Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1525772 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #90 dnia: 31 Październik 2013, 22:13:25 »
Mnie tam wszystko jedno jak wygląda opakowanie, oczywiście, że wolę ładne, oczywiście, że lubię estetykę szarego papieru i pieczątki, ale najważniejsze aby opakowanie działało. Szczelność, struna, jeszcze lepiej podwójna, zaworek. Ech, żeby jeszcze któryś z producentów wpadł na pomysł, żeby ten zaworek w dolnej strefie umiejscowić, to by można było szczelnie zawijać wraz z zużyciem.

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #91 dnia: 31 Październik 2013, 23:09:55 »
I mi jest to obojętne. Ale im prostsze tym lepsze.
I faktem jest, że musi spełniać swoją funkcję. Cała reszta to koszta i niepotrzebne pierdółki.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #92 dnia: 01 Listopad 2013, 17:09:00 »
antonio, postaw sklep na shoper'ze i będziesz miał z głowy :)
To chyba jest rozsądne rozwiązanie... Może faktycznie za długo się temu opieram :).

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #93 dnia: 01 Listopad 2013, 19:15:01 »
naprawdę to bardzo proste rozwiązanie, czasami warto się zająć rozwojem oferty, sklepu itp. a technicznie niech się tym zajmują firmy do tego stworzone. Shopper jest naprawdę prosty, intuicyjny i ma sporo ciekawych automatycznych integracji i dobrych ofert dla swoich klientów.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #94 dnia: 13 Listopad 2013, 19:31:53 »
Wy tu pitu pitu, a tam kawa stygnie.

Andrzej, jestem po pierwszych trzech filiżankach Sensuale (17/09/2013).

Po otwarciu jest leciutki zapaszek, ale bardzo ulotny, jakieś skojarzenia z owocami.
Mielenie wydobywa ultra owocowe zapachy, jagody?
Trudno wstrzelić się w w 25 ml, pamiętajcie, że jestem klasykiem włoskim (wszak do Włoch mam parę km... z Ursusa)

to jest mój krzyk:

kwasek, rześki kwasek, plus owoce, czerwone, zero jagód, wiśnie, odrobina mocno bardzo ciemnej (80/90%) czekolady (choć nie ma suchości tejże), gdzieś daleko ciemny smak kawy (nie goryczka, ale ten klimat/nastrój) i to na finisz.

Nie będę wstawiał tego jako mojego zdania o kawie, jest zbyt złożona dla mnie, pierwszych parę filiżanek powinienem przelać przez gardło celem zaprawienia w bojach.
Jeżeli mam do czegoś porównać, to na myśl przychodzi mi tylko jedna kawa -  Sweet Shop ze Square Mile. Tamta była IMHO bardziej okrągła, ta lekko na mnie pokrzykuje ;)

//edit: powyższe tyczyło się espresso. Jako espresso macchiato łagodniutka i okrągła, wiśniowa rześkość na finiszu.
Od Kolegi, mniej wprawnego w smaczkach, jako napar z kafeterii cyt. "Jagody, zapach jagód wszędzie. Smakowo - sok z gumijagód, początek kwaskowy - bez skojarzeń, więc brak szczegółów.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2013, 08:18:09 wysłana przez KrzychK »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #95 dnia: 15 Listopad 2013, 18:40:27 »
Pewnie wiecie, że jest nas dwoje. Moje palenia bardziej są przyziemne, bardziej konkretne, ale i bardziej stabilne. Ela zaś ostatnio pali same odlotowe ziarna, takie jakie spotkać można w topowych palarniach specialty coffee. Sensuale jest jej pierwszą próbą stworzenia nowoczesnej mieszanki do espresso, bez goryczy, za to ze słodyczą. Prób palenia i kombinacji składników są już chyba setki. Na pewno urodzi się z tego coś fajnego i perspektywicznego... Na razie zapraszam na single. Palone są głównie do espresso, ale poruszamy się gdzieś na krawędzi, balansując między kwasem a słodyczą z lekką goryczką. Różnie to bywa, ale ziarna są i tak zawsze bardzo wyrafinowane, pełne pozytywnych aromatów...

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #96 dnia: 15 Listopad 2013, 19:17:03 »
Tak Andrzeju, znamy Żonę Twą ;) ostatnio widzieliśmy się chyba 4 czerwca, u Was.

Aby było wszystko jasne - ziarna od pierwszego mielenia/łyku pokazują, że to nie niemiecki kwas, a jakościowo/gatunkowo wysokie loty, to widać, słowo.
Nie wszystko (niestety) musi trafiać w me kubki smakowe, ale (o dziwo) lubię testować Wasze ziarna. Zawsze zastanawiam się, jak kawa by smakowała w Twoim wydaniu.
Zaraziłem Waszymi kawami już parę osób, które co prawda mają automaty, ale lubują się w tych smaczkach.

pa. to nie peany pochwalne, a szczera prawda.

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #97 dnia: 15 Listopad 2013, 19:22:33 »
Od siebie muszę pochwalić Antoniowy ekwador - same ziarna praktycznie bez defektów, złamań itp, równiutkie, piękne.
Po zmieleniu zapach rodzynek w mlecznej czekoladzie.
Zapach naparu łagodnie czekoladowy.
Smak - bomba przyjemna kwasowość, słodycz, goryczka bardzo minimalna ledwo wyczuwalna.
Posmak - czekolada / kakao - bardzo długi i przyjemny.
Doza ok 16,5 g, czas 25 sec, waga naparu ok 28g - na takich parametrach najlepiej mi smakowało.
Jedna z lepszych kaw jakie było mi pić w domu.
P.S
Antonio - wiesz o tym, że twoja Gatomboya palona do alternatyw wygrała jeden ze ślepych cuppingów w kofeinie, a konkurencja była konkretna ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #98 dnia: 17 Listopad 2013, 14:07:16 »
Ekwador też jest z repertuaru Eli :). W nowym oprogramowaniu sklepu będzie chyba specjalna kategoria oznaczająca ściśle producenta-palacza-blendera. Ten Ekwador parę tygodni temu zabrałem ze sobą na stoisko naszego włoskiego kontrahenta na targach Host w Mediolanie. Chciałem zaparzyć go na maszynie dźwigniowej. W ogóle to, co się słyszy od Włochów o dźwigniach jest znamienne: podobno kupują je tylko Arabowie, Neapolitańczycy i może gdzieś tam na zachodzie jako ciekawostkę...

Maszynę dźwigniową, 3-grupową obsługiwał sympatyczny chłopak z Neapolu. Zaparzał czarne jak węgiel ziarna z palarni Caffen. Ristretto było wprawdzie ciemne, ale było też słodkie i dość przyjemne. Taka stylistyka espresso odpowiada nam bardziej niż to, co dzieje się z włoskimi palarniami ostatnio... Ale o tym później. Po mojej pierwszej w życiu nieudanej próbie sił z dźwignią, poprosiłem tego chłopaka, by sam mi te ziarna zaparzył. Zrobił to sprawnie i rzetelnie, i czysto wbrew obiegowym opiniom o braku profesjonalizmu u włoskich baristów. Espresso wyszło też słodkie mimo, że ze sporą dozą kwaskowatości. Mnie ta słodycz uderzyła, Włochów zaś zaskoczyła. Nie krzywili się wcale, nie wyrażali się negatywnie, a wręcz przeciwnie. Samo porównanie zapachu ziaren tegoż Ekwadoru i Caffena było też jednoznaczne.

Tego słodkiego efektu nie udało mi się już powtórzyć przy użyciu naszych zwykłych sprzętów. Dźwignia jest zatem w planach na przyszłość. Nie przestaje mnie szokować to, że z grup dźwigniowych maszyn leje się ukrop po prostu, a espresso jednak jest świetne.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #99 dnia: 30 Listopad 2013, 23:15:01 »
Pewnie przez świętowanie-zawirowanie zabrakło tu informacji, że dziś (już prawie nie ma dziś ;)) i jutro (sobota i niedziela) niższe ceny!
 :taniec:

A jest nowa jagodzianka, nowy DripIt, dripowy Ekwador :pycha: oczywiście espressowe ziarenka też pewnie są. ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #100 dnia: 01 Grudzień 2013, 14:45:33 »
No tak, jest to mega okazja :). Nie zdążyłem jeszcze dodać dwóch nowych ziaren: naturalnego Salwadoru El Molino oraz Salwadoru pulped natural San Jose Ruffatti. Pierwszy do dripu — słodki, czekoladowy, piękny. Drugi do espresso.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #101 dnia: 07 Grudzień 2013, 14:06:07 »
Wspomniane kawy są już w sklepie :). W Coffeedesku czy gdzie indziej znajdziecie te same lub podobne ziarna z innych palarni. Ceny u nas są jednak dużo lepsze. Szczerze, nie przestaje mnie szokować to, że można sprzedawać w Polsce ziarna ze Skandynawii w horrendalnych cenach. Porównywalny Salwador ze Szwecji kosztuje ponad 150zł/kg. Z takimi cenami można dokonywać rabatowej ekwilibrystyki i bóg wie jakiej dobroczynności...
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień 2013, 14:20:00 wysłana przez Antonio »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #102 dnia: 07 Grudzień 2013, 14:24:06 »
BTW. Czym jest spowodowany „szlam" na dnie filiżanki?
Nie dotyczy to kawy Twojej czy Gorana.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #103 dnia: 07 Grudzień 2013, 14:46:33 »
Jaki szlam? ;)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #104 dnia: 07 Grudzień 2013, 16:25:09 »
Fux przesiadł się z rozpuszczalnej na sypaną i się zdziwił :-P

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi