Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516086 razy)

Offline macias Mężczyzna

  • Wiadomości: 100
  • Ekspres: Sylvia, Chemex, AP, FP
  • Młynek: Eureka Zenith E65, Iberital, Rhinowares
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #900 dnia: 12 Marzec 2015, 10:21:50 »
He he, ewidentnie wymagania co do "tonażu" paczek są kompletnie przeciwstawne dla alternatywnych i ciśnieniowców. Przy paczce 250g przy, "trudnej", wymagającej nowego ustawienia młynka kafce -  ledwie zdążę poczuć jej smak a hopper juz pusty i na nowo trzeba ustawiać młynek (dla następnej kafki).

Także głos za wiekszymi paczkami również :D

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #901 dnia: 12 Marzec 2015, 10:24:04 »
Minimalne wagi dla manfreda 250g alternatywa 500g kolba.

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #902 dnia: 12 Marzec 2015, 10:37:59 »
He he, ewidentnie wymagania co do "tonażu" paczek są kompletnie przeciwstawne dla alternatywnych i ciśnieniowców. Przy paczce 250g przy, "trudnej", wymagającej nowego ustawienia młynka kafce -  ledwie zdążę poczuć jej smak a hopper juz pusty i na nowo trzeba ustawiać młynek (dla następnej kafki).

Także głos za wiekszymi paczkami również :D

To ja inną szkołę kończylem, nie kołobrzeską :)
Jak kawa jest trudna i ustawienie młynka pożre większą jej część, to jak się pierwsze 250g kończy a mam ochotę na więcej to dosypuje świeżo otwarte drugie 250g, a jak nie to nie. Szczerze mówiąc jak mam 5-6 różnych kaw w domu to naprawdę rzadko mam ochotę wypić 500g ciurkiem.
Co do młynka to 4-5 strzałów max  (czyli  18g x 5 = 90g, zostaje  8-9 kaw do picia, czyli na 1- 1.5 dnia bez sporej ilości gości.).

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #903 dnia: 19 Marzec 2015, 11:08:30 »
Rocko Mountain przelana przez Chemexowe papierki - polecam serdecznie wszystkim :pycha:
LMWDP #469

Offline rolcyng Mężczyzna

  • Wiadomości: 119
  • Ekspres: Hario V60, FP, Phin
  • Młynek: Zassenhaus Record
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #904 dnia: 19 Marzec 2015, 11:24:54 »
Przez papierki V60 tak samo :pycha:

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #905 dnia: 19 Marzec 2015, 11:29:40 »
Wciągana nosem też genialna :pycha:  :evil:

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #906 dnia: 19 Marzec 2015, 12:16:23 »
A mi niestety ten zapach przeszkadza  :ohyda:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #907 dnia: 19 Marzec 2015, 12:20:39 »
Czy jesteś z Opola?  :-\
Wczoraj odwiedził nas stary i dobry znajomy. Na tyle stary, że pozwalamy sobie na bolesną szczerość ;). Jego zmysł węchu jest w stanie stwierdzić, że dana kawa ma pozytywne aromaty i pachnie np. kwiatowo, ale cokolwiek takiego z góry jest przegrane. Preferuje on bowiem aromaty ziemiste, ciężkie... Nasze konfrontacje kończą się więc przezabawnie, bo są to niejako rozmowy ślepca z głuchym? On wie swoje, my robimy swoje ;). Czasami gdzieś się spotykamy w sensie sensorycznym, raczej tylko w przypadku zrównoważonego, typowego espresso. Nic a nic nie jest w stanie go ani na moment poruszyć, co byłoby inne niż jego sztampowe ugruntowane doznania.
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2015, 12:32:07 wysłana przez Antonio »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #908 dnia: 19 Marzec 2015, 12:22:39 »
 :nienie: A dlaczego niby z Opola ?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #909 dnia: 19 Marzec 2015, 12:30:08 »
Z Opola jest opisany nieco powyżej osobnik, również nieakceptujący naturalnych oraz "cytrusowych" kaw.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #910 dnia: 19 Marzec 2015, 12:39:31 »
Ale ja bardzo lubię "cytrusowe" kawy. Chwaliłem zresztą Elę za Juicy, zachwycałem się Indonesią Sulawesi Toraja. Ta kawa również mi smakuje. Problem mam z nią jedynie taki że jakoś po otwarciu torebki przeszkadzał mi zapach surowych ziaren i także świeżo zmielonej kawy. Jakiś taki kwaśno-drożdżowy, może nie umiem tego dobrze nazwać. Natomiast po zaparzeniu on się zmienia i przestaje mi przeszkadzać a sama kawa smakuje bardzo dobrze  ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #911 dnia: 19 Marzec 2015, 12:42:52 »
To co innego O0 ;). Wczoraj wieczorem też sobie trochę tej Etiopii wypiłem i nawet wąsy jej dorobiłem. Przy okazji trochę poczytałem o regionach Etiopii. Ta kawa pochodzi z obszaru Gedeo w regionie SNNPR (Ludy południa -- tyle to znaczy --> Ludy południa). Regiony są podzielone na woredy czyli dystrykty, powiaty. W Gedeo są słynne YirgaCheffe i Kochere woreda. Gedeo z kolei jest obszarem zamieszkałym przez ludy Gedeo, posługujące się językiem Gedeo. Gedeo jest jednym z ludów południowych (SNNPR).

https://lh6.googleusercontent.com/-QvUJbT_ld2c/VQq4UfFqZEI/AAAAAAAABV4/luDMRiqQaco/s664-no/Gedeo_3.jpg
Mastro Antonio
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2015, 13:12:25 wysłana przez Antonio »

Offline esack Mężczyzna

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Arrarex Caravel, AP, V60, Garnek
  • Młynek: Baratza Virtuoso, Hario Skerton
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #912 dnia: 19 Marzec 2015, 13:24:48 »
Jakiś taki kwaśno-drożdżowy, może nie umiem tego dobrze nazwać

Ja raz poczułem taki zapach to myślałem, że mam kawę zepsutą, defekty etc. ale tak chyba pachną po prostu te z obróbki naturalnej... Smak to już inna kwestia. :)

A jeszcze odnośnie ustawiania młynka od espresso, bo często mnie to zastanawia. Wy poważnie wywalacie 100+ g super ziarna do kosza, bo nie trafiliście w 25/25? o_O

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #913 dnia: 19 Marzec 2015, 13:56:55 »
Nie do kosza, tylko z mlekiem (lub jeśli w smaku jest dobrze - to bez) do żołądka ;)

Offline Krzyszτof Mężczyzna

  • Wiadomości: 15
    • Forum o herbacie
  • Ekspres: Drip
  • Młynek: Stary młynek ręczny
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #914 dnia: 20 Marzec 2015, 13:57:12 »
Dziękuję za ekspresową przesyłkę. To był mój pierwszy zakup u Mastro Antonio. Zamówiłem kawę Ariadna, zmieloną na mokę. Przygotowałem w kafeterze, dripie i tradycyjnie, w szklance, ale nie moge doszukać się tych czekoladowych nut o których tutaj czytałem. Czy one występują tylko w espresso? A może po prostu moje podniebienie jest jeszcze za mało wrażliwe na niuanse w smaku kawy?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi