Autor Wątek: Ascaso Basic - problem z zapięciem kolby  (Przeczytany 3737 razy)

Offline skizzo

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: ELECTROLUX EEA 250
Ascaso Basic - problem z zapięciem kolby
« dnia: 20 Maj 2018, 18:47:02 »
Hej,

Jestem posiadaczek Ekspresu Ascaso Basic. Dzisiaj nagle pojawił się taki problem, że nie mogę zapiąć kolby do głowicy. Na początku myślałem, że nasypałem za dużo kawy do sitka. Niestety nawet gdy nie makawy w sitku kolba nie chce się "wkręcic" w glowicę.

Pomyślałem, że może głowica zabrudziła się gdzieś kawą i dlatego blokuje kolbę przed zapięciem. Przeciściełem ten element głowicy w którym zpinana jest kolba, troszkę starej kawy wyleciało ale kolba nadal się nie zapina. Jeśli wyjbę sitko z kolby, jakoś da się zapiąć ale też nie idzie jakoś bardzo łatwo.

Macie może jakieś pomysły? Nic nie przychodzi mi do głowy, że tak z dnia na dzień coś się stało. Rano robiłem kawe było ok, teraz nie chce się już wkręcic :/

To co mogę jeszcze dodać ekspres kupiony w marcu 2017.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2018, 19:01:31 wysłana przez skizzo »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Ascaso Basic - problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2018, 18:58:10 »
Zaglądnij na uszczelkę grupy, czy gdzieś nie jest "spuchnięta" a raczej czy gdzieś nie odstaje. Zdarzyło mi się kiedyś, że uszczelka się wybrzuszyła i nie mogłem zapiąć kolby. Od tego czasu zakładam kolbę zawsze do grupy. Nie zapinam jej do oporu, ale tak, żeby dotykała do uszczelki. Jak odstaje, to wepchnij ja na miejsce tylko nie czymś ostrym, żeby jej nie uszkodzić.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline skizzo

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: ELECTROLUX EEA 250
Odp: Ascaso Basic - problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maj 2018, 19:29:05 »
Nie widać tam jakiś problemów. Troche docisnąłem ją ale nie widziałem, żeby gdzies odstawała. Teraz kolba trochę się dokręca, ale nie jest to 90stopni. Zobacze kolejnym razem czy jak nasype kawy czy nie bedzie problemu.



Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Ascaso Basic - problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj 2018, 20:49:32 »
Miałem podobny problem, okazało się że grupa pod uszczelką skorodowała i spuchła przez co uszczelka została wypchnięta. Wystarczy że wyczyścisz po uszczelką dobrze to będzie po problemie. Wysoce prawdopodobne że uszkodzisz uszczelkę przy tym bo jest stara i sparciała wiec warto mieć nową na zapas przed czyszczeniem.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ascaso Basic - problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Maj 2018, 09:07:53 »
warto mieć nową na zapas przed czyszczeniem.

Nową gumkę warto mieć zawsze - nigdy nie wiadomo kiedy się przyda.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Basic - problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maj 2018, 09:32:36 »
Nie mając zapasowej uszczelki wymontuj prysznic, wykręć trzy śrubki trzymające krążek mocujący uszczelkę, wyjmij uszczelkę. Jeśli jest odkształcona, zużyta to spróbuj ją zanurzyć w gorącej wodzie. Może uda się przywrócić jej elastyczność. Wyczyść dokładnie wnętrze grupy kawowej i zamontuj uszczelkę, krążek, 3 śrubki i prysznic. Sprawdź czy kolba dobrze się zapina. Jeśli ta operacja się uda to i tak zamów nowe uszczelki do grupy kawowej.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline skizzo

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: ELECTROLUX EEA 250
Odp: Ascaso Basic - problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Maj 2018, 15:41:41 »
Dzięki, tylko się zastanawiam jak ma się to do gwrancji? Czy mogę go rozkręcić, trochę też się obawiam żebym czegoś nie popsuł. Btw. @Janusz, ekspres chyba był kupiony u Ciebie ;)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Basic - problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Maj 2018, 15:49:58 »
Uszczelki w grupie i tak gwarancji nie podlegają. Wymienia się je w miarę zużycia. A zużywają się różnie w zależności od eksploatacji. Wbrew pozorom im częściej używany jest ekspres tym dłużej wytrzymuje uszczelka w grupie. Napisz na e-mail z podaniem danych adresowych a sprawdzę kiedy był kupiony. Wymiana uszczelek może być u nas lub też możesz sam wymienić.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline skizzo

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: ELECTROLUX EEA 250
Odp: Ascaso Basic - problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Maj 2018, 16:15:11 »
Ok, chodzilo mi czy rozkrecenie urzadzenia nie wplynie na utrate gwarancji. Kupiony w marcu 2017

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Ascaso Basic - problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Maj 2018, 16:18:36 »
Nową gumkę warto mieć zawsze - nigdy nie wiadomo kiedy się przyda.
:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ascaso Basic - problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Maj 2018, 17:28:35 »
Nie wpłynie. Jeśli kupowałeś u Janusza to nie będzie problemu.
Ok, chodzilo mi czy rozkrecenie urzadzenia nie wplynie na utrate gwarancji. Kupiony w marcu 2017
No co się śmiejesz?  Od kiedy rozwaliłem uszczelkę zawsze mam zapas w szufladzie.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Basic - problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Maj 2018, 19:12:19 »
Z jedną małą uwagą...Jeśli jeszcze nigdy nie wykręcałeś tych śrub to mogą być zapieczone. Użyj małego ale dobrego śrubokręta krzyżakowego. Jeśli śrub nie uda się wykręcić od razu to nie kombinuj bo zniszczysz tylko łebki. A wówczas trzeba będzie rozwiercać i dać nowe śruby. Odpłatnie. ;)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ascaso Basic - problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Maj 2018, 06:47:55 »
Użyj małego ale dobrego śrubokręta krzyżakowego. Jeśli śrub nie uda się wykręcić od razu to nie kombinuj bo zniszczysz tylko łebki.

A to oczywiste. Krzyżak musi być dobrej jakości i idealnie dopasowany do śruby, krótki (mieszczący się pomiędzy grupą a podstawą) lub długi (sięgający przez otwór w podstawie). Lepiej odkręca się po odwróceniu ekspresu do góry nogami (wcześniej wyjmij zbiornik!) bo to lekki sprzęt jest.

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Ascaso Basic - problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Maj 2018, 11:01:44 »
Polecam wcześniej podstawę odkręcić ( 4 śruby od dołu pod zbiornikiem wody), jest zdecydowanie łatwiej  wywrzeć odpowiedni nacisk na śruby.

Offline skizzo

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: ELECTROLUX EEA 250
Odp: Ascaso Basic - problem z zapięciem kolby
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Czerwiec 2018, 21:45:20 »
Dzięki za podpowiedzi, na ten moment zapiąłem kolbe i mam wrazenie ze uszczelka trochę się uformowała i teraz chodzi trochę lepiej. Więc rozkręcanie ekspresu przesuniete w czasie ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi