Autor Wątek: FrankOne "ekspres" z technologią ekstrakcji próżniowej  (Przeczytany 1608 razy)

Offline andrak Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Gaggia Accademia, Bialetti Mokona, Aeropress, V60, Chemex
  • Młynek: Comandante, Porlex Mini
FrankOne "ekspres" z technologią ekstrakcji próżniowej
« dnia: 10 Październik 2018, 11:22:34 »
W jednym z tygodników natknąłem się na opis czegoś takiego.
Wykorzystywane jest tam podciśnienie, aby przepuścić wodę przez kubeczek zmielonej kawy. Można w tym przygotować tradycyjna kawę, latte, a także cold brew.
Podaję tez link do kickstartera, jakby ktoś był zainteresowany

https://www.kickstarter.com/projects/edumana/frankone-the-first-one-touch-specialty-coffee-brew

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10485
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: FrankOne "ekspres" z technologią ekstrakcji próżniowej
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2018, 15:05:29 »
Wygląda ciekawie.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: FrankOne "ekspres" z technologią ekstrakcji próżniowej
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik 2018, 19:49:43 »
w ekspresach wszyscy tak się ekscytują cremą a tutaj twierdzi się, że jest ona gorzka i negatywnie wpływa na smak, a więc najlepiej się jej pozbyć.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: FrankOne "ekspres" z technologią ekstrakcji próżniowej
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Październik 2018, 20:58:02 »
w ekspresach wszyscy tak się ekscytują cremą a tutaj twierdzi się, że jest ona gorzka i negatywnie wpływa na smak, a więc najlepiej się jej pozbyć.
No ale chyba taka prawda?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: FrankOne "ekspres" z technologią ekstrakcji próżniowej
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik 2018, 21:29:29 »
Ja bym widział zastosowanie tego w pracy. Mielisz w domu kawę, a w pracy trzymasz tylko ten "coś" i masz duży kubeł dobrej kawy. Lepsze niż kombinowanie w robocie z dripem - stoper, waga, polewajka nie są tu potrzebne.
Ostatnio miałem w pracy dripper i założyłem go na jakiś dziwny dzbanek (chciałem 500 ml kawy, a dripper jakoś tam pasował do dzbanka) i jak się to wszystko po dwóch minutach nagle wyje... przewróciło... fajnie było :)

Ciekawe tylko jak ze smakiem kawy w porównaniu do właśnie V60. Bo i tak masz wpływ na ilość kawy (wagę), temperaturę wody i czas.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: FrankOne "ekspres" z technologią ekstrakcji próżniowej
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Październik 2018, 23:00:54 »
Nie zabardzo podoba mi się ten wynalazek, dziwny filtr, praktycznie nie do zastąpienia, nie do końca widać jak z czyszczeniem, bo filtr jest dookoła a kawa do dzbanka leci z jednej rurki, dźwięk pompki na jednym z filmików przypomina mi chińskie zabawki dzieci. No i serwer musi idealnie pasować więc oryginalny będzie ciężki do zastąpienia. Dużo wydziwiania a nie do końca kupuję wielkie plusy podciśnienia, clever wydaje się prostszy, a aeropress da mi takie ciut ciśnienia za pół ceny.

O wiele bardziej interesujacy wydaje mi się norweski steepshot, KS już zamknięty i ciekawe jak wyjdzie w praktyce, ale to jest mega proste i wygodne i z filtrem w rozmiarze aero, więc mamy dostępne powszechnie papierki, metalowe czy regulowane

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: FrankOne "ekspres" z technologią ekstrakcji próżniowej
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Październik 2018, 07:41:56 »
Dźwięk pewnie pochodzi z pompki perystaltycznej. Oglądałem bez dźwięku więc się tylko domyślam. Taka konstrukcja pompki pozwala wytworzyć podciśnienie i jest dość tania dla tego używane są w zabawkach dla dzieci, żeby zaciągnąć płyn z pojemniczka i uniknąć pompki zanurzeniowej.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi