Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1531149 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #180 dnia: 17 Styczeń 2014, 19:41:40 »
Al9 - biję się w piersi, nie jestem idealny :redface: ani nikt inny. Jeśli poczułeś się urażony to publicznie Cię przepraszam.
Kolejny raz apeluję o wzajemny szacunek i rozwagę.

al9

  • Gość
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #181 dnia: 17 Styczeń 2014, 19:53:34 »
Nie nie nie!
:-)
Nie czuję się urażony, wszystko ok
Mam nadzieję, że Antonio też ma już niższe ciśnienie :-)
Pozdrawiam
al

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #182 dnia: 17 Styczeń 2014, 19:56:23 »
Tym samym uważam dyskusję za zamkniętą. Nie wałkujmy już tematu.

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #183 dnia: 18 Styczeń 2014, 00:15:20 »
Pięknie, poziom zachowany. Za to lubię te forum :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #184 dnia: 18 Styczeń 2014, 16:52:49 »
W gruncie rzeczy dalej nie wiem o co poszło... ;)

Mamy odmienne zdanie na temat wagi, roli, jakości, znaczenia włoskiego przemysłu w życiu naszego kraju i świata :). Moja ocena od dłuższego już czasu jest pozbawiona złudzeń i entuzjazmu, jakim byłem napełniony, gdy pracowałem za barem, zaparzając kawy, o których nic prawie nie wiedziałem. Mam za sobą długoletnie doświadczenie z pracą u podstaw nad włoskim espresso, mam też sporo wynikającego zeń sentymentu i samoświadomości. Nie pozostaję jednak obojętny na to, co dzieje się poza Italią. A dzieje się bardzo dużo i bardzo ciekawie. Włoski epizod w działalności naszej firmy był koniecznym doświadczeniem i nadal pozostaje cennym materiałem ale to, na co się otwieramy jest niczym ocean bezbrzeżny :).

Mamy odmienne zdanie o włoskich palarniach i ich produktach. Owszem, szanuję dorobek włoskich palarni, włoskie gusta, włoskie produkty. Na tym koniec. Nie czerpię już inspiracji z ładnie zapuszkowanej mieszanki z Neapolu. Nijak te włoskie produkty nie mogą mnie sobą ująć i do siebie przekonać.

Szanuję zdanie ludzi trzymających się tego włoskiego luksusu i kupujących w Polsce takie produkty. Nie mam nic przeciwko temu, ale nie mogę nie pozwolić sobie, by nazywać rzeczy po imieniu... :) Moje nazywanie rzeczy po imieniu nie jest żadną generalizacją, uogólnieniem. Znam wielu ludzi ze świata kawy, którzy nienawidzą włoskiego kawowego potopu w naszym kraju, nienawidzą wszystkiego co włoskie -- wobec takiej argumentacji prawie zawsze stajemy po stronie Italii :).



A teraz trochę prozaicznych realiów. Wciąż trwa świąteczna promocja 30zł/300g. Dotyczy jeszcze dwóch pięknych kaw: Kolumbii Vista Hermosa & El Eden oraz Salwadoru San Jose Ruffatti. Kolumbia bardziej do espresso, Salwador bardziej do dripu.

Pojawiła się też dość ciekawa nowość, Panama Boquete od rodziny Ruiz :). Są to ziarna z obróbki mokrej, ładne, pachnące. Cena również niewygórowana: 32zł/300g.

Poza tym świeżo wypalona Etiopia YirgaCheffe Kochere Natural oraz kolejna Kenia Kagumoini AA o ogromnych ziarnach i ogromnym aromacie. Tutaj bardziej normalne ceny: 36zł/300g.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2014, 18:40:56 wysłana przez Antonio »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #185 dnia: 20 Styczeń 2014, 13:35:22 »
Wrócę jeszcze do polemiki z Al9. Dzisiaj na Facebooku swoje wrażenia z imprez WBC opublikował Paolo Dalla Corte, twórca systemu Dalla Corte, czyli ktoś kto siedzi od dawna w samym sercu espresso italiano. Wrażenia są dość smutne. O ile dobrze go zrozumiałem, włoscy uczestnicy zwodów WBC odcinają się od włoskich blendów. Wymowa tej firmy/imprezy jest taka: 80% twierdzi, że włoskie espresso to "gówno", a tylko dla 20% jest ono inspiracją i marzeniem. Albo powinniśmy zrozumieć to nieco inaczej: 80% włoskich produktów to "gówno" a tylko 20% jest fajne. Nie jestem w stanie zrozumieć dość specyficznej pisaniny pana Dalla Corte. Wydaje mi się, że to jednak pierwsza wersja chodziła mu po głowie, aczkolwiek i druga ma sens. Wyraził on również nadzieję, że trend ten się zmieni w przyszłości...

Cytuj (zaznaczone)
CHE COSA E L'ESPRESSO ITALIANO?
AHAHAHAH
GUARDATE AL SIPEG WBC , ECCO QUELLO CHE FANNO "NON E' ITALIANO"
WHAT IS ITALIAN ESPRESSO COFFEE
AHAHAH
IF YOU SEE AT THW WBC ON THE SIPEG " THIS IS NOT ITALIAN STYLE"

Cytuj (zaznaczone)
.....BUT WHAT IS THE ITALIAN ESPRESSO????
IN THE PAST WAS A SPECIAL ITALIAN DRINK, AT HE MOMENT 80% IS A SHIT AND 20%... IS A DREAM A FEW PEOPLE.
i HOPE IN THE FUTURE CAN CHANGE THIS TREND!!!

Warto, żebyście poczytali sobie też komentarze pod jego wypowiedziami. Niektóre wprost mówią o tym, że espresso italiano jest produktem rzemieślniczym i trochę nawet artystycznym, a współczesne przemysłowe firmy zrobiły z tego tylko bezduszną produkcję na wielką skalę.
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2014, 13:40:22 wysłana przez Antonio »

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #186 dnia: 20 Styczeń 2014, 14:43:49 »
Włoskiego nie znam, a angielski przetłumaczył bym tak:

kiedyś był to wyjątkowy/tradycyjny włoski napój ,w tym momencie to w 80% gówno, a w 20% marzenie(omamy?) garstki ludzi.

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #187 dnia: 20 Styczeń 2014, 18:09:42 »
Niestety tak się kończy uprzemysłowienie jakiejkolwiek dziedziny szeroko pojętej gastronomii. Czy to będą wędliny, chleb, ser, kawa, herbata. Łajno w ładnym opakowaniu okraszone marketingowym bełkotem. Aktualnie jak chcesz mieć coś dobrego to albo zrobisz to sam, albo się napocisz szukając takich pozytywnych zapaleńców jak np Antonio. Niestety praktyka u nas w kraju pokazuje, że tacy zapaleńcy niestety, ale grubej kasy się nie dorabiają, co mnie smuci niezmiernie.

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #188 dnia: 20 Styczeń 2014, 20:45:58 »
Keeeniaaa  :pycha: :pycha: :pycha:

Antoś... Odłożysz mi paczuszkę? Dopiero po pensji mogę zrobić zakupy.  :redface:
I Ariadnę rzecz jasna.  :blue:
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #189 dnia: 20 Styczeń 2014, 20:50:59 »
Ola?!  :wow2: Dzień do :bry:

A propos Kenii, prawda to, że wkrótce może być słabo z jakością kawy z Kenii? W sensie globalnym.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #190 dnia: 20 Styczeń 2014, 21:04:25 »
Tez tak słyszałem (tj. Czytałem....).................

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #191 dnia: 20 Styczeń 2014, 21:30:29 »
Ktoś przybliży temat ? Uwielbiam Kenijskie kawy.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #192 dnia: 20 Styczeń 2014, 22:01:51 »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #193 dnia: 20 Styczeń 2014, 22:08:43 »
Ola to chyba zakochana, bo rzadko odzywa się  ;)

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #194 dnia: 20 Styczeń 2014, 23:11:22 »
 :buziak: Donkiszot!  :blue:

Gromog, a Ty w CBŚu pracujesz, że takie informacje posiadasz?
  :evil: :evil: :evil:
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi