Ostatnie wiadomości

Strony: Prev 1 ... 8 9 [10]
91
Ekspresy kolbowe / Odp: Chyba oszaleje - jaki ekspres wybrać.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Yoshinsaba dnia 24 Kwiecień 2024, 12:48:56 »
Stoje przed podobnym wyborem, głównie pije espresso, żona czasami kawy mleczne. Co sądzicie o Rocket appartamento + wkręcany termometr do grupy lub DB Rancilio Silvia Pro X ? Młynek Fiorenzato all ground sense (GBW) lub Ceado E6P?

Czy ktoś miał może styczność z którymś z tych dwóch ekspresów? Wszelkie opinie będą przydatne ✌️
92
Cześć,

Aktualnie mamy dla Was dwie nowości:
* Kawa KAFERANEK Poznańskie Radio Afera => https://swiezopalona.pl/produkt/6746/kawa-kaferanek-poznanskie-radio-afera-250 <= kawa przygotowana przy współpracy z poznańskim radiem Afera
* Poranne Przelewki Guatemala Familia Jimenez Buena Vista => https://swiezopalona.pl/produkt/6741/poranne-przelewki-guatemala-familia-jimenez-buena-vista-washed-250 <= bardzo dobra Gwatemala, którą można pić codziennie i się nie znudzi :)

Zapraszam do spróbowania.
93
Kawa / Odp: Agregator kaw z polskich palarni
« Ostatnia wiadomość wysłana przez uman dnia 24 Kwiecień 2024, 11:00:08 »
jakaś forma newslettera co dwa tygodnie
Myślę że jak najbardziej, ja będę śledził.
94
Młynki / Odp: MAZZER Super Jolly V Pro Electronic
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Boby_brown dnia 24 Kwiecień 2024, 10:39:04 »
Zamówiłem 
W Niemczech. Tu: https://bohnenfee.shop/en-eu/products/mazzer-super-jolly-v-pro-electronic-weiss?variant=44688894951689
Nie polecam zakupu u nich żadnego sprzętu. Wycofałem wpłatę. Mają bardzo złe opinie dotyczące zakupu sprzętu. Natomiast, o dziwo, są bardzo chwaleni za kawę.
95
Mamy mała promocję na wybrane paczki o gramaturze 1000g, pospadały ceny różnych kaw w tym jednym rozmiarze. Promo trwa do piątku.

Jest jeszcze info o tym, że palarnia zamknięta w dniach 1-5.05. W poniedziałek i wtorek pracujemy. Ciężko powiedzieć ile będzie zamówień (czy wszystko zrealizujemy z wiszącym deadlinem w poniedziałek) i czy Inpost dojedzie do Was na czas (np. czy paczka nie utknie w sortowni dzień dłużej) także jeśli chcecie mieć pewność otrzymania kawy na 100% przed majówką - polecam zamówienia do piątku. Wtedy nie dość, że paczki dojdą to zdążą się chwilę odstać po paleniu :)

W nadchodzącym miesiącu planujemy następujące nowości:

Espresso
mieszanka POP
Kenia Sakami Washed
Peru Wayna Washed
Etiopia Haru Natural

Przelewy
Tanzania Wamacu Natural
Kolumbia El Jordan Washed
Peru Monte Grande Washed
Kolumbia El Placer Pink Bourbon Washed
Etiopia Haru Natural

W nadchodzącym miesiącu możecie spodziewać się dwóch fajnych kaw przelewowych z Peru i Kolumbii w przystępnej cenie. Zdecydowaliśmy się spontanicznie na jeszcze jedną Etiopię (zanim dojadą świeże zbiory). Etiopia Haru Natural była u nas jakoś w październiku i wraca także w profilu do kolby - jest pyszna! Peru Wayna do espresso ma być delikatne i o niskiej kwasowości. Tanzania Natural będzie typowo afrykańska. No i wróci POP w trzeciej odsłonie :) Kolumbia Pink Bourbon zakończy ziarna z projektu El Placer. Nie będzie tak droga jak pozostałe kawy, póki co szykuje się bardzo przyjemna i kompotowy napar.

Kolumbia Tres Dragones będzie dostępna na czerwiec - niedawno dopłynęła do Europy, zanim do nas do jedzie to wpadnie na sklep w czerwcu.

Pozdrawiam,
Paweł
96
Kawa / Odp: Jasno palona kawa // co jest defektem?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez korea83 dnia 24 Kwiecień 2024, 09:46:41 »
Te "skorupki" to chaff czyli łuska na ziarnie kawy, która jest charakterystyczna dla kaw obrabianych na mokro. Jej ilość może być różna, raz będzie więcej, raz mniej.
97
Kawa / Jasno palona kawa // co jest defektem?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ktatar156 dnia 24 Kwiecień 2024, 09:43:16 »
Cześć,
Chciałbym Was zapytać czy możecie przesłać link lub/i polecić opracowania dot. oceny jakości palonej kawy? Na jakie defekty zwracać uwagę? Pytanie pojawia się w konsekwencji m. in. prób z jasno paloną kawą, z którą wcześniej nie miałem do czynienia. Teraz próbuję i zastanawiam się czy m. in. takie 'skorupki' to są defekty palenia czy naturalne przy jasnej kawie? Wcześniej ich nie widziałem przy innych kawach (ale piłem średnio i mocno palone).
IMG_20240424_073431039 — kopia.jpg
98
Inne / Odp: 3 trzy inne sitka.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez My Coffee Show dnia 24 Kwiecień 2024, 09:13:53 »
Sporo zabawy i jesli ktos nie probowal, zachecam do zmiany sitka. Nie uwierzycie jak duzo taka mala rzecz moze zmienic. Nie probowalem Ikape ale jesli ktos chce zaczac zabawe a nie chce zbyt duzo wydac , polecam 4 sitka Kafmasino ktore sprawdzaja sie bardzo dobrze.
99
Inne / Odp: 3 trzy inne sitka.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kitsune dnia 24 Kwiecień 2024, 08:50:59 »
Masz wykresikowy ekspres to z chęcią bym poczytał porównanie sitek z wykresami.
100
Ekspresy kolbowe / Odp: Chyba oszaleje - jaki ekspres wybrać.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Henry dnia 24 Kwiecień 2024, 08:25:18 »
ak z każdym innym sprzętem - zawsze można kupić coś lepszego.

No tak, np. Aeropress albo Chemex'a. Ale przecież nie o to chodzi ;-)
Strony: Prev 1 ... 8 9 [10]


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi