Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516902 razy)

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1455 dnia: 07 Listopad 2015, 23:18:42 »
+++ Świetny pomysł z filmami o sensoryce!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1456 dnia: 08 Listopad 2015, 15:55:42 »
Trochę słońca dziś wpadło. Kolejna promocja 4 x 250g, 30zł/250g. Tym razem trzy świetne Kostaryki i słodka Kenia.



Sonora, Santos, Naranjo, Marimira :).
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2015, 16:16:09 wysłana przez Antonio »

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1457 dnia: 08 Listopad 2015, 16:15:47 »
A czym wyróżnia się czarne opakowanie?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1458 dnia: 08 Listopad 2015, 16:16:48 »
Kolorem :). Sonora jest dostojna, głęboka, wiesz, jak prawdziwe, czerwone wino :). Ale wtedy i Finca Santos powinna być w czerni, bo to też naturalna kawa. Pozostałe dwie są "nienaturalne", myte ;). Serio, kolor opakowania nie ma tu większego zamysłu...
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2015, 16:19:08 wysłana przez Antonio »

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1459 dnia: 08 Listopad 2015, 16:31:37 »
A myślałem, że to jakaś grubsza afera z tą czernią. A tu takie rozczarowanie... ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1460 dnia: 08 Listopad 2015, 17:08:25 »
Spróbuj, a rozczarujesz się bardziej... pozytywnie :). Czytałem niedawno artykuł o naturalach. Świetny artykuł. Autor porównuje naturalne kawy do czerwonych, taninowych win, a myte kawy do win białych. W produkcji czerwonych win ważną rolę odgrywają skórki owoców winorośli. Podobnie w naturalnych kawach, miąższ i skórki nie są odrzucane w obróbce zaraz na początku, jak się to dzieje z mytymi kawami... Analogie winno-kawowe są bardzo interesujące w tej kwestii.

Wspomniany zestaw stanowią dwie myte i bardzo fajne kawy oraz dwie naturalne kawy... Można sobie zrobić dydaktyczny cupping w domu :). Polecam.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1461 dnia: 08 Listopad 2015, 17:13:17 »
Jeszcze trochę i może mnie przekonasz, bo uwielbiam tę delikatną cierpkość czerwonych win. :) Ale na razie mam jeszcze zapasy, bo kawy do alternatywy zużywają się u mnie powoli.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1462 dnia: 08 Listopad 2015, 17:21:02 »
Wiesz, co tam będę Cię przekonywać... Chyba trzeba do tego dojrzeć jak czerwone wino. Mamy teraz tyyyyle pięknych kaw... Pięknie wypalonych... Kosztowało to lata ciężkiej pracy, ale co mamy w głowach, to mamy ;). Takie oto cuppingi teraz Ela robi:



Zapraszam :).
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2015, 17:30:21 wysłana przez Antonio »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1463 dnia: 08 Listopad 2015, 17:33:54 »
Zapraszam .
Na cupping? Gdyby nie km to byłbym przynajmniej raz w tygodniu. :)

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1464 dnia: 08 Listopad 2015, 17:41:40 »
Takie wypady mógłbym wliczyć do wyjazdów uzdrowiskowych po tym, jak pierwszy raz doświadczyłem krakowskiego smogu :diabelek:

Cytuj (zaznaczone)
Chyba trzeba do tego dojrzeć jak czerwone wino.
Pamiętam, że sam byłeś kiedyś niezbyt chętny do alternatyw, może mnie to też z czasem minie :) 

Offline Pablo

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: DeLonghi EC330S
  • Młynek: Severin KM3873, UD40 (prod. 1979)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1465 dnia: 08 Listopad 2015, 18:05:30 »
Wracając zaś do Etiopii: myślę, że tak głęboki odbiór tej kawy przez nas wszystkich świadczyć może o fakcie, że otwiera ona w naszym mózgu szufladę z bardzo specyficzną pamięcią, zapisaną w naszych genach i wspólną dla całego naszego gatunku

Ciekawa idea. Takie podejście jest mi bliskie i coś w tym może być. Jak będę miał Rocko Mountain następnym razem postaram się bardziej świadomie wyczuć te różne smaki. Jak widać picia kawy też trzeba się uczyć. Ponieważ ostatnio ją piłem jakiś miesiąc temu przyznam, że bez zanotowania ich choćby mentalnie na bieżąco nie potrafię przywołać tych wrażeń po upływie tego czasu.

@DonKiszot - Słyszałem o tych kopcących baristach i mnie to wcale nie dziwi. Sam palę i pamiętam, że wiele lat temu mówiło się, że np. "Carmeny są dobre do kawy" (marka tych papierosów dawno już znikła z rynku). Jednak palenia w zawodach gdzie zmysł smaku i zapachu jest kluczowy jak sommelierzy czy senselierzy (znawcy odpowiednio win i perfum) raczej nie uświadczysz. Firmy produkujące perfumy nie zatrudnią na stanowisko testera/projektanta perfum osoby palącej. Nieraz też się słyszy historie o osobach, które rzuciły palenie i opowiadały jak się wzmocnił u nich zmysł zapachu i smaku pozwalając wyczuwać nieznane wcześniej aromaty.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2015, 18:07:34 wysłana przez Pablo »

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1466 dnia: 08 Listopad 2015, 18:19:25 »
Spróbuj, a rozczarujesz się bardziej... pozytywnie :). Czytałem niedawno artykuł o naturalach. Świetny artykuł. Autor porównuje naturalne kawy do czerwonych, taninowych win, a myte kawy do win białych. W produkcji czerwonych win ważną rolę odgrywają skórki owoców winorośli. Podobnie w naturalnych kawach, miąższ i skórki nie są odrzucane w obróbce zaraz na początku, jak się to dzieje z mytymi kawami... Analogie winno-kawowe są bardzo interesujące w tej kwestii.

Wspomniany zestaw stanowią dwie myte i bardzo fajne kawy oraz dwie naturalne kawy... Można sobie zrobić dydaktyczny cupping w domu :). Polecam.

Ja poproszę o filtr na stronie. Wybór myte, a naturalne. Ależ wybór i tyle nowości ... Ja więcej kawy nie wypiję niż 1,5 kg miesięcznie, jak żyć.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1467 dnia: 08 Listopad 2015, 18:26:05 »
Jednak palenia w zawodach gdzie zmysł smaku i zapachu jest kluczowy jak sommelierzy czy senselierzy (znawcy odpowiednio win i perfum) raczej nie uświadczysz
Właśnie o takich baristach, mających wielokrotne wyniki w zawodach, mówiłem ;) Dlatego śmiem przypuszczać, że nie blokuje to sensoryki aż tak jak się powszechnie przyjmuje. Sam nigdy nie paliłem, więc ciężko mi się odnieść, ale myślę, że jest to kwestia skupienia się na konkretnych bodźcach, które w przypadku rzucania nałogu same przez chwile skaczą do oczu aby być zobaczone.

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1468 dnia: 08 Listopad 2015, 19:47:34 »
Paliłem, teraz nie palę. Ale po wypaleniu fajki (nabijanej tytoniem), blokadę na niuanse smakowe miałem na 2 dni.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1469 dnia: 08 Listopad 2015, 21:30:02 »
Wracając zaś do Etiopii: myślę, że tak głęboki odbiór tej kawy przez nas wszystkich świadczyć może o fakcie, że otwiera ona w naszym mózgu szufladę z bardzo specyficzną pamięcią, zapisaną w naszych genach i wspólną dla całego naszego gatunku

Ciekawa idea. Takie podejście jest mi bliskie i coś w tym może być. Jak będę miał Rocko Mountain następnym razem postaram się bardziej świadomie wyczuć te różne smaki. Jak widać picia kawy też trzeba się uczyć. Ponieważ ostatnio ją piłem jakiś miesiąc temu przyznam, że bez zanotowania ich choćby mentalnie na bieżąco nie potrafię przywołać tych wrażeń po upływie tego czasu.



Pablo, byłbyś w stanie przywołać aromaty, gdybyś skojarzył je albo z kolorami, albo z wydarzeniami, których wspomnienia dane aromaty w Tobie wywołują..Pamięć aromatów jest epizodyczna: aromat to klucz otwierający "szufladę pamięci"..Można za pomocą aromatów dokonać regresji w dzieciństwo: a może dalej?? Nie sposób sobie jednak "brzmienia" aromatu przypomnieć..

Bliska Ci jest moja hipoteza o "archetypach-aromatach", które wywołują wspomnienia filogenetyczne, dotyczące przeszłości naszego gatunku..jesteś biologiem ? :-)..może nawet "ewolucyjnym"? :-)


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi