Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516313 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #840 dnia: 04 Marzec 2015, 09:05:19 »
@grain - jak ja pijesz - ciśnienie czy przelewy? Miałem ją zamiar przelać w całości, ale może jednak warto zwiększyć ciśnienie?
LMWDP #469

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #841 dnia: 04 Marzec 2015, 09:16:35 »
Można ciekawy program napisać wpleść logikę rozmytą i symulować pewne niepewności ... I bawić się pewnymi korelacjami.
Algebra Allena

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #842 dnia: 04 Marzec 2015, 09:41:37 »
@Dr Usagi- na razie próbowałem jedynie we french pressie i kupiłem z myślą o dripie i chemexie. Bardzo fajne owocowe, lekkie klimaty. Nie czuję tutaj żadnej goryczy czy "ziemistego" posmaku. Mi to bardzo odpowiada.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #843 dnia: 04 Marzec 2015, 09:52:36 »
Oj tak - faktycznie miło się ją przelewa  :ok: i tak już zostanie
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #844 dnia: 04 Marzec 2015, 10:22:54 »
A mi się ostatnio udało wypić shota z Roco Mountain. :pycha: No to jest to! Słodka :pycha:

W takich chwilach doskonale rozumiem jak ciężko komuś, kto mam w domu takie smakołyki trafić na pijalną kawę na mieście.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #845 dnia: 04 Marzec 2015, 10:27:51 »
Dobra żarty się skończyły. Na Podhalu ciągle brak wiosny i kwiatów dlatego wybieram się po kawy które te kwiaty mi ofiarują ;-)
Roco Mountain

Czytasz w myślach ;-) Własnie poszło zamówienie Znając życie miesiąc będę na nią patrzył i się ślinił zanim otworzę :-)

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #846 dnia: 04 Marzec 2015, 11:08:00 »
Miałem ją zamiar przelać w całości, ale może jednak warto zwiększyć ciśnienie?
Espresso zrobimy u mnie w przyszłym tygodniu.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #847 dnia: 06 Marzec 2015, 10:46:43 »
Andrzeju - dziękuję pięknie za przesyłkę -  teraz mogę urodziny świętować.

A te ziarna kakao - jejuśku jak one słodko pachną. Przypomina mi to czasy gdy jako kilkuletni smyk obok fabryki Wedla przechodziłem - ten aromat poprawia humor  :kwiat:
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #848 dnia: 07 Marzec 2015, 08:58:45 »
To ja dziękuję. Ziarna kakao odkryły przede mną ten tajemniczy aromat, który nagminnie się powtarza w opisach ciemniej palonych kaw. W tychże opisach niezbyt jest to trafne, bo aromat ziaren kakao jest po prostu "słodki", a w palonej kawie (zwłaszcza ciemno palonej) raczej go nie odkryłem. Znowu namieszałem, "kojarząc" aromat ze smakiem ;).

Jesteśmy w trakcie małych perturbacji i przeobrażeń personalnych. O zmianach w logo i www już słyszeliście, ale ich realizacja dopiero w najbliższej przyszłości. Zmiany personalne stały się z dnia na dzień aktualne. Czasami człowiek tak się przywiązuje do status quo, że przez lata tkwi w niezdrowym układzie. Mam nadzieję, że wyjdzie na zdrowie :).

Przez te zmiany, ostatnio nie pilnowałem treści w naszym sklepie. Sporo rzeczy miało błędne daty, nie korygowaliśmy ich, gdy pojawiały się nowe palenia. Dziś wszystko poukładałem na swoim miejscu. Jak widzicie, większość produktów jest dziełem Synestezji. A ja tu tylko sprzątam :doh: :smiech:.

Mastro Antonio pali ostatnio jedynie nasz bestseller Ariadnę; łapa w gipsie; głowa boli; na łbie siwe kłaki  :ups:.

Z tych najbardziej zapomnianych rzeczy polecam i nieco przeceniam: genialną Indonezję (porównajcie sobie z ceną z tej tam wypalanej firmy) oraz Kolumbię i Brazylię Santa Maria. Te trzy kawy w ciemno mogę polecić każdemu zarówno do espresso, moki, aeropressu, chemexa.

Niedawno zrobiliśmy mały kurs na temat metod alternatywnych. Zrobiliśmy testy naszych kaw. Powiem tyle, że na kolana powaliła mnie: w Chemexie Kenia (wszystkie one są świetne i palone przez Synestezję), a z przelewu V60 Etiopia Rocko. W sklepie jest też Etiopia Kochere.

Na koniec serdeczna prośba: błagam, nie kupujcie li tylko Ariadny, bo stracimy wiarę w nasze przedsięwzięcie... Owszem, jest to fajna i świetna mieszanka (właśnie wysączyłem espresso  :pycha:), ale cała reszta jest na pewno ciekawsza :szampan:. Nie, nie, nie chodzi o to, że nie chce mi się pracować... :picardpalm:
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2015, 09:12:05 wysłana przez Antonio »

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #849 dnia: 07 Marzec 2015, 09:25:49 »
nie kupujcie li tylko Ariadny

Ja już dawno ją zdradziłem jak dobrą kochającą żonę ;-)

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #850 dnia: 07 Marzec 2015, 09:52:41 »
Andrzej zaczynasz fajnie pisac;-)
W młynie: ziarna

Offline rolcyng Mężczyzna

  • Wiadomości: 119
  • Ekspres: Hario V60, FP, Phin
  • Młynek: Zassenhaus Record
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #851 dnia: 07 Marzec 2015, 12:40:03 »
Z tych najbardziej zapomnianych rzeczy polecam i nieco przeceniam: genialną Indonezję (porównajcie sobie z ceną z tej tam wypalanej firmy) oraz Kolumbię i Brazylię Santa Maria. Te trzy kawy w ciemno mogę polecić każdemu zarówno do espresso, moki, aeropressu, chemexa.
A jak smakuje ta Kolumbia, bo na sklepie ani słowa o tym?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #852 dnia: 07 Marzec 2015, 12:41:46 »
W espresso słodko, owocowo i czekoladowo :).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #853 dnia: 07 Marzec 2015, 15:05:10 »
Na koniec serdeczna prośba: błagam, nie kupujcie li tylko Ariadny, bo stracimy wiarę w nasze przedsięwzięcie... Owszem, jest to fajna i świetna mieszanka (właśnie wysączyłem espresso  ), ale cała reszta jest na pewno ciekawsza . Nie, nie, nie chodzi o to, że nie chce mi się
Uff, kupiłem chyba tylko raz w życiu (a przecież zamawiam najczęściej u Was) i to nie dla siebie.



A co do Indonezji. Również zachęcam i polecam. Mam z 10.02. Na początku była zbyt świeża, ale teraz :pycha: bardzo słodka. Zarówno w smakach jak i w aromatach. Niezmiernie ciekawa. Niejednoznaczna. Nie potrafię jej dobrze ponazywać i opisać. Wrażenia gwarantowane!

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #854 dnia: 08 Marzec 2015, 21:15:06 »


Jesteśmy w trakcie małych perturbacji i przeobrażeń personalnych. (...) Zmiany personalne stały się z dnia na dzień aktualne. Czasami człowiek tak się przywiązuje do status quo, że przez lata tkwi w niezdrowym układzie. Mam nadzieję, że wyjdzie na zdrowie :).

Czyli Ela jest do wzięcia? [emoji12]

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi