Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516079 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1395 dnia: 27 Październik 2015, 11:34:55 »
Nie wiem jak wam ta Kolumbia wyjdzie. Dziś Ela zaparzyła mi espresso. Rewelacja. Chciałem powiedzieć w pierwszej chwili, że podobna do Sulawesi i Kenii, ale jest bardziej bogata.

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1396 dnia: 27 Październik 2015, 11:41:04 »
W espresso nie próbowałem ale w V60 bardziej mi podchodzi Finca Santos.
W młynie: ziarna

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1397 dnia: 27 Październik 2015, 13:08:30 »
Kostaryki (naturalne) są nieco inną kategorią...
« Ostatnia zmiana: 27 Październik 2015, 13:43:19 wysłana przez Antonio »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1398 dnia: 28 Październik 2015, 09:27:03 »
Właśnie skonstatowałem, że na mojej ostatniej "zielonej" fakturze 2 worki jednej z kaw stanowią równowartość 8 worków innej kawy. Ciekaw jestem, czy dacie radę mniej więcej oszacować ciężar mentalny tych kaw? ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2015, 10:02:21 wysłana przez Antonio »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1399 dnia: 29 Październik 2015, 08:50:26 »
OK, nikt nie zajmuje się takimi sprawami. Ta tańsza kawa to robusta, a ta droższa to Salwador z plantacji Gilberto Baraona. W każdym razie widać różnicę i podział jakości kawowego rynku. W cenie robusty są też tanie arabiki... Jeszcze droższe niż te Salwadory są różne ciekawostki z CoE, odmiany Geisha, obróbki naturalne, kawy z 90+ itp. itd. Dysproporcje cenowe bywają znacznie większe.

W naszym sklepie są teraz świetne ziarna palone przez Synestezję, do espresso i do dripu. Charakter espresso wg Synestezji, trzeba to w końcu jasno powiedzieć, nic nie ma wspólnego z włoską tradycją. Jeśli więc w espresso poszukujecie równowagi między goryczą a kwaskowatością i ciemno-orzechowej cremy, to wybierajcie ziarna palone przeze mnie, a oznaczone naszym wspólnym znakiem Mastro Antonio. Jeśli nie boicie się kwaskowatości, braku goryczy i ogromnej ilości pięknych aromatów, to kupujcie Synestezję.

Trzy-cztery różne Kenie, trzy różne Kostaryki, Kolumbia CoE, Indonezja Tana Toraja, dwie-trzy świetne Etiopie... A mawiają, że od przybytku głowa nie boli  :doh:.
---> Single-origin

Rano wybrałem Etiopię Limu z przydomkiem "Piękna", zaparzyłem w TCA-3. Trwa to dość krótko, wygląda spektakularnie, kawa łączy się z wodą intensywnie, może nie aż tak intensywnie jak w espresso machinie, ale mocno. Efekt jest wspaniały, gorący :).
« Ostatnia zmiana: 29 Październik 2015, 08:59:03 wysłana przez Antonio »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1400 dnia: 29 Październik 2015, 09:40:59 »
Ta tańsza kawa to robusta, a ta droższa to Salwador
Uf. W sumie to i dobrze. Już się bałem, że takie różnice są pomiędzy dobrym, a tylko odrobinę lepszym.

Charakter espresso wg Synestezji, trzeba to w końcu jasno powiedzieć, nic nie ma wspólnego z włoską tradycją.
:wow2: A kiedykolwiek ktoś pomylił te dwa odległe na sensorycznej mapie punkty?


Jeśli więc w espresso poszukujecie równowagi między goryczą a kwaskowatością i ciemno-orzechowej cremy, to wybierajcie ziarna palone przeze mnie, a oznaczone naszym wspólnym znakiem Mastro Antonio.
Jeśli to opis włoskiej tradycji, to należy równie jasno (choć nieco ciemniej w tym przypadku ;)) powiedzieć, że z włoskiej tradycji pozostała w MA wyłącznie esencja tego co najlepsze.


[...] A mawiają, że od przybytku głowa nie boli  :doh:.[...]
A jak się to wszystko naraz wypije, to dopiero boli.  :-\ :pycha:  :lol2:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1401 dnia: 29 Październik 2015, 10:37:56 »
:wow2: A kiedykolwiek ktoś pomylił te dwa odległe na sensorycznej mapie punkty?

Tak, są tacy. Różne tam plotki i pogłoski co jakiś czas do nas docierają i szokują. Ale chyba najbardziej obrazuje to stwierdzenie znajomego sprzed wielu lat: "Zawsze kojarzycie mi się z Arcaffe". To były słowa skierowane do Eli. Inny gość, który sporo jej zawdzięcza, a teraz się tak niecnie się odwdzięcza, zagaił rozbrajająco: "Ale ty kojarzysz mi się z ciemniejszymi paleniami" ;).

Popijam teraz espresso zaparzone przez Synestezję, z Kolumbii CoE wypalonej przez Synestezję. To jest niesamowicie ciekawa historia, ale później opowiem :).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1402 dnia: 29 Październik 2015, 10:44:09 »
Skojarzenia i przyjmowanie świata w postaci stabilnej, niezmiennej. Bez sensu. Ile to ton od Arcaffe? Ile różnych kaw i jeszcze różniejszych profili?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1403 dnia: 29 Październik 2015, 17:26:00 »
Chciałbym, żeby to Ela opowiedziała o swoim ostatnim paleniu Kolumbii CoE. Napiszę tylko, że jest lepsze niż pierwsze, choć dość przypadkowo rozpoczęte. Zrobiliśmy dziś porównanie różnych kaw na cuppingowym stole. Były Kenie, Sulawesi, Etiopie, Kostaryka Naranjo i Kolumbia CoE. I co się okazało? Okazało się, że Kolumbia wymiata: bogactwem urzekającego aromatu i łagodnością smaku. Od początku mnie osobiście przypominała właśnie najlepsze Kenie i Sulawesi; jest jakby ich połączeniem i syntezą wraz z Etiopiami :). Obłędne jest też espresso...  :szampan:

Off-Topic:
Arcaffe siedzi na fortunie i ma ogromne możliwości, a co u nich można kupić? Raczej te same od dekad, z dziada pradziada produkty...toż to kpina. Ale w naszym mieście idzie to lepiej niż nasze doskonałe kawy... Do tego sukcesu Arcaffe niestety sami się najbardziej przyczyniliśmy.

Offline KAKR Mężczyzna

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: La Pavoni Professional,Faema Faemina,Baby Faema,Rocket Giotto Evo 2, Aeropress,Arrarex ,Kalita
  • Młynek: Macap,Rancilio Kryo,Lido E,Mahlkonig Kenia
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1404 dnia: 30 Październik 2015, 08:45:28 »
Właśnie mam pytanie czy kawę można "dopalić" jak palenie jest za " słabe"  :sciana:

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1405 dnia: 30 Październik 2015, 09:00:05 »
Niby zakazu nie ma więc można. Ale ja bym tego nie pił.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1406 dnia: 30 Październik 2015, 09:00:56 »
Może lepiej doparzyć? ;)

Offline KAKR Mężczyzna

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: La Pavoni Professional,Faema Faemina,Baby Faema,Rocket Giotto Evo 2, Aeropress,Arrarex ,Kalita
  • Młynek: Macap,Rancilio Kryo,Lido E,Mahlkonig Kenia
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1407 dnia: 30 Październik 2015, 09:03:37 »
hmm Wypić da się wszystko :)) doparzenie pomaga  222

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1408 dnia: 30 Październik 2015, 12:04:21 »
Kakr, co chciałbyś dopalić? :-)
Jeśli nie lubisz jasnych paleń, polecam raczej naszą pierwszą linię: Mastro Antonio.
Ja palę (większość singli) raczej jasno. Chodzi mi o oddanie terroir danej kawy. Nie toleruję goryczy, więc staram się tak prowadzić palenie, żeby było ono raczej produktem reakcji Maillarda: nie karmelizacji.

Nieprzyzwoicie jasno wypalona jest moja przedostatnia Etiopia Rocko Mountain: tylko do dripa i przeważają w nim raczej aromaty płatków róży. Jestem pewna tego co mówię, gdyż trzymam takowe w zamrażarce jako "wzorzec aromatyczny".. Kolumbii zbyt jasno nie paliłam: w pierwszym paleniu miałam e w espresso ogromne, oleiste body i aromaty pomarańczy (ich skórek).  Zaparzałyśmy to z naszą baristką w 90 C, na ekspresie Opus Sublima, doza 20-22 g, czas perkolacji około 24-25 s. To palenie bardzo fajnie wychodziło także w dripie, przynajmniej takie dotarły meldunki od klientów :-). Drugie palenie, które jest aktualnie w sprzedaży, jest bardziej rozciągnięte w czasie. Kawa zaparzana w dripie ma wyraźne aromaty czerwonych owoców (dla mnie są to porzeczki) i bardzo ciekawą, miekką kwaskowatość. Powiedziałabym o aromatyczno-śmakowym światłocieniu: z każdą chwilą zmieniają się aromaty oraz odczucia smakowe. Wczoraj  Kolumbia lot 13 (drugie palenie) była na stole wraz Keniami i w naszym odczuciu wygrała :-). Jest na pewno lepsza, ciekawsza od poprzedniej..

Wkrótce napiszę o moich singlach więcej, bo sporo ich na półkach..a do magazynu dotarła Pacamara Red Honey od Gilberto Baraohna.. :taniec:

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1409 dnia: 30 Październik 2015, 13:12:52 »
Mówisz może o Rocko z 29.09? Delicje :pycha:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi