Autor Wątek: Rancilio Silvia  (Przeczytany 298214 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #915 dnia: 31 Marzec 2019, 21:02:20 »
@Mireksm Myślę, że myślisz o tym poście.

niszczysz uszczelki - za gorąco
Kup uszczelki z silikonu albo Vitonu. NBR jest tani, ale wytrzymuje tylko 100*C. Silikon wytrzymuje 210*C, Viton 205*C.
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2019, 21:08:40 wysłana przez Krakus »

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #916 dnia: 31 Marzec 2019, 22:47:19 »
Myślę, że myślisz o tym poście.
Muszę ten cały wątek jeszcze raz  na spokojnie przeczytać bo translator i niemiecki to porażka. Tylko ustawienia pid i wykresy oglądałem.  Ogólnie próbowałem odtworzyć ujęcie z filmiku z brevilem z pidem na grupie a moglem to zrobić tylko poprzez lepsze wygrzanie grupy a następnie ochłodzenie bojlera i tak o rs-ie pomyślałem.

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #917 dnia: 03 Kwiecień 2019, 12:53:03 »
Myślę, że myślisz o tym poście.
Tak , tylko od innej strony :). Standardowe ustawienia pid i gotowość mojego ekspresu po 8 minutach. Zerknij na wykres. Według mnie po 8 minutach daje proporcjonalny spadek temperatury wody w bojlerze w stosunku do podgrzewania grupy i zmierzony przy pomocy scace(???) uśredniony wynik w pf. Przypuszczam że w ten sposób ustawiano pid i określono gotowość ekspresu. Przy nastawie 92 zawsze efekt smakowy ten sam czy grzałem ekspres 8 min (z przelaniem)czy 30 . Temperatura parzenia (zalania kawy) jest zalezna od temp grupy i rurki(na początku lekkie kwaski, woda znajdującą się w grupie i rurce) , czasami  po lekką gorycz (zalezy w jaką temperaturę trafisz w bojlerze ale zawsze od kwasków tendencja wzrostowa). Po optymalizacji ostawień pid na nastawę n+0.5c kawa niedoparzona, gorsza niż przy nastawie n+3 lub oryginalnej nastawie. Dopiero wygrzanie grupy w temp pary przez kilka minut dało już bardzo dobry efekt przy nastawie n+0.5  . Zerknij też na drugi wykres  w jaki sposób rośnie temperatura prysznica a w jaki sposób maleją szczyty oscylacji wody w bojlerze  a co się stanie kiedy wygrzejesz grupę w trybie pary(parametr P). Wykresy te dobrze pokazują jak zachowuje się grupa poniżej bojlera i jej konstrukcja, jak dąży do jakiejś temperatury, czy jesteś  w stanie wygrzać grupę , czy pid jest potrzebny lub może bardziej jak go używać, czy I w pid jest potrzebne lub kiedy jest potrzebne w zalezności od konstrukcji grupy.
unbenannt5bd5b.png
Bildschirmfoto 2018-12-10 um 22.24.47.png

Halik

  • Gość
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #918 dnia: 10 Kwiecień 2019, 16:50:19 »
Miesiąc temu napisałem, że mojemu ekspresowi odbiło i nie chciał się włączyć. Od czasu tej dziwnej, jednostkowej akcji, wszystko jest w porządku, a do tego niedawno przyszło mi sitko VST, więc teraz już naprawdę mam komplet-petardę jak na moje potrzeby. :D

Offline KUBAwo

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Rocket Appartamento
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #919 dnia: 12 Kwiecień 2019, 21:07:32 »
Witam!
Po paru ładnych latach używania naszej Silvii v1  coś zaczęło zdaje się jej dolegać.
Wcześniej różne kawy, mielenie na Rockym w zakresie 2-4 i było ok, teraz przy takim mieleniu nic nie leci - ekspres sie zatyka i robi sie backflush :)
Dopiero jak zmielę w zakresie  7-8 i zaniżę dozę zaczyna coś się dziać ale wiadomo...lecą siki...
Co sprawdzić ? Co może być nie tak?
Dziękuję za pomoc :(

Halik

  • Gość
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #920 dnia: 03 Czerwiec 2019, 22:11:19 »
No żeby nasz ekspres na trzeciej stronie aż wylądował?  :lol2:

Nie pomogę koledze nade mną, bo się nie znam, więc tylko przychodzi mi do głowy, że być może po tylu latach pompka już się kończy? Zresztą sam przybyłem z pytaniem: ekspres mam już pół roku. Posiadam go od nowości, robi około 10 kaw tygodniowo, używam mieszanki niskozmineralizowanej wody źródlanej i wody demineralizowanej, więc bardzo miękkiej i nie wiem, czy powinienem po takim czasie zrobić jakiś serwis, czy cuś? Można jakoś wzrokowo zbadać stan bojlera pod kątem kamienia, czy na razie pić kawę, obserwować? ;)

Offline ili Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Rancilio Silvia PID, AeroPress, Clever, V60
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #921 dnia: 03 Czerwiec 2019, 22:38:17 »
Bez przesady! Pól roku na tak małym obciążeniu i serwis? Po co?
Po prostu regularnie odkamieniaj i backflasha rób i tyle. Tylko co to znaczy regularnie? Ja czytając instrukcję Silvii i forum doszedłem do wniosku, że przy moim użytkowaniu (15-20 kaw tygodniowo):
backflash co miesiąc
odkamienianie co 2 miesiące
dysza chemią co 2 miesiące
będzie odpowiednio.
Oczywiście to wszystko przeznaczoną do tego chemią. Np. Urnex.

Nie widzę co się dzieje w bojlerze z kamieniem, ale używam tej samej wody z Brity do czajnika i tam też dopiero po 2 miesiącach zaczyna się coś pojawiać, więc zakładam, że w bojlerze podobnie.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #922 dnia: 04 Czerwiec 2019, 07:53:18 »
Wygląda, że u mnie kolejny element po grzałce dogorywa. Również pompa :)
Od roku zdarzają się pojedyncze przypadki, głównie przy pierwszym uruchomieniu, że pompa nie zaczyna działać od razu po wciśnięciu przycisku robienia kawy/podawania wody na dyszę. Robi to ze zwłoką ok 0,5-1 sekundy. W sobotę ten czas jednorazowo wydłużył się do 5 sekund. Potem jak u KUBAwo, na tym samym stopniu zmielenia po 30 sekundach zaledwie kilka kropel w filiżance zamiast 36 gramów.
Nowa Ulka pewnie dzisiaj do mnie dojedzie.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #923 dnia: 04 Czerwiec 2019, 08:08:39 »
@Kekacz , a w jakim wieku ta RS? Mój chodzi od 4ch lat i tak sobie myślę kiedy te elementy sie kończą...

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #924 dnia: 04 Czerwiec 2019, 08:20:52 »
Forum mówi, że kupiłem ją 16 listopada 2015 r.
Jak na warunki domowe u mnie pracuje dość solidnie a czasami stoi kilka godzin włączona.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #925 dnia: 04 Czerwiec 2019, 08:45:27 »
Ja też przewertowałem forum i moja zakupiona w lipcu 2015 :) Też parę godzin dziennie włączona. Choć u mnie żadnych oznak póki co nie ma. A nawet jak odmówi posłuszeństwa to mam nadzieje, że maszynka od @Valerii dzielnie go zastąpi   :)

Offline PioKow

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #926 dnia: 05 Czerwiec 2019, 13:02:08 »
Może kto wie (szukam, ale nie znajduje) gdzie można dostać sitko do kaw mielonych grubiej (marketowych)?
I czy tylko mnie wkurza pojemnik na wodę?

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #927 dnia: 05 Czerwiec 2019, 13:45:14 »
I czy tylko mnie wkurza pojemnik na wodę?
Nie tylko Ciebie, mnie też - powinien być różowy a nie biały ...  :picardpalm:

Offline PioKow

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #928 dnia: 05 Czerwiec 2019, 13:47:48 »
I czy tylko mnie wkurza pojemnik na wodę?
Nie tylko Ciebie, mnie też - powinien być różowy a nie biały ...  :picardpalm:
Jestem za niebieskim.
A serio - nie widać poziomu.

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #929 dnia: 05 Czerwiec 2019, 15:49:02 »
A serio - nie widać poziomu.
Ano nie widać, dlatego trzeba być czujnym i gotowym (na dolewanie wody nawet podczas ekstrakcji - jeśli się zapomni), chociaż podobno nagły brak wody może zdecydowanie łatwiej uszkodzić pompę rotacyjną.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi