Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1525859 razy)

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #315 dnia: 03 Lipiec 2014, 09:25:09 »
Wczoraj dripowałem kochere natural - pychaaaa ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #316 dnia: 06 Lipiec 2014, 17:19:53 »
Od paru już tygodni robimy użytek z głów i różnego rodzaju informacji... Do tej pory nasze ziarna powstawały w dosyć płaskiej przestrzeni czas-temperatura. Teraz mamy przestrzeń wielowymiarową i takie przyspieszenia, że aż strach ;). Proces palenia jest niesamowicie ciekawym zjawiskiem, szalenie złożonym, zależnym od wielu czynników... W zasadzie wszystko odkrywamy na nowo. Nasze nowe palenia generalnie mają więcej aromatu, więcej body, więcej "brightness".

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #317 dnia: 06 Lipiec 2014, 17:23:36 »
I coraz mniej konkurencji. ;)

Offline fubar

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Saeco Via Veneto
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #318 dnia: 06 Lipiec 2014, 17:49:34 »
To już wiem gdzie zaopatrzę się w następną porcję kawy jak mi się skończy obecny przepalony kilogram z borówki.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #319 dnia: 06 Lipiec 2014, 17:55:24 »
Szkoda życia na złą kawę. Wyrzuć te borówki, ogródek nawieź, piling zrób, dla ozdoby nasyp do słoiczka, i zamawiaj Kawę.

Offline fubar

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Saeco Via Veneto
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #320 dnia: 06 Lipiec 2014, 17:58:20 »
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, chociaż sobie poćwiczę i nie będę się przejmował, że dobrą kawę marnuję.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #321 dnia: 06 Lipiec 2014, 18:06:26 »
Nie wiem co ćwiczysz, ale na słabym produkcie, w każdej dyscyplinie, są słabe efekty. O mylne wnioski nietrudno.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #322 dnia: 06 Lipiec 2014, 21:45:16 »
Antonio jak sie wszystko uda to postaram sie na własne oczy obejrzeć wasze wielowymiarowe palenie.
Jesteście normalnie otwarci od poniedziałku?
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #323 dnia: 06 Lipiec 2014, 21:55:15 »
A kiedy będziesz? ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #324 dnia: 06 Lipiec 2014, 23:39:37 »
Jutro ma u mnie padać, więc może jutro...
A jak nie to środa lub czwartek.
LMWDP #469

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #325 dnia: 24 Lipiec 2014, 18:58:16 »
A ja tu chciałbym trochę prywaty...

Koleżeństwo drogie, jak już zamówicie i otrzymacie, to skrobnijcie parę słów (uczciwie, bo tylko tak to ma sens) na opineo
Tak jak już wcześniej pisałem, niech inni też mogą sprawdzić czy sklep uczciwym jest.

http://www.opineo.pl/opinie/mastroantonio-pl

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #326 dnia: 25 Lipiec 2014, 08:27:06 »
uczciwie, bo tylko tak to ma sens
Ja by raczej powiedział zamiast "uczciwie" to "pozytywnie" bo z autopsji wiem, że negatywne oceny są usuwane. Podobnie jest z innymi "portalami" oceniającymi. Negatywny wpis wisi do momentu aż "obsmarowany" się nie dowie bo wtedy wpis znika. Na tym kończę OT bo nie dotyczy Antonia.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #327 dnia: 25 Lipiec 2014, 08:45:31 »
OK, będzie OT.

No to zapraszam - obsmarowany sklep (nawet trzy) dostał ocenę stosowną, opinie pozostały
owszem, były pytania opineo o o sprawę, otrzymali precyzyjną odpowiedź, razem z mailingiem
opinie pozostały. Jak widać jest różne. powyższe do sprawdzenia w mojej historii ocen - egalanteria,Cube, eobuwie.
(we wszystkich przypadkach sklepy wiedziały o sprawie, bo pisały lub dzwoniły do mnie).
Reasumując - dalej zachęcam do oceniania.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #328 dnia: 25 Lipiec 2014, 13:06:50 »
Off-Topic:
@maro, daj przykład ;)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #329 dnia: 08 Sierpień 2014, 11:21:29 »
Dawno nic nie napisałem o naszych poczynaniach. Jak pewnie wiecie, dwa miesiące temu byliśmy w Rimini na World of Coffee. Ela śledziła tam WRC World Roasters Challenge czyli mistrzostwa w paleniu kawy, ja zaś odwiedziłem każdego z producentów pieców do palenia kawy. Zarówno mistrzostwa, odbywające się przy użyciu pieców Giesen, a zatem takich jakie mamy u siebie, a także rozmowy na stoisku Diedrich, Coffee Tech, Giesen, Genio, Loring, Joper, San Franciscan itp. przyniosły wiele idei i świeżych pomysłów. Druga połowa czerwca i lipiec minęły na wdrożeniu, sprawdzeniu tychże idei. Ciekawe czy zauważyliście już zmiany w profilu najbardziej popularnych mieszanek i singli? Moim zdaniem nasze kawy są teraz: bardziej "rozwinięte", bardziej aromatyczne, bardziej "słodkie", mniej gorzkie, bardziej intensywne, bardziej zrównoważone...

Prace wciąż trwają i pochłaniają teraz cały nasz czas. Dlaczego dopiero teraz, a nie parę lat temu? Oto jest pytanie. Poniekąd dlatego, że producent naszych maszyn jest li tylko producentem maszyn. Jego maszyny są solidne i dość uniwersalne, jak się okazało po latach... Po latach, dlatego że dopiero na targach w Rimini udało się nam wydobyć od niego fundamentalne informacje dotyczące sterowania piecem, m.in. hasło do uaktywnienia jednej z zaawansowanych funkcji. Teraz na własną rękę nasz piec "hakujemy" w paru jego własnościach (software, automatyka, sprzęt). Ale to inna historia.

Z ostatnich moich doświadczeń polecam świetnie wypalone mieszanki, wspomniane już wcześniej: Stormy Weather, Ariadna, Anniversary, Espresso. Z singli bardzo dobra jest Gwatemala, Brazylia Monte Alegre z mokrej obróbki, Brazylia Sertaozinho pulped natural. Ta ostatnia kawa pochodzi z plantacji znanej ze zwycięstw w Cup of Excellence. Bardzo dobrze zapowiada się palona przedwczoraj Kenia Nyeri KIENI, kolejne moje palenie, znowu udoskonalone. Warto też spróbować MEFISTO ;).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi