Autor Wątek: FELD2 - Made by Knock  (Przeczytany 2210 razy)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
FELD2 - Made by Knock
« dnia: 18 Grudzień 2017, 10:24:55 »
Nie wiem czy ktoś ma i używa, żeby podzielić się wrażeniami? Do końca tygodnia jeszcze do zamówienia w dość atrakcyjnej cenie 88 GBP + VAT. Znowu jest parę sztuk dostępnych.
Te same żarna co Aergrind, ale większa konstrukcja, i dłuższa na stałe przytwierdzona rączka.

http://www.madebyknock.com/store/p40/FELD2_%3A_HONED.html


Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: FELD2 - Made by Knock
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Grudzień 2017, 10:34:19 »
Kiedyś bardzo chciałem - ale Aergrind jest w 95% wystarczający jak na moje potrzeby.

2% odejmuje za pojemność "hoppera" 28g to już max co mi się udało upakować, więc na 500ml już nie zmielę na raz.
2% odejmę za wysokość - gdyby był centymetr wyższy, tak po 5mm na hopper i na zbiornik, to w moim ręku lepiej by leżał.
1% za długość rączki - choć jest ciężej niż w Lido nie ma tragedii.

Czyli Feld spełniał by oczekiwania i potrzeby w 100%. Całość z wysyłką 124 GBP, mniej niż 600 PLN.  :ok:
LMWDP #469

Offline Jann

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Aeropress, Hario V-60, Cafflano Kompresso
  • Młynek: Feldgrind 2, Nivona 130, Rhinowares
Odp: FELD2 - Made by Knock
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sierpień 2018, 13:51:52 »
Ja posiadam ów młynek, przesiadłem się na niego bezpośrednio z młynka Rhinowares. Jakość przemiału jest nieporównywalne lepsza (wszystkie dripy od razu stały się slodsze i "pełniejsze". Bardzo fajnie wychodzą też napary ze zwykłego Aeropressu i z Prismo. Jakość wykonania jest świetna, pojemnik na zmieloną kawę trzyma się świetnie. Młynek bardzo przyjemnie trzyma się w dłoniach, choć jest dość ciężki. Ma stalowe żarna, nigdy nie zaciął mi się podczas mielenia (ceramiczne mają to do siebie, że się tną). Regulacja grubości jak dla mnie jest jego największym plusem, jest niesamowicie czytelna i wygodna. Jeśli kogoś to interesuje, to 20 gramów ziaren na ustawieniu 1.2 (pod espresso/prismo) kręci się około minuty i dziesięciu sekund. Ogólnie rzecz biorąc, polecam!

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: FELD2 - Made by Knock
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Sierpień 2018, 14:25:32 »
Całość z wysyłką 124 GBP, mniej niż 600 PLN

U deskowych stówkę drożej ale masz na miejscu:
https://www.coffeedesk.pl/product/6918/Knock-Feldgrind-2-Mlynek-Reczny

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: FELD2 - Made by Knock
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sierpień 2018, 15:20:37 »
Feld 2, wolę 1 (mam) lub Aergrind (tylko recki). Kolega kupił jakiś czas temu 2, rączka mniej mobilna ala commandante.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi