Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1523831 razy)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #495 dnia: 10 Luty 2015, 11:16:45 »
No to co? To Etiopia i Kenia... :)
Masz dosyć osobliwe podejście do klienta. Na zasadzie "sprzedawca wie lepiej, brać i nie marudzić" :)
Zamawiałem do dripa a otrzymałem paczuszkę z napisem "profil palenia : espresso". Nawet po spróbowaniu nie mogę pozbyć się wrażenia że wciśnięto mi kawę która bardziej się nadaje do espresso.
Ale do pozostałych nie mam zastrzeżeń, np. Rwanda Gisuma czy Indonezja Sulawesi Toraja były bardzo fajne.

Offline macias Mężczyzna

  • Wiadomości: 100
  • Ekspres: Sylvia, Chemex, AP, FP
  • Młynek: Eureka Zenith E65, Iberital, Rhinowares
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #496 dnia: 10 Luty 2015, 11:19:04 »
Pisałem już w wątku dla tej kawy - Etiopia Hunda Oli - fenomenalna w espresso!
Aromat  i smak (suszonych moim zdaniem) moreli powala na kolana. Mogę rzec - nareszcie rozpoznaje wyraźne owoce!

Przy okazji te ziarna prawie powaliły młyn, bo wymagają naprawdę gruuubego przemiału (w porównaniu choćby do singla z Kolumbii).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10555
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #497 dnia: 10 Luty 2015, 11:25:48 »
Masz dosyć osobliwe podejście do klienta. Na zasadzie "sprzedawca wie lepiej, brać i nie marudzić" :)
Zamawiałem do dripa a otrzymałem paczuszkę z napisem "profil palenia : espresso".
Wiesz, sam ten tekst o espresso redagowałem; równie dobrze mogłoby go nie być. Nie mamy na razie konsylium kwalifikującego daną kawę do espresso czy do dripu. Moje podejście jest tolerancyjne: nie odbieram danej kawie możliwości zaparzania tak czy owak, poza stricte mocnymi paleniami do espresso (kategoria klasyczne espresso). A i te ostatnie można zaparzać metodami przelewowymi.

Zawsze bardziej pociąga nas espresso. Możesz mieć własną opinię o danej kawie i paleniu. Zawsze możesz też kupić surowe ziarna i je wypalić po swojemu. Przykro mi, że czujesz się pokrzywdzony i nabity w butelkę, ale skoro tak jest, to money back :kwiat:.
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2015, 11:41:44 wysłana przez Antonio »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #498 dnia: 10 Luty 2015, 11:41:38 »
Nie, nie czuję się pokrzywdzony ani nabity w butelkę i nie chcę zwrotu gotówki. Wyraziłem tylko swoją opinię że akurat ta kawa o takim profilu palenia słabo nadaje się do dripa i może w tej kategorii w sklepie nie powinna występować.
Poza tym wszystko jest ok  :szampan:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10555
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #499 dnia: 10 Luty 2015, 11:46:12 »
Próbowałem tej Kolumbii jako espresso, a poprzednich paleń również w formie dripu. Jakoś podobały mi się. Nie były te Kolumbie mocno wypalone, na pewno nie mocniej niż Rwanda :). Kolumbię paliła Ela, a Rwandę ja -- ciemna moc jest raczej we mnie :). Może po prostu jest to kwestia preferencji...

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #500 dnia: 10 Luty 2015, 11:48:13 »
Zamawiałem do dripa a otrzymałem paczuszkę z napisem "profil palenia : espresso". Nawet po spróbowaniu nie mogę pozbyć się wrażenia że wciśnięto mi kawę która bardziej się nadaje do espresso.

Jakie ubogie byłoby moje szare życie wyciskacza kawy z aeropressu, gdybym był ograniczony tylko do kaw opisanych jako przydatne do metod przelewowych  kawka

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #501 dnia: 10 Luty 2015, 12:07:44 »
Jakie ubogie byłoby moje szare życie wyciskacza kawy z aeropressu, gdybym był ograniczony tylko do kaw opisanych jako przydatne do metod przelewowych 
Ja to żadnej nie przepuszczę ;-) i albo ją tak albo tak. W sumie to nawet jak dostaję od Antonia kawy to nawet je nie sprawdzam do czego są najbardziej polecane. Tylko w domu leci espresso a w pracy drip. I na tej podstawie sam sobie wyrabiam zdanie na temat kawy.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #502 dnia: 10 Luty 2015, 15:34:58 »
Antonio, kiedy wróci MA Top Red? Wersja z końca listopada, którą mi poleciłeś - pełen ODLOT!!!  :taktak:
Mój nowy owocowy blend numer 1 w tym kraju, ta sama klasa co SweetShop Espresso :brawa:
Piszę dopiero teraz, bo dopiero wstałem z kolan :)

Dandy,

naprawdę bardzo Ci dziękuję  :kwiat:
Zastanawiałam się, czy jest sens robienia takich blendów jak ten z 28.11, ale Twój post przekonał mnie, że chyba jednak warto. Tak się składa, że większość konsumentów espresso nie przepada za kwaskowatością i czasami sprawdzam blend parę razy, zanim go ostatecznie "zatwierdzę".

Mnie osobiście rzeczywiście ta wersja Top-a wydawała się "moim majstersztykiem"  :).  Espresso zaparzone  z tej mieszanki percepowałam jako bardzo gładkie i jedwabiste a aromat Etiopii Rocko mountain, jakiej sporo się w tym blendzie znalazło,  był bardzo intensywny. Miałam jednak tyle wątpliwości, co do charakteru "borderline" tego Topa że go na DŁUUGO odstawiłam na półkę. Blend tego rodzaju, gdy jest świeży, bardzo często wydaje się zbyt kwaskowaty, tak jakby akrobata tańczył na linie nad przepaścią :-): i albo runie w totalną kwaśność, albo się ocali i espresso będzie PYSZNE :-).  Ponieważ jestem z natury ryzykantką a także "poszukiwaczką przygód sensorycznych", uwielbiam robić takie blendy.

Ma Top Red wróci do ofert sklepu na pewno: w tym tygodniu odjedzie w naszą stronę kolejna partia Etiopii Rocko Mountain :-), więc surowca na długo powinno starczyć :-)
Bardzo zaszczytne dla mnie jest porównanie mojego blendu do linni "Sweet Shop" Anette Moldvaer  :kwiat:. Mogę powiedzieć, że estetyka Anette jest pokrewna mojej.
Lubię jasne palenia, które odbieram jako słodkie i pociąga mnie idea eksperymentu oraz "sensorycznej zabawy".

W ramach takiej zabay sensorycznej powstał dzisiaj blend "Juicy 1": zestawienie jasno palonej Sulawesi Toraja z Kenią Mutitu. Powinno być pachnąco i bardzo owocowo :-).
Będzie "borderline" jako espresso, zaparzy się  też jako drip :-). Jako espresso..powinno mieć profil dripa :-) :kwiat: miotla
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2015, 15:50:02 wysłana przez Elka »

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #503 dnia: 10 Luty 2015, 15:41:26 »
Nie mogę pojąc dlaczego nikt nie wychwala MA Cappuccino Blend Czy tylko ja mam fiołka na punkcie tej kawy?

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #504 dnia: 10 Luty 2015, 15:53:27 »
Manfredzie, "Cappu" miało 2 wersje" jedną z grudnia, drugą ze stycznia. Wracamy do grudniowej koncepcji: z robustą  :uklony:
Chyba było lepsze. Wiele blendów robiłam ostatnio "na wyczucie", na smak :-). Muszę teraz "skanonizować" bardziej udane wersje.
Jako anegdotę przytoczę jednak mój niedzielny dialog z pewnym baristą, startującym niedługo w Mistrzostwach Polski Barista:


"Ja:
Witam serdecznie,
Wyczytałam dzisiaj, że przeniósł się Pan do firmy X..i że startuje Pan w MPB.
Ma Pan już wybraną kawę?
Pozdrawiam serdecznie,
Elka

Barista:
Witam serdecznie Pani Elu, dziękuję za propozycję. Choć w czasach empik cafe było mi bardzo miło startować na mieszance Arcafe Mokacreama tak teraz będziemy strtowali na którymś z singli wypalonych przez Nas samych.

Ja:
Dziękuję za odpowiedź. My od 5 lat nie sprzedajemy Arcaffe Mokacrema.
Założyliśmy palarnię Mastro Antonio.
Jakby Pan czegoś chciał spróbować, proszę się śmialo odzywać :-)

Barista:
Tak wiem ale historycznie Tamta

Ja:
..tyle, że to co my robimy jest w zupełnie innym stylu
ja palę raczej jasno...:-)

Barista:
Historycznie Tamta kawa kojarzy mi się z Pani osobą.."

No i co Szanowni Państwo na to? :-) . U mnie wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie..ale dla niektórych osób "historycznie tamta".. 
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2015, 16:11:54 wysłana przez Elka »

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #505 dnia: 10 Luty 2015, 16:01:54 »
Miałem pierwsza mam i drugą. Tylko póki co wieczorem wącham sobie zapach z zaworka (tylko mi tu o zboczeniu nie pisać) I aż żal mi torebeczkę otwierać. Ale w piątek z rana nieuniknione.
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2015, 17:15:32 wysłana przez manfred »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #506 dnia: 10 Luty 2015, 17:12:54 »
No i namówiliście mnie na Cappuccino blend w "walentynkowej wersji"  :kwiat:

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #507 dnia: 10 Luty 2015, 17:16:25 »
Czyli będzie więcej kwiatów Uff zapowiada się ... walentynkowo.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #508 dnia: 10 Luty 2015, 17:21:20 »
Będzie: sporo olfaktywnie wyczuwalnych owoców (walentynkowo dużo Hondurasu naturalnego Comsa), dużo retrolfaktywnie wyczuwalnej czekolady (Ariadna) i miła słodycz Brazylii Santa Maria Yellow Bourbon. Wyjątkowo "wypasiony skład" ze specjalnej okazji :-). Dziś wieczorem wstawiamy do sklepu..


Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #509 dnia: 10 Luty 2015, 17:25:57 »
Jakby Pan czegoś chciał spróbować, proszę się śmialo odzywać

Rany co za mało kumaty Barista. W następnych mistrzostwach będę startował i jakby co to poproszę 100 kg kawy na pierwszy dzień. Wygraną dedykuję Mastro Antonio. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi