Autor Wątek: Pierwszy ekspres, pomoc w zakupie  (Przeczytany 2977 razy)

Offline Molas992

  • Wiadomości: 3
Pierwszy ekspres, pomoc w zakupie
« dnia: 03 Grudzień 2020, 16:38:03 »
Stoję przed zakupem pierwszego ekspresu automatycznego. Ekspres będzie używany w domu głównie do kaw mlecznych. Dziennie około 4-8szt. Budżet około 3000 zł. Zamówiłem Krupsa evidence one ea895e ( zbyt pochopnie) dopiero później odgrzebałem parę tematów i postanowiłem anulować zamówienie. Kompletnie nie wiem co wybrać szczególnie że w tym budżecie wybór jest ogromny.
Pozdrawiam forumowiczów i forumowiczki.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2020, 18:20:59 wysłana przez ranGo »

Offline Molas992

  • Wiadomości: 3
Odp: Pierwszy ekspres, pomoc w zakupie
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień 2020, 18:31:42 »
Bardzo poważnie myślę o Melitta Caffeo Ci Touch f63

Vitalista

  • Gość
Odp: Pierwszy ekspres, pomoc w zakupie
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Grudzień 2020, 18:45:13 »
Jeszcze jakiś czas temu stałem przed tym samym wyborem, obejrzałem mase testów jak spieniają mleka, wybór ostatecznie zawęziłem do Nivony i Melitty, a przy obecnych cenach wybrałbym  Nivona na konesso z rabatem 25%.

U mnie skończyło się na kupnie kolby Lelit.

Offline Molas992

  • Wiadomości: 3
Odp: Pierwszy ekspres, pomoc w zakupie
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Grudzień 2020, 19:39:38 »
Myślę też właśnie o nivonie 842 ale ponoć lubią wyświetlacze klękać w nivonach

Vitalista

  • Gość
Odp: Pierwszy ekspres, pomoc w zakupie
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Grudzień 2020, 20:29:12 »
napisz do @Michał z Konesso, powie Tobie jak jest z serwisem i doradzi, przynajmniej nie będzie ściemniał bo to póżniej sam będzie świecił oczami.

Offline mutak

  • Wiadomości: 2
Odp: Pierwszy ekspres, pomoc w zakupie
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Grudzień 2020, 19:22:19 »
Podepnę się pod temat, bo też szukam w sumie pierwszego ekspresu do 3000zl i myślałem albo o Nivonie 841 (chyba nie ma roznic między 842 procz wyglądu), o Philipsie lattego 5444, i ewentualnie ktorejś z Melit. Zalezy mi na niezawodnosci głównie, ekspres by robił 2-3 kawy dziennie od poniedziałku do piątku. Czasem czarne, czasem mleczne.
O takich firmach jak DL, philips krups raczej nie słyszałem dobrych opinii, ale za mało wiem, żeby stwierdzić który z tych dwóch ekspresów będzie lepszy. A może inny?
Pomożecie coś dobrać

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Pierwszy ekspres, pomoc w zakupie
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Grudzień 2020, 09:42:26 »
Nie wiem jak mleczne na tych mellitach bo ja piję głównie espresso. Będąc ostatnio na serwisie auta był taki automat wiec spróbowałem... no cóż 60ml kawa to była bo espresso bym tego nie nazwał.


Offline wielkik

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019/Gaggia Baby Twin 2010
  • Młynek: Saeco M50
Odp: Pierwszy ekspres, pomoc w zakupie
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń 2021, 20:44:15 »
Nie ma czym się sugerować. Może to być kwestia kawy, ustawień, a może jednocześnie tych dwóch rzeczy.
Jestem przekonany, że Melitta jest w stanie zrobić lepsze espresso.

Offline tomecze11

  • Wiadomości: 10
Odp: Pierwszy ekspres, pomoc w zakupie
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Styczeń 2021, 19:16:51 »
Od tygodnia mam Nivone 842. W biurze mamy 769. Obsługa podoba.
Też myślałem żeby Melitte kupić, ale jak dla mnie przeładowany wygląd. Jak wolę prosty bardziej wygląd. 842 ma fajny wyświetlacz, animacje w trakcie przygotowania kawy (podobnie jak seria 7 tylko ładniej), malitta to chyba tylko pasek postępu. Jedne minus ma 842 - wężyk do mleka ma 30 cm i do butelki jest za krótki, brakuje do dna jakieś 6-7 cm. Oczywiście można wężyk kupić dłuższy i tak zrobię, ale na razie czekam na info z Konesso, może coś zaproponują, choć na razie też mają tylko takie krótkie.
Melitty nie widziałem na żywo, stąd delikatny opór. Nivone używałem wczesniej i obsługa jest banalna, łącznie z czyszczeniem spieniacza.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi