapuje woda "poza" kolbą - czy trzeba jeszcze więcej siły użyć żeby dokręcać?
W tym modelu wogóle trzeba mocno dokręcać portafilter, ale masz dwie możliwości - albo sypiesz za dużo kawy i ona opiera się o prysznic (używaj wagi sypiąc kawę), albo też masz uszkodzoną (zużytą) uszczelkę.

4) Jak z czyszczeniem? Na forum wyczytałem, że coffee washer jest używany ale zdaje się, że z dostępnością jest problem?
W tym ekspresie czyścić prysznic (bo o tym mówimy) rozbierając go i mocząc w np. Pully.

Offline feevcio

  • Wiadomości: 16
Odp: Ascaso Basic - kilka pytań technicznych
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Październik 2017, 16:42:19 »
Okej, dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Ad.1. Faktycznie kapie, na filmikach z Youtube to widać, więc o to jestem spokojny.
Ad.2. Na innym filmiku widziałem, że kapie z prysznica po nagrzaniu więc wygląda na to, że to też jest "normalne".
Ad.3. Sposób mocowania i ile siły trzeba włożyć w to żeby zaczepić kolbę sugeruje, że jednak trzeba wymienić uszczelki.

W związku z tym gdzie można zakupić komplet uszczelek żeby od razu wymienić? Zgaduję, że u Pana Janusza?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ascaso Basic - kilka pytań technicznych
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Październik 2017, 16:49:19 »
A próbowałeś w ogóle zapiąć kolbę bez kawy? Ja w swoim też muszę trochę siły użyć do zapięcia kolby, ale nie widzę w tym problemu.

Offline feevcio

  • Wiadomości: 16
Odp: Ascaso Basic - kilka pytań technicznych
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Październik 2017, 16:53:50 »
Próbowałem zapiąć kolbę bez kawy - zdaje się, że nie leci woda po bokach

Kawy nakładam mniej niż tutaj Pani w 6min hwww.youtube.com/watch?v=VXV7mg7yJLg

Na tym filmiku też można zobaczyć, że kolba jest praktycznie równolegle do ekspresu, u mnie jest przekrzywione w prawo i dalej cieknie po bokach.. ewidentnie uszczelki?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ascaso Basic - kilka pytań technicznych
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Październik 2017, 17:09:06 »
U mnie też nie była po środku. Ale ekspres wymienianą tę uszczelkę miał...

Offline feevcio

  • Wiadomości: 16
Odp: Ascaso Basic - kilka pytań technicznych
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Październik 2017, 17:31:54 »
Uszczelki były wymienione w serwisie u Panq Janusza dwa lata temu przez poprzedniego właściciela, tak naprawdę nie wiadomo jak bardzo był eksploatowany ekspres, wiec uszczelki mogły sie wyrobić prawda?

Pozdrawiam

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Ascaso Basic - kilka pytań technicznych
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Październik 2017, 17:50:16 »
Tak. Zamów u Janusza. To nie są duże koszta.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Basic - kilka pytań technicznych
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Październik 2017, 10:35:24 »
A propos...Uszczelki szybciej wymagają wymiany jeśli ekspres jest mało eksploatowany lub ma przerwę w eksploatacji. Najlepiej wymienić cały komplet w grupie kawowej: zaworek silikonowy ze sprężynką, dwa oringi i gumową uszczelkę grupy. Zanim zamówisz to sprawdź czy dasz radę wykręcić trzy śrubki pod prysznicem.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline feevcio

  • Wiadomości: 16
Odp: Ascaso Basic - kilka pytań technicznych
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Październik 2017, 08:28:46 »
Więc tak, dostałem uszczelki od Pana Janusza (bardzo dziękuję:)) zdjąłem prysznic, wszystko wyczyściłem, wymoczyłem części w Cafiza bo były masakrycznie brudne (jednak poprzedni właściciel nie dbał tak bardzo jakbyśmy tego chcieli..) złożyłem wszystko ii...?

Nie cieknie - super! Ale jest problem bo kawa teraz kapie tylko z kolby zamiast ciurkiem lecieć.. Co robić? Śrubki za mocno dokręciłem czy jak?
Kawy staram się tyle sypać żeby potem po ubiciu było 0,5cm wolnej przestrzeni na nałożenie prysznica. Ziarna - staram się iść w kierunku drobnego przemiału (na ascaso mini i2 staram się kręcić w trakcie mielenia ku drobniejszemu)

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ascaso Basic - kilka pytań technicznych
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Październik 2017, 08:55:13 »
na mniejszy przepływ (kapanie) wpływa: drobniejsze zmielenie, większa ilość kawy, mocniejsze ubicie. Kombinuj z tymi 3 zmiennymi, a otrzymasz idealne espresso :). 0,5 cm to ciut przymało. Waga mogłaby trochę ułatwić panowanie nad zmiennymi.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Basic - kilka pytań technicznych
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Październik 2017, 09:03:52 »
Odstęp od powierzchni kawy do krawędzi sitka po ubiciu powinien wynosić 10 mm - wysokość stopy tampera profesjonalnego. Z tego co napisałeś wynika, że masz za dużo kawy w sitku oraz / lub za miałko zmieloną.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi