Ostatnie wiadomości

Strony: Prev 1 2 [3] 4 5 ... 10 Next
21
Ekspresy kolbowe / Odp: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez My Coffee Show dnia 28 Marzec 2024, 21:36:00 »
Crem One DB to byl moj pierwszy poważny sprzet do espresso. Niestety go straciłem ale bardzo milo wspominam.
22
Ekspresy kolbowe / Odp: La Pavoni Cellini LPSCCC01EU (HX) jako następca Bezzera BZ09 (SB)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Janusz dnia 28 Marzec 2024, 21:24:31 »
A co to według Ciebie jest "klasyczny wygląd ekspresu" ? Grupa E61 i powyginane, zewnętrzne rurki ? To już nie te czasy. Od kilku lat nawet te klasyki się zmieniają.
23
Zakupy grupowe / Odp: Pesado HE - Zakup Grupowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez korea83 dnia 28 Marzec 2024, 21:15:13 »
Ja mam wrażenie, że jest odwrotnie bo mój tamper dużo ciaśniej siedzi w Pesado niż VST. Pewnie też cylindryczny kształt Pesado robi swoje.
24
Inne / Odp: Promocje, wyprzedaże wszelkiej maści
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GostRado dnia 28 Marzec 2024, 21:11:15 »
W Halfprice skarpety Völkl z 65 na 12 złotych :wow2:
25
Ekspresy kolbowe / Odp: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MacJaro dnia 28 Marzec 2024, 21:03:57 »


Pre-Brew w LM Mimi w zupełności mi wystarcza. Dla mnie im prościej tym lepiej  kawka
Nie zmieniam często ziaren. Pijam 2-3 ulubione na zmienę.
Pewnie, sporo w tym racji, ale przyznasz, że trudno to zrozumieć, przy obecnie dużej dostępności różnorodnego, dobrego ziarna.
Nowa paczka, to jednak trochę taka mini niespodzianka, a przy profilowaniu robi się jeszcze ciekawiej.
Czy w takim razie Mini nie jest przypadkiem przerostem formy nad treścią? .







Absolutnie nie jest  [emoji38] [emoji38]
26
Ekspresy kolbowe / Odp: La Pavoni Cellini LPSCCC01EU (HX) jako następca Bezzera BZ09 (SB)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GostRado dnia 28 Marzec 2024, 21:02:17 »
Db nie brałem pod uwage, musze doczytać jak to funkcjonuje, np. czy da sie włączyć tylko mniejszy z bojlerów jesli wiem, że będę robić tylko espresso.
Grzanie obydwu bojlerów korzystnie wpływa na jakość espresso.
Domyślam się że prostszą alternatywa dla db jest sb ale z większym niz w bz09 boilerem.
Tak z 750ml, z pidem, to i pary masz wystarczająco do spieniania mleka.
27
Ekspresy kolbowe / Odp: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MacJaro dnia 28 Marzec 2024, 21:01:54 »
@Artisz, każdy w/g potrzeb. Ja już ekspres z profilowaniem miałem. Bez szaleństw.
Żeby wyciągnąć jakieś wnioski z profilowania trzeba najpierw mieć powtarzalność i dokładność a to w robieniu ręcznie, na oko wiosłem jest trudne więc rozumiem Twoje podejście i mi też by się szybko odechciało w taki sposób bo ja też staram sobie wszystko ułatwiać, stąd moje zmiany w sprzęcie ostatnio.

Zgadza się, „wiosło” nie gwaranruje powtarzalności. Po 2 miesiącach „wiosłowania”  przestałem używać. Nie mówię że to złe rozwiązanie. Dla lubiących eksperymentowanie lub częste zmiany ziarna nawet wskazane.  Dla mnie osobiście zbędny gadżet.
 kawka kawka
28
Kawa / Odp: Krótkie opinie o kawach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GostRado dnia 28 Marzec 2024, 20:53:52 »
Mielesz ziarna i zalewasz ukropem.
29
Ekspresy kolbowe / Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GostRado dnia 28 Marzec 2024, 20:52:10 »
Ale najlepiej manualna preinfuzja jednak w grupie e 61
Tam nie ma żadnej preinfuzji. Środkowa pozycja dźwigienki nic nie daje ze zbiornika, oprócz tego, że można coś zepsuć.
30
Młynki / Odp: Fiorenzato AllGround Sense
« Ostatnia wiadomość wysłana przez adiki dnia 28 Marzec 2024, 20:49:15 »
Fiorek ma bielszy odcień bieli niż Misia. Zauważyliście? Jest nawet o tym piosenka "A Whiter Shade of Pale"  ;)
Daj znać jak testy porównawcze z przemiałem z nowego i starego młynka :)
Strony: Prev 1 2 [3] 4 5 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi