Autor Wątek: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?  (Przeczytany 191666 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #195 dnia: 28 Wrzesień 2017, 11:48:17 »
Jak wiele razy było powtarzane, MkCafe Premium jest na poziomie ciemnych blendów pod espresso z małych palarni. Do przelewu się nie nadaje, ale pod ciśnieniem wychodzi poprawnie

A jaka jest w takim razie data ważności tego odkrycia z Biedronki?  Bo jakoś nie wydaje mi się żeby kawa miała mniej niż pół roku na półce więc ta jakość tyle razy podkreślana...

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #196 dnia: 28 Wrzesień 2017, 12:22:40 »
Nie wiem, chciałem tylko powiedzieć, że to nie kompletny "szrot" jak co poniektórzy piszą.

Offline Dominikkuchniak

  • Wiadomości: 69
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #197 dnia: 28 Wrzesień 2017, 12:55:38 »
Ta kawa nie jest raczej na stale w biedronce a pojawia sie co jakis czas wlasnie w promocji po 35 zl.  Mlopus podaj mi adres to Ci jutro wysle probke.  Jak nie spasuje to wywalisz do kosza i tyle

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #198 dnia: 28 Wrzesień 2017, 12:58:44 »
Ta kawa nie jest raczej na stale w biedronce a pojawia sie co jakis czas wlasnie w promocji po 35 zl.  Mlopus podaj mi adres to Ci jutro wysle probke.  Jak nie spasuje to wywalisz do kosza i tyle

A możesz wpierw zerknąć na datę ważności ?

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 678
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #199 dnia: 28 Wrzesień 2017, 13:31:57 »
Jak wiele razy było powtarzane, MkCafe Premium jest na poziomie ciemnych blendów pod espresso z małych palarni. Do przelewu się nie nadaje, ale pod ciśnieniem wychodzi poprawnie
A piłeś  to coś? Bo ja kiedyś spróbowałem i espresso smakuje jak kwas (te kawy nie są palone jasno). Nie ma porównania do kaw z palarni oscylujących w cenie 25-30 zł za 250g.

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #200 dnia: 28 Wrzesień 2017, 13:42:45 »
piłem, próbowałem po recenzji od tego blogera Maćka, co testował kawy marketowe. Było ok (miałem wtedy tuningowane delonghi :)). Obecnie piję jako zalewajki u teściów, i też jest w ok. Z tego co pamiętam była nudna i płaska, ale nie odrzucała
Startu do takich kaw jak podajesz to oczywiście nie ma, ale tu masz 4x taniej. Jak ktoś się musi liczyć z budżetem i jest w stanie iść na kompromis to czemu nie?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #201 dnia: 28 Wrzesień 2017, 13:47:26 »
Jak nie mam dobrej kawy, to piję wodę, polecam. :-)

Po co się truć podłą kawą?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #202 dnia: 28 Wrzesień 2017, 13:48:31 »
Jak liczyłem się z budżetem to wolałem nie kupić kawy, niż kupić badziew. Kupno półśrodków mija się z celem.

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #203 dnia: 28 Wrzesień 2017, 13:56:48 »
Mam dokładnie takie samo podejście - jeśli nie mam dostępu do sprawdzonej kawy albo jestem pewna, że ta dostępna jest kiepskiej jakości, to pije wodę.
Przynajmniej potem mój żołądek nie protestuje.

A koszty też biorę pod uwagę i nie kupuje kaw po 100 zł/kg i góra, tylko takie świeżo palone za 70-90zł, ale ze sprawdzonych palarni. I nie musze pić jak kiedyś po 3 kubełki na dzień ;)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #204 dnia: 28 Wrzesień 2017, 15:10:21 »
A koszty też biorę pod uwagę i nie kupuje kaw po 100 zł/kg i góra, tylko takie świeżo palone za 70-90zł, ale ze sprawdzonych palarni. I nie musze pić jak kiedyś po 3 kubełki na dzień

To ja mam odwrotnie. Jak piłem ( jeszcze nie dawno ) marketowe mielonki to tylko jeden kubek po śniadaniu na pobudzenie, z dwiema kopiastymi łyżeczkami cukru bo inaczej nie bardzo smakowało. Jak zacząłem pić lepsze kawy świeżopalone to widzę, że one lepiej wchodzą i mogę wypić ze smakiem kilka kubków dziennie. Dzisiaj wypiłem już trzy. Zazwyczaj staram się dwóch nie przekraczać.

Wracając do tematu: zależy jakie kawy z marketu mamy na myśli. Niektóre mogą smakować, jeśli się nie miało nigdy wcześniej styczności z kawami z palarni.

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #205 dnia: 28 Wrzesień 2017, 20:14:40 »
Nie polecam tego co poniżej, kawa z IKEA za 16,99 pln za 250g, palona w lipcu (lub pakowana) Mocno przepalona a brzydki zapach utrzymuje się nawet po ekstrakcji, cremy bardzo mało, parzy się dziwnie ciemno i wodniście ;-) Kupiłem z ciekawości i z potrzeby chwili w postaci braku zapasów kawowych ale strasznie ciężko to zmęczyć ;-)
To ta z nutą kokosa? :D
Jakiś miesiąc temu miałem okazję przetestować ten wynalazek - pani ze sklepiku szwedzkiego była tak miła, że nie miałem sumienia wyjść z pustymi rękami. W moim przypadku aż takiej tragedii nie było, próbowałem z kawiarki i FP - tu nawet dało się wyczuć te nuty kokosa.

Żeby było jasne - kawa polegnie w starciu z każdym ziarnem z forumowych palarni, ale w sytuacji podbramkowej kupiłbym jeszcze raz. Niezapowiedziani goście to u mnie przeważnie fani klasycznych smaków, a mieszkam w pobliżu Ikei.
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 678
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #206 dnia: 28 Wrzesień 2017, 20:17:03 »
Prawda jest taka, że jak ktoś sypie do kubka 250ml dwie łyżki cukru to nie dam mu Kenii za 160zl za kg trzeba mieć wtedy marketową pod ręką.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #207 dnia: 28 Wrzesień 2017, 20:34:18 »
Nie ani kokosa ani orzecha, jakaś organiczna ze zdecydowaną nutą psiej karmy ;-)

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #208 dnia: 29 Wrzesień 2017, 11:19:04 »
Nie ani kokosa ani orzecha, jakaś organiczna ze zdecydowaną nutą psiej karmy ;-)
hmm zastananowiło mnie skąd znasz nutę psiej karmy ;) ;), ale chyba nie chcę drązyć tematu.

Trochę może nie na temat kawy dostępnej w markecie, ale podobnej jakości.

Dzisiaj po raz pierwszy została zostawiona na szafce w kuchni paczka po kawie, która trafia do fabrycznych ekspresów (ok, maszyn wielofukcyjnych, wydających również kawę ;)). Nie byłabym sobą, gdybym nie wsadziła do niej nosa (do paczki rzecz jasna, nie do maszyny). I to był błąd!!! wielki błąd!!! Co się poczuje już się nie odczuje :(
Na paczce zero informacji o składzie, za to data produkcji: 31.07.2017. Tylko zastanawiam się czy to palenia czy zapakowania, co wcale nie musi być tożsame ;)
Wróciłam do biurka i zaczęłam szukać co to za cudo. I opis mnie powalił:
" Najlepsze ziarna espresso w najwyższej jakości sprawią niezapomnianą przygodę."

Dobrze, że łazienka jest tuż za ścianą kuchni :D I jak przekonać współtowarzyszy niedoli do tego, żeby nie pili takiego świństwa.. ech... jak na razie +2 na korzyść pijących coś przyniesionego z domu ;)




Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #209 dnia: 29 Wrzesień 2017, 11:34:21 »
Chiałoby się rzec "ahoj przygodo!" :)
 
Ludzi trzeba brać takimi jakimi są. Na czyjeś przyzwyczajenia możemy mieć jakiś pośredni wpływ, ale na upodobania raczej zerowy. Ktoś może ewentualnie przy nas udawać, że coś mu bardziej lub mniej się podoba gdy zna nasze zdanie.

W ślepym teście gdy znajomym zaparzyłem 6 kaw. 5 kaw specialty i jedna marketowa, to w grupie 10-osobowej, czterem osobom najbardziej smakowała ta marketowa. Potem kilku osobom Brazylia jakości specialty i dwóm osobom jedna z dwóch najlepszych kaw na stole.

Niemniej osoby którym najbardziej smakowała ta marketowa są wspaniałymi ludźmi i zupełnie mi nie robi różnicy jakie smaki są dla nich atrakcyjne.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi