Autor Wątek: Compak K3 Elite  (Przeczytany 1650 razy)

Offline Immortal

  • Wiadomości: 27
  • Młynek: Compak K3 Elite
Compak K3 Elite
« dnia: 13 Sierpień 2018, 14:57:02 »
Witam,

Powoli wchodzę w "świat dobrej kawy". Do tej pory standard to była kawa z mlekiem, z kawiarenki, najczęściej marketowa Lavazza, która szału raczej nie robi. Przeczytałem wiele wątków jak i artykułów na tym forum, ale oczywiście jak człowiek ma blade pojęcie to nadmiar informacji powoduje jedynie dezorientację.

Zaczynam od młynka, pojawiła się okazja(?) kupić Compak K3 Elite, powystawowy, przeleżał sporo w magazynie (jak go oglądałem to na tabliczce znamionowej data produkcji listopad 2014) zupełnie nowy za 800 zł i się zastanawiam czy warto? Jak on się ma do podstawowych modeli jakie zostały polecone tutaj w artykule o młynkach np. ASCASO  i-1 mini, który nowy, kosztuje podobne pieniądze. Z czystej ciekawości zastanawiam się jaka jest różnica między wersją Elite, a Advanced Touch, bo na stronie producenta różnic brak, nie licząc wbudowanego dozera z tamperem w wersji Elite? Przydatne? W przyszłym miesiącu będę się rozglądał za rozsądnym ekspresem kolbowym. Kawy do kupienia już sobie oznaczyłem z wątków na tym forum. Generalnie zmierzam w kierunku dobrego Cappuccino. :)


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10576
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Compak K3 Elite
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpień 2018, 15:03:32 »
Ujdzie, jeśli chcesz się posługiwać manualnym dozownikiem. O niebo lepiej pracuje się z elektroniczną wersją K3Touch.

Offline Immortal

  • Wiadomości: 27
  • Młynek: Compak K3 Elite
Odp: Compak K3 Elite
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sierpień 2018, 15:17:18 »
Dziękuję za odpowiedź, ale wydźwięk z niej jest hmm "może być". Czyli tak nie do końca? Za drogo? Niespecjalna okazja? Coś lepszego w podobnych pieniądzach (no powiedzmy do 1000-1200 zł)?

Rozumiem, że K3 Touch ma elektroniczny dozownik, a w Elite jest ręczny, czyli, żeby mieć powtarzalność to hmm waga konieczna. O ile dobrze Cię zrozumiałem? Dziwne, w pierwszej chwili wydawało mi się, że Elite to wyższy model od Touch, a wychodzi, iż jest na odwrót.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10576
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Compak K3 Elite
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sierpień 2018, 15:29:36 »
Ano wychodzi na odwrót. To moje subiektywne zdanie, bo może polubisz się z tym dozownikiem... Waga nie jest konieczna -- ale może się przydać tak samo, jak w przypadku młynka z timerem.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Compak K3 Elite
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sierpień 2018, 15:34:11 »
3 lata miałem młyn z dozownikiem. Teraz mam zasyp do portafiltra z timerem. Do dozownika idzie się przyzwyczaić ale wygodne to nie jest, zeby odważyć dokładnie dozę.

Offline Immortal

  • Wiadomości: 27
  • Młynek: Compak K3 Elite
Odp: Compak K3 Elite
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sierpień 2018, 17:58:44 »
No dobrze Panowie, ale w takim razie ponowie moje pytanie - czy w podobnej kwocie jest coś lepszego?

Czy zwyczajnie powinienem zaryzykować, bo to dobry młynek / w tej cenie nie ma konkurencji, a dozownik to tylko mała niewygoda?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Compak K3 Elite
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpień 2018, 18:26:24 »
Super okazja za bardzo dobry młynek.
Bierz.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Compak K3 Elite
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Sierpień 2018, 19:31:21 »
No dobrze Panowie, ale w takim razie ponowie moje pytanie - czy w podobnej kwocie jest coś lepszego?

Czy zwyczajnie powinienem zaryzykować, bo to dobry młynek / w tej cenie nie ma konkurencji, a dozownik to tylko mała niewygoda?


Tak jest coś lepszego, mądrzej i lepiej wykonanego. ;)  La San Marco SM 92. Silnik 340 Wat, głowica nie zintegrowana z silnikiem, system anty-wibracyjny, górna tuleja wykonana z mosiądzu plus dolne mocowanie żarna również z tego samego materiału, bardzo łatwy dostęp do przewodu odprowadzającego zmielone ziarno, jedna z najlepszych na rynku regulacja stopnia zmielenia. 
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Compak K3 Elite
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Sierpień 2018, 19:47:19 »
Mam na zbyciu w"podobnych pieniądzach" wersję Touch.
Pierwszy właściciel, salon polska,  mały przebieg, nie bity.
Będę płakał jak będę sprzedawał. Jeżeli jesteś zainteresowany to daj znać na PW.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Compak K3 Elite
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sierpień 2018, 22:07:49 »
Mam na zbyciu w"podobnych pieniądzach" wersję Touch.
Pierwszy właściciel, salon polska,  mały przebieg, nie bity.
Będę płakał jak będę sprzedawał. Jeżeli jesteś zainteresowany to daj znać na PW.
Zapomniałeś dodać, że użytkowany przez kobietę tylko w niedziele przy ładnej pogodzie.

Offline Immortal

  • Wiadomości: 27
  • Młynek: Compak K3 Elite
Odp: Compak K3 Elite
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sierpień 2018, 22:54:39 »
Super okazja za bardzo dobry młynek.
Bierz.

Tak też uczyniłem. Kawy zamówione, od środy będę się "bawił". Dziękuję wszystkim za opinie.
Pewnie wrócę z pytaniem, ale o ekspres kolbowy w przyszłym miesiącu.

Mam na zbyciu w"podobnych pieniądzach" wersję Touch.
Pierwszy właściciel, salon polska,  mały przebieg, nie bity.
Będę płakał jak będę sprzedawał. Jeżeli jesteś zainteresowany to daj znać na PW.
Zapomniałeś dodać, że użytkowany przez kobietę tylko w niedziele przy ładnej pogodzie.

To mnie rozśmieszyło na noc, plusik. :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi