Autor Wątek: Gabi master VS KALITA wave (metalowy)  (Przeczytany 2165 razy)

Offline Kamlot

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Ascaso UNO Prof, aeropress, chemex, kalita
  • Młynek: Ascaso i-2 steel, MYM51
Gabi master VS KALITA wave (metalowy)
« dnia: 26 Październik 2018, 10:42:09 »
Hej, zastanawiam się nad kupnem jednego z tych produktów. Narazie mam aeropress i chemex. Nasłuchałem się wielu pozytywów na temat Gabi ale z drugiej strony słyszałem że napar wychodzi podobny jak w chemexie wiec nie wiem czy jest sens kupować to urządzenie. Prosił bym o opisanie tych dwóch produktów, ich zalet i wad. Z góry dziękuję !

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5081
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Gabi master VS KALITA wave (metalowy)
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Październik 2018, 10:44:14 »
To trochę dwie różne rzeczy, czego oczekujesz? Gabi daje zdecydowanie mniejsze możliwości manewru, ale do Kality już trzeba mieć konewkę.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3455
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Gabi master VS KALITA wave (metalowy)
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Październik 2018, 10:46:08 »
Ja na Twoim miejscu już bym nie inwestował w sprzęt do przelewów.
Masz Aero - bardzo uniwersalny, masz Chemex - klasyka.

Pozbieraj np. do Cafelat Robot, będziesz miał zupełnie nowe pole do eksperymentów z espresso.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Gabi master VS KALITA wave (metalowy)
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Październik 2018, 10:59:37 »
Z gabi możesz ściągnąć prysznic i polewać z czajnika, wtedy masz Kalitę. Być może są jakieś niuanse w ilości i rozmieszczeniu otworów na dnie nie wiem. Kalita metalowa jest natomiast bardzo ładna i estetyczna. Gabi to kawałek plastiku.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5081
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Gabi master VS KALITA wave (metalowy)
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Październik 2018, 11:07:44 »
Otwory są rozmieszczone kompletnie inaczej. Kalita ma 3 małe, Gabi jeden duży i jeden trochę mniejszy.

Offline Kamlot

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Ascaso UNO Prof, aeropress, chemex, kalita
  • Młynek: Ascaso i-2 steel, MYM51
Odp: Gabi master VS KALITA wave (metalowy)
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Październik 2018, 11:09:47 »
Konewkę mam, z racji że lubie eksperymentować z aero mam też dokładną wagę i termometr. Jeśli chodzi o espresso , mam prismo do aero, ale w sumie ciekawa sprawa z tym Cafelat Robot ale trochę droga  :/. Estetyka też nie gra roli bo to ma parzyć dobrą kawę a nie wyglądać  [emoji38] .

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Gabi master VS KALITA wave (metalowy)
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Październik 2018, 11:57:09 »
Jak lubisz eksperymentować to oczywiście kupuj Gabi. Jak ci nie spasuje to najwyżej opylisz potem na pchlim targu  :taktak:

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6144
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Gabi master VS KALITA wave (metalowy)
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Październik 2018, 12:01:26 »
Jeśli chce się eksperymentować, to na pewno inne wyjdą napary z drippera z płaskim dnem niż z chemexa czy ap. Czy warto dokupywać kolejny sprzęt musisz samemu zdecydować. Możesz odwiedzić jakąś dobrą kawiarnię, w której mają oba urządzenia i poprosić o wykonanie z tej samej kawy dwóch naparów.

Jak dla mnie z zaparzaczy z płaskim dnem najciekawsze rezultaty były z Brewisty smart dripper z białymi filtrami kality.

 Jeśli urządzenie ma być małe i trudne do uszkodzenia, to wybrałbym jednak Gabi. Można jej używać ze zbiornikiem lub bez. Pozbawiając jej górnej części mamy tak na prawdę małą Kalitę. Tu również polecam białe filtry kality, tylko mniejsze.

Offline Kamlot

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Ascaso UNO Prof, aeropress, chemex, kalita
  • Młynek: Ascaso i-2 steel, MYM51
Odp: Gabi master VS KALITA wave (metalowy)
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Październik 2018, 12:58:25 »
Możesz odwiedzić jakąś dobrą kawiarnię, w której mają oba urządzenia i poprosić o wykonanie z tej samej kawy dwóch naparów.

Niestety siedzę na studiach w Danii w dość małej miejscowości gdzie jest tylko jedna dobra kawiarnia ale mają tam tylko podsawy drip,chemex i aero. Ale z tego co piszesz to z Gabi można się fajnie pobawić i w sumie mieć 2w1 wiec chyba wypróbuję  :D

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 682
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Gabi master VS KALITA wave (metalowy)
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Październik 2018, 11:23:02 »
Musisz wziąć tylko dwie kwestie pod uwagę. Gabi jest wykonany z dość kruchego tworzywa łatwo to pęka (z moim tak było). Ponadto w przypadku wody o dużym zawapnieniu jego otwory bardzo szybko się zapychają a ich oczyszczanie wymaga częstego namaczania w kwasku.

Offline Kamlot

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Ascaso UNO Prof, aeropress, chemex, kalita
  • Młynek: Ascaso i-2 steel, MYM51
Odp: Gabi master VS KALITA wave (metalowy)
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Październik 2018, 12:30:21 »
Musisz wziąć tylko dwie kwestie pod uwagę. Gabi jest wykonany z dość kruchego tworzywa łatwo to pęka (z moim tak było). Ponadto w przypadku wody o dużym zawapnieniu jego otwory bardzo szybko się zapychają a ich oczyszczanie wymaga częstego namaczania w kwasku.


O warto wiedzieć, dziękuję !

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi