Autor Wątek: Rancilio Silvia v1  (Przeczytany 27885 razy)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1616
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Maj 2018, 19:48:46 »
Dziś przyszła reszta części do wymiany. Kupiłem matową czarną farbę i pomaluję albo całą ramę albo tylko tam w ociekaczu. Kupiłem też te przezroczyste dystanse, pomysłu @bacek , żeby wygodniej wyciągało się tackę.
Jutro powinienem dostać też od tokarza, tę część co łączy zawór pary z dyszą pary. Wtedy, w niedzielę powinienem już działać.
Rozmawiałem w firmie, specjalizującej się w wycinaniu z gumy, silikonu itd. Mogą wyciąć taką uszczelkę do grupy, bez problemu, tylko bez tych kilku nacięć. Jak bardzo jest to potrzebne, czy jak sam tak zrobię to będzie jakoś źle?
Uszczelką z przesyłką org gdzieś 30zl, u nich ma być taniej. Pytanie ile? Na razie mam uszczelki, to sprawa na przyszłość.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Maj 2018, 21:05:05 »
To jak juz tak kombinujesz to moze jeszcze tłumik wibracji do pompy. Sylvi akurat sie to przyda.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1616
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Maj 2018, 21:39:41 »
Masz na myśli to co Ty zrobiłeś, z gumki recepturki? Ja chcę to zrobić z pasków "frytek", takich co się kołpaki mocuje.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Maj 2018, 20:33:22 »
Nie. Mam na mysli ten przeplywowy tlumik z tematu o zmianie pompy. Tylko tu trzeba by dorwac model z dwoma gwintami na wejsciu i wyjsciu.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1616
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Maj 2018, 08:59:24 »
Szukałem informacji o takim tłumiku ale w sumie nic nie znalazłem. Nie wiem i co chodzi.
Dostałem od tokarza ukręconą część, mogę zacząć składać ekspres. Jedynie w nowym elemencie, jest krótszy gwint. Muszę kupić narzynkę, ale już teraz powinno działać. Tam gdzie wchodzi dysza, jest nawet trochę ciaśniej. Może to będzie na plus.
Grupę zamierzam polerować pastą do usuwania rys z lakieru samochodowego. Nie mam nic innego. Nawet filcu (w ostateczności, są na olx torebki damskie z filcu za 8zl, to taką kupię 😉)
Jak już piszę posta, czym wypolerować obudowę RS?

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1616
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Maj 2018, 10:01:09 »
Czy pod wszystkie 3 termostaty mogę dać pastę termoprzewodzaca?

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1616
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Maj 2018, 11:16:53 »
Mam kłopot z tym guzikiem? Gdzie powinna być góra? Tzn gdzie wpiąć czarny a gdzie żółty kabel?
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2018, 11:36:35 wysłana przez kawosz17 »

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1616
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Maj 2018, 12:50:56 »
Nie mogę lepiej spasować obudowy z grupą. Tak to wygląda


Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1616
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Maj 2018, 18:18:25 »
Ekspres uruchomiony. Odpalił od pierwszego. Woda leci z grupy. Być może wszystko było sprawne, tylko zakamienione. Jest tylko jeden problem, leci woda i para z zaworu OPV. Jak go rozebrałem, są tam 3 uszczelki, 2 miedziane i jedna stalowa. Trochę się naszlifowalem, żeby zawór był we właściwym miejscu a żeby zostały te 3 uszczelki. Tylko że zawór nie wkręca się do końca. Może tutaj jest problem. Poczekam, aż w końcu ekspres ostygnie i założę tylko jedną uszczelkę. Dokręce go do końca.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Maj 2018, 18:52:07 »
TU jest wątek o tłumiku i o innej pompie niż  ULKA.
Polerowanie obudowy ze stali nierdzewnej to nie jest taka prosta sprawa. Nierdzewka wypolerowana na lustro wygląda naprawdę dobrze, ale jest to zadanie trudne. Wiertarka i kółko polerskie to za mało. Odpuść lub daj to komuś, kto się zajmuje polerowaniem metali. Osłona grupy jest z tworzywa pokrytego chromem, więc tego raczej nie poleruj. TU poczytasz o tej osłonie.
Pod każdy termostat daj pastę termoprzewodzącą. Nie zaszkodzi.
Źle spasowałeś osłonę grupy, nie może tak odstawać. Coś założyłeś nie tak.
Z zaworem OPV jest coś nie tak. Opisz dokładnie skąd ta woda i para leci i jakie przeróbki robiłeś  :o
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1616
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Maj 2018, 20:01:24 »
Woda leci z 3 miejsc. Z zaworu OPV, z tej nakrętki gdzie są wpinane kable i z miejsca gdzie jest podłączona dysza pary



Edit: to się dzieje chyba już po tym jak wyłączę ekstrakcję. Nic nie zmieniałem, w opv są 3 metalowe uszczelki

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Maj 2018, 20:45:02 »
To trzeba uszczelnić. Takie miejsca jak OPV są pod ciśnieniem około 10 bar. To dużo.  Przy podłączeniu dyszy pary jest mniejsze ciśnienie, zwykle 1,5 bar. Ale to też musi być szczelne. Trzeciego miejsca wycieku nie znalazłem na filmie. Samo dokręcanie nieszczelnych miejsc może nie wystarczyć, a wręcz można coś urwać. Zazwyczaj się to wkleja. Poszukaj w sieci jak wygląda budowa wewnętrzna zaworu OPV i innych elementów z Twojego ekspresu. Warto poznać budowę, żeby zrozumieć jak działa i móc to ustawiać, naprawiać itp.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2018, 20:51:18 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Maj 2018, 09:33:35 »
Wszystko z hydrauliki co tam odkręcałem a miało gwinty a nie inny rodzaj uszczelnienia, skręcałem z powrotem na taśmie teflonowej.

A skoro kompletnie rozłożyłeś opv to jak z powrotem go skręciłeś/ustaliłeś ciśnienie jego działania? Bo tak po prostu skręcić nie można.
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2018, 09:35:37 wysłana przez Bacek »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Maj 2018, 11:43:17 »
Być może tak było. Gwinty przy ciśnieniach rzędu 10bar są klejone w większości przypadków. Co do OPV, masz 100% racji. Ale tego nie można ustawić bez manometru. Najpierw jednak trzeba to wszystko uszczelnić. WSZYSTKO.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1616
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Maj 2018, 12:12:38 »
Dziś pójdzie wszędzie teflon 👍 No właśnie, zawór tylko złożyłem od nowa. Pamiętacie jaka tam jest miedziana uszczelka? Od razu po pracy bym podjechał kupić kilka. Co do manometru to znajomy mówił, że ma i jak nie będzie pasować, to zrobi się redukcję. Czy to w czymś przeszkadza? Do ilu musi być manometr wyskalowany minimum?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi