Autor Wątek: Costa Rica Finca San Luis, palarnia kawy Kelleran  (Przeczytany 5339 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Costa Rica Finca San Luis, palarnia kawy Kelleran
« dnia: 03 Luty 2014, 11:41:16 »
Costa Rica Finca San Luis, palarnia kawy Kelleran.

Próbka z Coffepassion.pl. Myta arabica, suszona na patio. Ziarenka średnie i drobne, palone jasno i równo. Kawa świeża, pita w miesiąc po wypaleniu.
Metoda przygotowania: przelewanie grawitacyjne w dripperze Tiamo V60-01, filtry Hario, wybielane. Doza 6 g na 100 ml. Temperatura wody 85°C, próbowałem też 90°C, ale było troszkę gorzej. Niżej z temperaturą nie schodziłem, bo przy 85°C kwaskowatość była wystarczająca. Ekstrakcja raczej dłuższa, około 2,5 minuty, razem z 30 sekundową preinfuzją. Napar jest wtedy mniej kwaskowaty, bardziej zbalansowany.
Zapach po zmieleniu przyjemny, delikatnie ziołowy, z nutami słodkiej czekolady i niewielkimi kwaskami. W smaku na początku przeważa kwaskowatość jasnych cytrusów, później dołączają ziołowe akcenty, a na końcu sporo słodyczy z jasnych cytrusów. Napar pozbawiony goryczki. Posmak bardzo długi, przyjemny, dosyć pikantny z czekoladowo-orzechowymi akcentami.
Kawa mi smakowała, na dripy jest to bardzo dobry wybór. W innych metodach nie próbowałem. 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi