Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516072 razy)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #285 dnia: 07 Maj 2014, 18:01:51 »
Ty wiesz i jak wiem, jeszcze z dwie setki wiedzą, a co z tysiącami? Niech też wiedzą.

ps. sam sobie robię wbrew - zrobią się kolejki, Antoś będzie zadzierał nosa itp  :blue:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #286 dnia: 08 Maj 2014, 14:32:54 »
Jeśli ktoś wyda u nas więcej niż 200zł, to zupełnie gratis otrzyma 300g Etiopii Sidamo . Ilość takich prezentów jest ograniczona do kilkunastu opakowań z niedawnego, ciekawego palenia. Ciekawego, bo przemiana w ciągu minionego tygodnia od palenia była w nich niesamowita... Po wyjściu z pieca ziarna były pełne aromatu dymu, ziemi, pyłu... Teraz nic z tego nie zostało: mają jedynie czysty, cytrusowo-czekoladowy profil.

Oj dawno już Sidamo nie pijałem - a ta jest naprawdę bardzo smaczna i orzeźwiająca. Polecam też Mergaviloso, a dla lubiących klasyczne espresso mieszankę #1. Antonio nie wiem czy słusznie ale mi się ta #1 bardzo z Rzymem i tamtejszymi kawiarniami kojarzy. Szczególnie po Mergaviloso, które było jak łagodny nektar :)
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #287 dnia: 08 Maj 2014, 15:55:27 »
Krzysiu, dziękuję za konkretne, wymierne działanie. Sam pewnie nie wpadłbym na taki pomysł. Może dałbyś się wciągnąć do naszego interesu :)? Pogadamy, jak nas odwiedzicie.

Ostatnio tak jestem zalany kawą, że nie mogę się skoncentrować na wielu sprawach; rozwiązuję tylko te najważniejsze. Muszę pomyśleć o jakimś dłuższym "namagnezowaniu" organizmu. Co tu zrobić, gdy kawa jest pyszna i różnorodna? Co chwila próbuję kolejnej i kolejnej. Człowiek się nie zorientuje, gdy przesadzi... Wtedy w ustach zostaje gorycz i otępienie :).

Etiopia Sidamo zaskoczyła mnie swoją przemianą. Pierwszy raz takie coś tak wyraźnie zaobserwowałem. W ogóle mi nie spakowała przez tydzień-dwa od wypalenia. Jej fajne aromaty pojawiły się dopiero potem...

Teraz mamy kolejną ciekawą Etiopię, też mytą, jak Sidamo, ale z innego regionu: Hunda Oli jest z regionu Oromia. Pierwsze palenie mamy za sobą, pewnie dojrzewa w tej chwili. Ma ciekawe aromaty żółtych owoców. Ale szczerze wam powiem, że najlepszą, najmniej pretensjonalną kawą, jaką teraz mamy w ofercie jest Rwanda Gisuma. Są to myte ziarna odmiany Bourbon, mają bardzo charakterystyczny aromat czerwonych granatów. Owszem, piękne i charakterystyczne są wszystkie nasze Kenie (teraz np. jest w sklepie Gatomboya), genialna jest Kostaryka Licho i Etiopia Kochere... Są to wybitne kawy, pełne poruszających aromatów. Ale Rwanda jest po prostu jednoznacznie przyjemna, czysta, przejrzysta :).

Espresso #1 jest chyba przykładem idealnego połączenia Brazylii i Salwadoru. Ciekaw jestem jak to będzie w kolejnych wydaniach, bo powoli zmieniamy nasze fundamentalne ziarna. Wciąż będzie to Brazylia Cerrado ale ciekawsza odmiana Yellow Bourbon. W dotychczasowych mieszankach była to zdaje się Acaia; Bourbon jest bardziej gładki, jedwabisty, czekoladowy... W niedalekiej przyszłości zmieni się też Salwador. Panta Rei ;).

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #288 dnia: 08 Maj 2014, 17:33:35 »
Antonio - helamag b6 ale forte. Tylko przy takich dawkach magnezu trzeba uwazać na nagłe wizyty w wc ;)

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka


Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #289 dnia: 08 Maj 2014, 18:40:48 »
Antoś - pierwsze pół kilo Espresso#1 strzeliło. Cholera, to naprawdę wyśmienita kawa (i szybko wychodzi).
Teraz się zastanawiam czy następną paczką będzie Ariadna czy #1. A już troszkę znasz nas - Ariadna była na topie  ;)
A jak się ma #1 do #44 w smaczkach?

ps poczęstowałem kolegę Piszam'a (nowego forumowicza) Kostaryką Finca de Licho i Jego pierwsze skojarzenie to jabłko, dokładniej ogryzek (zapewne fermencik jabczany)  :) .

/edit: kasza i strączkowe plus czekolada, a nie żadne tabletki.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2014, 18:43:09 wysłana przez KrzychK »

Offline johnyKMSA Mężczyzna

  • Wiadomości: 118
  • Ekspres: NS Oscar oraz alternatywa
  • Młynek: Bezzera BB005, Knock Hausgrind, Porlex Mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #290 dnia: 08 Maj 2014, 20:38:32 »
Chlorek magnezu 6krotnie uwodniony, kupowany w kilogramowych ilościach. Działa tak jak ma działać, a kosztuje grosze :-). Oliwkę magnezową można sobie zrobić do tego. W dzisiejszych czasach z pożywienia nie da się już wystarczająco dużo magnezu spożyć :-(

Offline side

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Tygielek, Phin
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2014, 12:23:36 wysłana przez side »

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #292 dnia: 09 Maj 2014, 12:24:29 »
Jedzenie to jedno, ale przy tak dużym spożyciu kawy bez suplementacji nie uzupełnisz niedoboru.

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka


Offline side

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Tygielek, Phin
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #293 dnia: 09 Maj 2014, 12:37:18 »
A ile ta kawa tego magnezu wyplukuje?
Robil ktos badania?

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #294 dnia: 09 Maj 2014, 21:57:14 »
Raczej obserwuję po samopoczuciu. Przy jego niedoborze zaczynam mieć "doły". Przy suplementacji to mija.

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #295 dnia: 21 Maj 2014, 16:41:53 »
Ciekawa broszurka: http://www.fao.org/docrep/003/x6939e/X6939e00.htm
Polecam do czytania.

O kawach naszych już nie chce mi się wspominać. Są świetne. Polecam kolejne single.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #296 dnia: 06 Czerwiec 2014, 19:08:18 »
Wybieramy się na coroczną imprezę SCAE nad Adriatyk do Rimini. W rzeczy samej nie interesują nas igrzyska, mistrzostwa baristów, brewersów, aeropressów, hipsterów itp. lecz konkretny przemysł i jego oferta. Wyjątkiem są może mistrzostwa w paleniu kawy i wymiana doświadczeń w tej dziedzinie.

W najbliższym tygodniu sklep i wysyłki będą działały naturalnie. Jest parę dobrych promocji. Przede wszystkim polecam wyśmienitą Kostarykę Finca Licho. Jest to kawa trudna i nieakceptowalna dla głów zamkniętych i ograniczonych; ekscytująca, kwiatami i owocami wszelakimi pachnąca dla otwartych i ciekawych świata. Słowem: najbardziej intrygująca i nietypowa kawa w naszej palarni.

Polecam powrót do mojej "ustalonej" linii mieszanek: Ariadna, Anniversary, Stormy Weather, Espresso #1, Espresso #24, Espresso #6. Dwucyfrowe numery są li tylko wariacjami, małymi modyfikacjami znanych już jednocyfrowych profili. Fundamentalną rzeczą, jaka ostatnio uległa zmianie jest nowy, wspólny składnik wszystkich tych mieszanek. Jest to Brazylia Cerrado odmiany Yellow Bourbon. W espresso jawi się z niesłychaną siłą: ma ogromne body, piękne, świeże aromaty gorzkiej czekolady, czerwonych słodkich owoców, orzechów i migdałów. Ziarenka odmiany Bourbon są niewielkie, niepozorne, okrągłe... obłędne :). Różnica będzie wyraźna, na plus :).

Polecam świetną Kenię Gatomboya do metod przelewowych, a znaną od dłuższego już czasu Etiopię YirgaCheffe Kochere Natural do espresso. To wszystko też dla głów i nosów otwartych na świat i słońce :). Dla tych, którzy boją się nowości, ale chcieliby delikatnie poczuć coś innego, polecam Brazylię Sertaozinho Pulped Natural, też Yellow Bourbon oraz świetną mieszankę do espresso MA Top.

Ci vediamo dopo! ;)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #297 dnia: 13 Czerwiec 2014, 09:48:58 »
Odebrałem przesyłkę i muszę Wam pogratulować. "Papierowe" torebki są imponujące. Harmonia, klasa - po prostu super.
No i logo!

 :ok:


Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #298 dnia: 13 Czerwiec 2014, 11:56:06 »
No miałem napisać to samo.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #299 dnia: 17 Czerwiec 2014, 10:32:07 »
Jeszcze zaległości:

Kolumbia Tolimo - super smaczna, lekko zagadkowa, fajna.
Miscela Espresso - moooocno czekoladowa, przyjemnie spokojna, bez szaleństw, dobra włoska robota

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi