Autor Wątek: Peru Botija - palarnia kawy Coffeelab  (Przeczytany 1558 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Peru Botija - palarnia kawy Coffeelab
« dnia: 19 Wrzesień 2016, 21:57:39 »
Peru Botija - palarnia kawy Coffeelab

Peruwiańska arabika, odmiany Bourbon i Typica, sposób obróbki - myta, palenie jasne z przeznaczeniem do alternatywnych metod parzenia kawy. Ziarenka ładne i spore, równo palone, bez defektów, mają przyjemny słodko - owocowy aromat (w tych rolach toffi i winogrona). Cena 25 zł za 250 g.
Sposób parzenia: dripper Hario V60, białe filtry Hario i młynek Fiorenzato F6 Drogheria. Czas parzenia około trzech minut, temperatura wody około 95 - 96°C, doza standardowa - 6 g kawy na 100 ml wody. Wrażenia degustacyjne zgodne z opisem palarni. Czyli aromat dripa słodko - winogronowy, a w smaku były słodkie winogrona, nuty słodkich śliwek i akcenty toffi. Posmak podobny, dosyć trwały. Dripy z konieczności parzyłem w dosyć wysokiej temperaturze, żeby w naparze pokazywały się cięższe akcenty czekoladowe i herbaciane. Akurat trafiła mi się partnerka do dripów lubiąca takie klimaty i nie wypadało odmawiać. Ale wolałem parzyć te ziarenka w niższej temperaturze, około 92°C. Wtedy kwaskowatość była trochę większa, a smak czystszy. Ale niezależnie od temperatury dripy z Peru Botija były ok, złego słowa o nich nie mogę powiedzieć, ale super także nie było. Taki uniwersalny, mocny "środek", można powiedzieć.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi