Autor Wątek: Czy zepsułem ekspres?  (Przeczytany 14338 razy)

Offline cael

  • Wiadomości: 5
Czy zepsułem ekspres?
« dnia: 24 Październik 2016, 09:46:16 »
Moi Drodzy,

Posiadam ekspres Philips 4000


Problem polega na tym, że z roztargnienia wlałem wodę do pojemnika na kawę, a nie do właściwego. Wlałem dosłownie 30-40 ml, jednak w chwili obecnej podczas próby przygotowania kawy jest odgłos jakby ziarna nie dochodziły do młynka. Młynek się kręci.

Czy ktoś coś może doradzić?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Czy zepsułem ekspres?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Październik 2016, 10:24:15 »
 :chory2: zepsuć raczej nie, skoro młynek się kręci. Pytanie tylko gdzie ta woda poleciała - powinna do bloku zaparzającego.

Po takiej pomyłce w trybie błyskawicznym zaprzągł bym suszarkę do pracy i dokładnie wysuszył młynek od góry i od strony wsypu kawy do bloku. Woda plus resztki kawy w młynku mogły też zapchać wylot młynka. Od strony bloku może się dostaniesz do wylotu kawy i wyczyścisz/przepchasz czymś elastycznym. No i sugerowałbym ustawienie przemiału na najgrubszy na czas czyszczenia i testowych przemiałów.

Żarna ceramiczne czy stalowe? Bo jak stalowe to można się jeszcze rdzy spodziewać.
LMWDP #469

Offline cael

  • Wiadomości: 5
Odp: Czy zepsułem ekspres?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Październik 2016, 11:04:35 »
Bałem się "dowalić" jeszcze bardziej suszarką.
Myślałem, że po kilku próbach zmielenia, coś "ruszy"

Dzisiaj ogarnę temat i spróbuję się dostoać do środka, oczywiście bez rozkręcania ekspresu + użyję suszarkę.

Gdyby się okazało, że nie pomaga, jak wygląda kwestia gwarancji w takiej sytuacji?

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Czy zepsułem ekspres?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Październik 2016, 11:13:58 »
Nie wygląda. Uszkodzenie na skutek niewłaściwego użytkowania przez klienta nie podlega gwarancji. Ale spokojnie. Najpierw sprawdź ten wylot kawy jak radzi Doktor  :)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Czy zepsułem ekspres?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Październik 2016, 11:28:42 »
Gdyby się okazało, że nie pomaga, jak wygląda kwestia gwarancji w takiej sytuacji?

Gwarancja producenta nie obejmuje takie sprawy ale jeżeli kupiłeś sprzęt z rozszerzoną gwarancją ( np http://www.euro.com.pl/cms/przedluz-gwarancje.bhtml ) to możesz oczekiwać na naprawę/wymianę.

Ale dopóki się kręci, jest nadzieją. Szybko to naprawisz.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Czy zepsułem ekspres?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Październik 2016, 11:50:54 »
Najlepiej byłoby rozkręcić młynek. Ale jeżeli nie chcesz, to zostaje suszarka i odkurzacz.

Offline cael

  • Wiadomości: 5
Odp: Czy zepsułem ekspres?
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Październik 2016, 16:14:20 »
Myślicie, że jak rozkręcę młynek, to stracę gwarancję?


I czy jak będę używał suszarkę i nie dostanę się "do środka" to suszenie od góry pomoże??

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Czy zepsułem ekspres?
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Październik 2016, 21:09:35 »
Co do gwarancji, to firmy raczej nie lubią rozkręcania sprzętu. A bez tego, dostęp do wnętrza młynka, może być niewystarczający. Szkoda, że po wlaniu wody próbowałeś mielić kawę, lepiej było wcześniej usunąć/wysuszyć wodę.

Offline cael

  • Wiadomości: 5
Odp: Czy zepsułem ekspres?
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Październik 2016, 08:46:35 »
Niestety dojście jest tak beznadziejne, że próbowałem jakimś zakrzywionymi przedmiotami i trochę "zbitej" kawy wyleciało, ale na tyle mało, że problem nie minął.
Dzwoniłem do serwisu i mam przywieźć ekspres.
Na infolinii doradzili jeszcze, żebym podczas mielenia próbował zmieniać grubość mielenia, ale nawet to jest niemożliwe-czuję opór, a nie chcę na siłę, żeby nie urwać tego plastiku.

Zobaczymy co mi powiedzą. Ponoć taka "awaria" jest częsta, jednak nie z powodu zalania, a zapchania przez twarde ziarno. Liczę, że ta wersja pozostanie :)

Offline cael

  • Wiadomości: 5
Odp: Czy zepsułem ekspres?
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Październik 2016, 13:07:27 »
Sprawa zakończona następująco:

Serwis odmówił naprawy na fakt zalania, w dodatku w młynku był jakiś dziwny pseudo metalowy element przypominający główkę od igły, tylko wielkości 4-5 mm.
O ile wodę rozumiem, bo przecież ją tam wlałem, tak tego elementu niekoniecznie.
W każdym razie ekspres jest naprawiony - koszt 140 zł.
Liczyłem się z tym, jednak spodziewalem się rachunku ponad 500 zł

Teraz za każdym razem jak będę nalewał wodę do pojemnika, zastanowię się dwa razy :)


Dzięki wszystkim za pomoc!

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Czy zepsułem ekspres?
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Październik 2016, 14:10:31 »
Lanie wody, jak widać, trochę kosztuje :).

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Czy zepsułem ekspres?
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Październik 2016, 17:43:35 »


pseudo metalowy element przypominający główkę od igły
Tych dwóch rzeczy nie rozumiem. Co znaczy pseudo metalowy i jak wygląda główka igły.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi