Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1530474 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #300 dnia: 17 Czerwiec 2014, 18:14:32 »
Odebrałem przesyłkę i muszę Wam pogratulować. "Papierowe" torebki są imponujące. Harmonia, klasa - po prostu super.
No i logo!

W temacie torebkowym - jeszcze nie widziałem ale zobaczę ;)
A nawiązując do opakowań - tutaj taki mały konkurs był. Mi się osobiście podoba pokazanie skąd jest kawa. Również na czekoladach jak się zaznacza skąd jest ziarno to ładnie to wygląda.
http://dailycoffeenews.com/wp-content/uploads/2014/06/finca_santa_teresa1.jpg
Mastro Antonio
LMWDP #469

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #301 dnia: 18 Czerwiec 2014, 07:15:20 »
Może to zabrzmi jak wazelinka, ale trudno - papierowe Eli i Andrzeja są ładniejsze niż zaprezentowane przez Ciebie Doktorku. I to z brakiem graficznym skąd ziarna pochodzą (właśnie mieszanka paru różnych ziaren i cały glob trzeba rysować??). Ich logo (te okrągłe) ładnie się komponuje w kolorek, obecnie białe torebki wyglądają .... no wysiadają  :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #302 dnia: 18 Czerwiec 2014, 08:44:39 »
Ty nie pisz- ty pokaż tutaj 1000 słów w jednym obrazie :)
LMWDP #469

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #303 dnia: 18 Czerwiec 2014, 09:26:17 »
http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=830.msg19891#msg19891

od 0:36 sekundy
ps. ale torebka pogięta lekko, taka nówka jest IMO powalająca.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #304 dnia: 18 Czerwiec 2014, 09:33:07 »
 :taktak:  Trzymać w okładce, nie giąć, nie niszczyć. Dwa lata będzie służyć!
LMWDP #469

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #305 dnia: 18 Czerwiec 2014, 10:07:20 »
Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!  :lol2:

ps. ale jak się podoba? Postaram się w domku walnąć jakąś 350g w nówce sztuce to zaprezentuje się torebka ładniej  :taktak:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #306 dnia: 18 Czerwiec 2014, 10:13:57 »
Mi się generalnie zawsze papierowe bardziej podobały niż plastiki :)

Jedyne czego mi "brakuje" to informacja o stopniu palenia/przeznaczeniu/profilu smakowym w jakiejś skondensowanej formie graficznej. Ale to takie moje "widzi mi się"
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #307 dnia: 18 Czerwiec 2014, 12:19:12 »
Powiem krótko: we will rock you ;). Soon.
Po powrocie z WoC mamy pełno nowych idei i pracy w głowie. Palenie kawy jest wyzwaniem bez końca. W ciągu trzech dni mistrzostw roasting najbardziej zaangażowaną widownię stanowiła Ela. Teraz przez parę dni studiujemy raporty i ziarna uczestników zawodów. Chyba nikt z Polski poza nami nie pofatygował się i nie poświęcił swej uwagi tym mistrzostwom. Jest to dość zastanawiające...

Trzecie miejsce w WRC zajęła Szwedka z palarni Drop. Jej profile dają dużo do myślenia, jej kawa była fajna. Teraz postawiliśmy obok siebie: Drop Kenia Kii (dzięki uprzejmości Coffee Desk), MA Kenia Gatomboya z 29/05, MA Kenia Gatomboya z 4/06. W cuppingu nie mamy się czego wstydzić. Ta ostatnia jest najlepsza ;). Wciąż jest w naszym sklepie :).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #308 dnia: 19 Czerwiec 2014, 15:54:20 »
Zachęcam do spróbowania palonego 17 czerwca Salwadoru San Jose. Umieściłem go w kategorii "do dripu". Proces palenia był zupełnie inny niż cokolwiek do tej pory robiłem z ziarnami. Kierowałem się szeregiem obserwacji i sugestii z mistrzostw WRoastingC. W efekcie ziarna są o parę tonacji jaśniejsze od tego, co pamiętam; są słodkie, niegorzkie, nie mają kwasu, a body jest duże...
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec 2014, 16:24:48 wysłana przez Antonio »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #309 dnia: 20 Czerwiec 2014, 03:03:19 »
Czyli coś dla mnie? :pycha:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #310 dnia: 20 Czerwiec 2014, 18:00:06 »
Myślę, że tak :).
Teraz czeka nas pracowity okres. Chcemy się zagłębić w meandry teorii i praktyki fizyki i chemii palenia kawy. Z technicznego punktu widzenia mamy do czynienia z różnymi zmiennymi, takimi jak: temperatura powietrza na wyjściu bębna, temperatura ziaren, ciśnienie gazu, moc palnika, przepływ powietrza (airflow), prędkość obrotowa bębna. Zmienne te wiążą się z charakterem przekazywania i absorpcji ciepła, czyli z kondukcją, konwekcją, radiacją. Warto poznać tajniki różnych metod, technik, technologii procesu palenia, by móc nim świadomie zarządzać...

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #311 dnia: 20 Czerwiec 2014, 18:40:07 »
Joanna Alm z Dropa (to a propos wcześniejszego posta Antonia) :-)

Bardzo miła, fajna dziewczyna. Będąc w Szwecji zajrzelismy do palarni Dropa o właśnie ona nas oprowadzała i opowiadała. Wydaje się być bardzo kompetentną osobą no i w sumie nigdy ich kawami się nie zawiodłem.

Ale bardzo czekam na efekty Waszych doświadczeń, Antonio!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #312 dnia: 20 Czerwiec 2014, 20:49:10 »
Joanna w Drop posługuje się technologią Diedrich. Jej kawa na WRC była stosunkowo fajna. Ale w sumie te mistrzostwa o niczym w zasadzie nie świadczą... Bo np. wicemistrz z Korei nie ma pojęcia o pojęciu airfow. A zwycięzcą zostaje ten, kto najlepiej odwzoruje zadany z góry profil.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #313 dnia: 25 Czerwiec 2014, 19:02:08 »
Uff, dopiero teraz mamy zaawansowane funkcje w procesie palenia. Nie do uwierzenia jest np. to, że zwiększenie prędkości obrotowej bębna o parę obrotów na minutę zmienia totalnie charakter całego systemu i wymaga poważnej korekty przebiegów temperatur...

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #314 dnia: 25 Czerwiec 2014, 22:53:25 »
Dziś rano zdripowałem wspomniany Salwador. Okrągły, gładki, miękki, słodkawy - tak bym go określił.

Wersja palona pod espresso z cudownym, lepkim, gęstym body. Przyjemne połączenie czekolady i kwaskowatości owocowej.

I to, co już wspomniałem Andrzejowi na fb - bardzo podobają mi się nowe opakowania. Anniversary dostałem w ładnych, prostokątnych, czarnych, matowych opakowaniach, przypominających nieco te czarne z brytyjskiego SquareMile. Natomiast Salwador pod espresso dostałem w bardzo fajnie stojącym, brązowym, papierowym opakowaniu, bardzo dobrze prezentuje się i jest wygodne.

Jeszcze tylko dopracować szatę graficzną etykiet i będzie super!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi