Autor Wątek: Młynek gastronomiczny do domu.  (Przeczytany 5112 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynek gastronomiczny do domu.
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lipiec 2018, 12:06:54 »
Przepraszam, nie wyraziłem się precyzyjnie. I zaznaczam, że to moje prywatne zdanie. Antonio, chodzi o ten egzemplarz, nie o model młynka. Chodzi mi tutaj o fizykę alternatywną głoszoną przez niego na forum i moim zdaniem związane z tym ryzyko również alternatywnego(względem innych osób) podejścia do stanu sprzętu - plus pisanie o pomiarach osiowości żarna i obawa przed tym, że coś było rozbierane i korygowane i nikt nie wie co z czym się działo.. Może i jestem w błędzie, ale wolałbym zaryzykować z jakimś egzemplarzem z allegro czy olx...

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Młynek gastronomiczny do domu.
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Lipiec 2018, 12:47:52 »
plus pisanie o pomiarach osiowości żarna

ja tez o tym napisałem, wstawiając ogłoszenie mojego młynka. Trochę się czepiasz na wyrost @siewcu. Co nie zmienia faktu, ze wywody Tediego czyta się ciężko.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Młynek gastronomiczny do domu.
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Lipiec 2018, 14:28:31 »
Chodzi mi tutaj o fizykę alternatywną głoszoną przez niego na forum i moim zdaniem związane z tym ryzyko również alternatywnego(względem innych osób) podejścia do stanu sprzętu - plus pisanie o pomiarach osiowości żarna i obawa przed tym, że coś było rozbierane i korygowane i nikt nie wie co z czym się działo.. Może i jestem w błędzie, ale wolałbym zaryzykować z jakimś egzemplarzem z allegro czy olx...

Fizykę alternatywną sam wygłaszasz do tego stopnia, że praktycznie nie wiesz o czym piszesz. I to stało się faktem dawno faktem. Teraz tylko kombinujesz jak odwrócić kota ogonem.
Co do fizyki do której nic nie mam, bo w przeciwieństwie do Ciebie uwzględniam pewien nadrzędny stan jakim jest np. wykonanie określonej czynności / pracy przez np. młynek lub też ekspres.
A to często powoduje, że techniczne względy kolidują z fizycznym oddziaływaniem. Pierdoły mówię Siewcu, tak?
Tego i tak Ty nigdy nie zrozumiesz co dajesz do zrozumienia nam wszystkim kolejny raz.


Mało tego. Zarzucam mi, że gdy podałem w opisie młynka SM stan wizualny jak i techniczny na BDB+ , jest to wyssane z palca. Nie jestem oszustem ani gówniarzem.
Na zdrowy rozum, jak można komuś zarzucić mówienie kłamstw , gdy danego młynka nawet w ręce się nie miało. Miałbyś pojecie techniczne w głowie, to po zdjęciach gapiąc się w nie zauważyłbyś, że sprzedawany młynek bardzo mało kawy zmielił. Pomijam celowo zalety tego młynka porównując je do innych znanych marek młynków które mam na stanie i eksploatuję dokonując przemiału.








Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Młynek gastronomiczny do domu.
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Lipiec 2018, 15:03:27 »
Podepnę się pod temat jeżeli pozwolicie.
Rozważałem gastronomika na żarnie 75mm i zauważyłem określenie śmierci technicznej, czy ktoś byłby skłonny wyjaśnić jak rozpoznać rękami laika kiedy młynek jeszcze się nadaje, a kiedy sprzedawca wali ściemę, że on się nie zna ale na jego oko to jest super sprzęt?
Jak organoleptycznie ogarnąć ostrość żaren?
Mam do obejrzenia młynek po weekendzie i chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę.
Młynek produkcji Eureki.

Wysłane z mojego C106-9 przy użyciu Tapatalka


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek gastronomiczny do domu.
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Lipiec 2018, 15:50:32 »
Mam do obejrzenia młynek po weekendzie i chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę.
Zwróć uwagę na stan ogólny: ile pracy będziesz musiał włożyć w usunięcie brudu, zalegającej od lat kawy itp. Włącz motor i sprawdź czy działa regulacja stopnia zmielenia. Rozkręć komorę z żarnami: sprawdź jak wyglądają żarna. Taki młynek jest prostym urządzeniem. O śmierć techniczną takiej maszyny naprawdę trzeba się postarać, ale ignorancja w obsłudze permanentnie maszynę dotykająca jest w stanie dokonać wielkiego zniszczenia...

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Młynek gastronomiczny do domu.
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Lipiec 2018, 16:03:47 »
Młynek mozna sprawdzić na upartego bez przyrządów czyli na oko i ucho.
Oko- wytarcie. Oględziny miejsc styku kolby z widelcem, włącznik prądu, panel sterowniczy jak jest, plexa plus hopper i ewentualnie zbiornik dozownika, łopatka dozownika itp. rzeczy. Elementy mało eksploatowane mają mało przetarć tyczy się metalu gołego jak i lakierowanego z plastikiem włącznie. Plexa mało używana, jest przezroczysta.
Technicznie, wypada sprawdzić oś wirnika pod kątem bicia na boki i stan łożysk na słuch czy nie buczą podczas obrotu jak i płynność obrotu wirnika. Później sprawdzamy bicie żarna na boki.
W żarnach płaskich jak i stożkowych najważniejsza jest cześć ostatnia czyli wykończeniowa. Są tam rowki które muszą być wyczuwalne np. na paznokieć. Lecz stan żaren gdy są one zajechane nie dowodzi, że młynek dużo mielił. Żarna nawet nowe można szybko zajechać. Na koniec stan wizualny zewnętrzny plus jakość gwintów regulacyjnych stopnia przemiału. Jak spasowane miedzy sobą, na jakim poziomie gwarantują płynność obrotu bez obciążenia.
To tak na szybkiego.  ;)
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline arni978

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II,Moka Bialetti 1 cup
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Młynek gastronomiczny do domu.
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Lipiec 2018, 16:09:57 »
Z tego co widzę to te dozowniki w młynkach gastronomicznych używanych w domu są dość kłopotliwe.Gdy mamy więcej kawy w hopperze to mielimy na oko,wyłączamy młynek i nie wiemy dokładnie ile jest kawy w dozowniku,za każdym razem ilość może się trochę różnić.Chyba że odmierzamy wagowo każdą porcję,np wsypujemy 14 gram kawy,mielimy,wydłubujemy wylot z kawy i powinno być tyle samo.Rozwiązaniem mógłby być tu timer ale nie wszystkie młynki je posaiadają.Czy taki starszy Mazzer(kilkunastoletni)posiada timer?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek gastronomiczny do domu.
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Lipiec 2018, 16:15:32 »
Młynek z dozownikiem nie taki straszy jak go malują. Kiedyś były tylko takie młynki, a ludzie korzystali z nich w trybie "grind-on-demand". Tak to wyglądało w wykonaniu Tima Wendelboe dawno temu:



W drugiej części filmu pokazano jak korzystać z tradycyjnego młynka z dozownikiem. Nie trzeba timera -- liczy się doświadczenie, rytm pracy z dźwigienką dozownika i zwinność dłoni.
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec 2018, 16:23:37 wysłana przez Antonio »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynek gastronomiczny do domu.
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Lipiec 2018, 16:22:14 »
Jedyna metoda na ogarnięcie tego, mi to trochę więcej czasu i zabawy zajmowało ale nie stanowiło to większego problemu...

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Młynek gastronomiczny do domu.
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Lipiec 2018, 17:36:01 »


Młynek mozna sprawdzić na upartego bez przyrządów czyli na oko i ucho.
Oko- wytarcie. Oględziny miejsc styku kolby z widelcem, włącznik prądu, panel sterowniczy jak jest, plexa plus hopper i ewentualnie zbiornik dozownika, łopatka dozownika itp. rzeczy. Elementy mało eksploatowane mają mało przetarć tyczy się metalu gołego jak i lakierowanego z plastikiem włącznie. Plexa mało używana, jest przezroczysta.
Technicznie, wypada sprawdzić oś wirnika pod kątem bicia na boki i stan łożysk na słuch czy nie buczą podczas obrotu jak i płynność obrotu wirnika. Później sprawdzamy bicie żarna na boki.
W żarnach płaskich jak i stożkowych najważniejsza jest cześć ostatnia czyli wykończeniowa. Są tam rowki które muszą być wyczuwalne np. na paznokieć. Lecz stan żaren gdy są one zajechane nie dowodzi, że młynek dużo mielił. Żarna nawet nowe można szybko zajechać. Na koniec stan wizualny zewnętrzny plus jakość gwintów regulacyjnych stopnia przemiału. Jak spasowane miedzy sobą, na jakim poziomie gwarantują płynność obrotu bez obciążenia.
To tak na szybkiego.  ;)

Dziękuję wszystkim za tak szybką odpowiedź.
Mam jeszcze kilka pytań.
Czy bicie wirnika i łożyska będzie słychać?
Gdzie dokładnie jest część wykończeniowa?
Jak znaleźć te rowki?
Sprzedający nie powinien mieć problemu jak będę mielić "na sucho"?
Żarno 70-kilka milimetrów będzie dobre na "zapas" pod przyszłe maszyny do espresso?
Aktualnie używam nowej demoki gr0203 i zastanawiam się czy nie sprzedać i wziąć gastronomika czy lepiej zostawić oba

Wysłane z mojego C106-9 przy użyciu Tapatalka


Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Młynek gastronomiczny do domu.
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Lipiec 2018, 18:26:27 »
Bicie wirnika będzie po części widoczne lecz najlepiej jest je sprawdzić posługując się punktem odniesienia. Może to być np. drewniany ołówek unieruchomiony przez osadzenie na sztywno do obudowy lub drugie żarno patrzymy wtedy od strony wylotu zmielonego ziarna. Przykład młynek z dozownikiem.
Łożysko jak coś jest z nim nie tak, będzie słyszalne na ucho. Płynność obrotu wirnika, opuszki palców są do tego idealne.
Cześć wykończeniowa, to ta cześć zewnętrzna żarna płaskiego. Patrzymy zawsze od kierunku wykonywanej pracy. Na tej czesci jest  najwięcej nacięć. Te nacięcia to są rowki.
Żarna ponad 70 mm są moim głównym narzędziem do mielenia pod espresso. Młynek Macap MXD.
Sprzedawca problemów nie powinien robić  z pokazaniem żaren tnących. Warto pomyśleć o własnym bezpieczeństwie gdy będzie się chciało sprawdzić bicie żaren na wypiętym kablu z sieci, lub słuchało łożysk na włączonym do gniazdka kablu. Robisz wszystko na własną odpowiedzialność.

Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Młynek gastronomiczny do domu.
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Lipiec 2018, 22:41:26 »
Hlary, co ma wspólnego ilość kaw w wyborze młynka.
Takie samo co zakup młynka do baru a do domu. Jeżeli w domu zużywa się tyle kaw co w małym barze to normalnym wyborem jest młynek gastronomiczny. Gdy ktoś pije dwie kawki to zawsze retencja spowoduje, że część kawy będzie zwietrzała. Gdy pijamy w domu 20-30 kaw to retencja nie ma takiego wpływu na smak pozostałych kaw.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2018, 22:44:57 wysłana przez hlary »

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Młynek gastronomiczny do domu.
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Lipiec 2018, 08:39:57 »
Nie chcę się kłócić tym bardziej jak słyszę słowo retencja i jej rzekomy udział w smaku.
Załóżmy Hlary:
1/ Ty na dobę robisz 30 kaw a ja 3.
2/ Pierwszą pijemy rano a ostatnią wieczorem.
3/ Śpimy po 8 godz.

Wniosek. U Ciebie retencja i wietrzenie kawy nie ma miejsca, a u mnie ma. Wybacz, ale coś tu nie pasuje. To raz.
Dwa. Coś co się zwie retencja to nie jest argument. Pijesz Ty czy ja kawę codziennie to się zaleganie ziarna pomija i kropka.
Gdy się robi przerwę np. tygodniową, to można te parę g. poświęcić i wywalić do kosza. A po np. 3 miesiącach rozbiera się młynek i czyści wszystko dokładnie niezależnie czy mieliło się 3 czy 30 porcji ziarna na dobę.

A teraz względy ekonomiczne kontra smak kawy. Zakładam:
1/ Wydając więcej kasy na zakup kawy oczekuję lepszego smaku.
2/ Przemiał z młynka gastro z płaskimi żarnami 64 mm jest min. 5 razy lepszy niż z żarna 50 mm. Mając na uwadze wydobycie czystszego smaku.

Jaki jest sens płać się w żarna np. 50 mm? A jak jeszcze robimy espresso. Wybacz, coś tu koliduje i to nie jest tylko smak.

Kolejne. Zaleta małych młynków:
Są dwie, są one przeważnie niższe od większych/starszych braci i tańsze w zakupie.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Młynek gastronomiczny do domu.
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Lipiec 2018, 12:35:15 »
Ostatnio zauważyłem fajny patent na zmniejszenie retencji przy single dosing bez hoppera (lub z symbolicznym). Duża gruszka przyłożona do wlotu kawy. Dwa energiczne ruchy i to co zalega w wylocie jest przedmuchane. Wczoraj sprawdziłem i wysypało się 2g kawy. Nawet jeżeli to nie wszystko (a drugie tyle w środku by się nie zmieściło) to i tak wielki krok w dobrą stronę.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Młynek gastronomiczny do domu.
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Lipiec 2018, 12:58:49 »
A jak z jakością przemiału przy takim wydmuchiwaniu?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi