Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516097 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1410 dnia: 30 Październik 2015, 13:25:19 »
Maćku, tej Etiopii było już tyle, że nie pamiętam. Każde palenie jest świetne, bo i kawa jest świetna. W paczkomacie zaś czeka na Ciebie moja wersja, dość spontanicznie wypalona w 1kg piecyku 28 września chyba. Ela pisała o ultra jasnym paleniu wczoraj dokonanym. Jest ono już przedostatnie, bo dziś znowu wrzuciłem jej do pieca Etiopię Rocko Mountain.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1411 dnia: 30 Październik 2015, 13:33:50 »
To ja bym bardzo to ultrajasne. Tylko za dni dwa lub trzy.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1412 dnia: 30 Październik 2015, 18:34:12 »
Jasne, Donkiszocie :-). Zajrzałam właśnie do magazynu i zobaczyłam, że ktoś mi podmienił jeden worek Salvadoru Pacamary Red Honey na 1 worek Bourbona Elite Red Honey.. Ciekawe, co się stało..Może jutro wrzucę do pieca obie kawy..

Jeszcze nigdy nie było w Mastro Antonio/Synestezji tylu ciekawych singli. Częściowo wiąże się to z faktem, że w barwach Mastro Antonio występi na Mistrzostwach Polski Baristów pewna piękna i mądra dziewczyna, bardzo kochającą kawę i mająca wyjątkowo dobrą rękę oraz serce do niej..

Co do singli ,to ktoś zauważył, że mu Kostaryka Finca Santos smakowała lepiej od Kolumbii lotu 13. Finca Santos to kawa o niebywałym potencjale sensorycznym: miód i kwiaty :-). Myślę, że jeszcze nie odkryłam/nie wydobyłam tego potencjału w pełni. W klimacie miodowo-kwiatowym pozostają natomiast dwie myte Etiopie: Guyi (Sidamo) i Limu. Ostatnio Antonio zaparzył mi w cudowny sposób Limu z syfonu, uzyskując cudowną "lemoniadę z miodem"..lekką, aromatyczną i słodką . Jeśli zaś miałabym wskazać swoje palenie "non plus ultra" do espresso, to będzie nim z pewnością Kostaryka Hacienda Sonora z obróbki naturalnej: w aromacie  znaleźć można daktyle, rodzynki, figi, suszone śliwki, brzoskwinie z wyraźną nutą likieru czekoladowego..

Nie wiem ,czy zauważyli Państwo, że w sklepie, po miesiącach przerwy, pojawił się blend Juicy: tym razem jest to 60% porzeczkowej Kenii Karatu ab (Nyeri) i 40% Indonezji Sulawesi Toraja (grade A). Jutro podzielę się z Państwem  refleksjami na temat tej profilu sensorycznego tej mieszanki. W sklepie jest też Kenia Mutitu oraz Marimira, Kenia Karatu oraz Sulwesi Toraja A.

Obydwoje z Antonio zastanawiamy się od dłuższego czasu nad zasadnością zakupu 2-kilogramowego worka Geishy z Panamy..w cenie kilkudziesięciu Euro za kilogram. Jeśli kupimy, to palić będziemy raczej na samplerze, wrzucając do piecyka po 120 g. Byliby jacyś chętni na taki rarytas? :-)


« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2015, 18:37:02 wysłana przez Elka »

Offline ggalkow

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: drip, AP, FP, mokka
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1413 dnia: 02 Listopad 2015, 11:23:16 »
Witam,
Mam drobny problem z identyfikacją w sklepie.
... Ela pisała o ultra jasnym paleniu wczoraj dokonanym ...
Nie wiem czy się nie zagubiłem w wątku, ale czy chodzi nadal o Etiopię Rocko Mountain? Czy jest jeszcze dostępna? Jedno z wcześniejszych paleń zrobiło na mnie ogromne wrażenie, wiem, że niedawno była jeszcze dostępna, a teraz już nie mogę znaleźć.

Czy wobec:
... przedostatnie, bo dziś znowu wrzuciłem jej do pieca Etiopię Rocko Mountain.
można się jej niedługo spodziewać w sprzedaży?

Dziękuję i pozdrawiam

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1414 dnia: 02 Listopad 2015, 11:28:46 »
Proszę bardzo, już można włożyć do koszyka Etiopię YirgaCheffe Rocko Mountain. Etiopie (teraz już trzy) są wciąż w promocji, bo ich cena jest stosunkowo niska wobec niesamowitych wrażeń jakich są w stanie dostarczyć. Przy okazji, ta ultra-jasno-palona Etiopia okazała się raczej ultra-słodka i lekka ;).

Offline ggalkow

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: drip, AP, FP, mokka
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1415 dnia: 02 Listopad 2015, 11:40:27 »
Wielkie dzięki,
Po południu coś przyjemnego wybiorę. Czy przy zamówieniu 2 szt. Rocko, mogę liczyć na każdą z innego palenia :) (bo widziałem dwa dostępne)?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1416 dnia: 02 Listopad 2015, 11:42:04 »
Ok, proszę tylko o info :).

Offline ggalkow

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: drip, AP, FP, mokka
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1417 dnia: 02 Listopad 2015, 11:52:21 »
Oczywiście,
To jeszcze pytanie kolejne :)

... Zajrzałam właśnie do magazynu i zobaczyłam, że ktoś mi podmienił jeden worek Salvadoru Pacamary Red Honey na 1 worek Bourbona Elite Red Honey.. Ciekawe, co się stało..Może jutro wrzucę do pieca obie kawy...


Czy to już się powiodło i czy również będzie w sklepie?


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1418 dnia: 02 Listopad 2015, 11:55:21 »
Taki urodzaj w sklepie, 2 strona w dripowych kawach, a im (nam) ciągle mało  [emoji38]

Offline ggalkow

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: drip, AP, FP, mokka
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1419 dnia: 02 Listopad 2015, 12:14:11 »
Oj tam, mało. Jak na mnie to i tak za dużo na raz (właśnie się ograniczam do 3 kaw dziennie). Ale jak się pojawią kawki na stronie chwilę po moim zamówieniu, to mogę być niepocieszony :)

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1420 dnia: 02 Listopad 2015, 22:23:33 »

Obydwoje z Antonio zastanawiamy się od dłuższego czasu nad zasadnością zakupu 2-kilogramowego worka Geishy z Panamy..w cenie kilkudziesięciu Euro za kilogram. Jeśli kupimy, to palić będziemy raczej na samplerze, wrzucając do piecyka po 120 g. Byliby jacyś chętni na taki rarytas?

Proszę mnie mieć na uwadze.

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1421 dnia: 02 Listopad 2015, 22:39:29 »
+1
proszę o info na PW
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1422 dnia: 03 Listopad 2015, 13:09:38 »
Jeśli cena za 250g nie byłaby jakoś znaczaco przegieta to ja też byłbym zainteresowany nabyciem ziarenek geishy;-)

Offline pomm Mężczyzna

  • Wiadomości: 168
  • Ekspres: Kawiarka, phin, AP, Hario V60-02, forumowy dripper (Kalita), kubek
  • Młynek: Hario Slim, Nuova Simonelli MDX, Mahlkönig Guatemala
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1423 dnia: 03 Listopad 2015, 14:10:14 »
Również się piszę.

Od razu podziękuję za ostatnie kawy od was. Indonezja jest fantastyczna, niesamowicie słodka, czerwona, szkoda tylko, że tak szybko się kończy [emoji14]
Dostałem też w gratisie Etiopię Limu Konjo Beautiful (dziękuję!). Zaparzona w AP dała czysty, mocno cytrynowo-limonkowy napar :brawa:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1424 dnia: 03 Listopad 2015, 14:21:38 »
Daliśmy sobie spokój z Geishą, bo ile można zapłacić za 1kg ziarenek? 65Euro * 4,3 = 280zł. Ubytek wagi --> 330zł. VAT --> 405zł. Jakiś zysk na opakowania i wyjdzie z tego 450zł/kg czyli 112zł/250g. Aczkolwiek kiedyś zapłaciłem więcej za jakąś pyszną naturalną Etiopię Nekisse ;).
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2015, 14:31:45 wysłana przez Antonio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi