Autor Wątek: Jaki lepszy następca młynka Baratza Sette 30  (Przeczytany 5382 razy)

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Jaki lepszy następca młynka Baratza Sette 30
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Sierpień 2020, 19:54:21 »
Więc w końcu kawa w hopperze wietrzeje czy nie?
Kiedyś tu na forum napisano że tak i dlatego supie tyle ile wypije jednego dnia.
Mikroregulacje uważam za zbędną.
Jeśli skok jest za duży to wsypuje mniej lub więcej o pół grama kawy i jest okej.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2020, 20:14:38 wysłana przez JarekB »

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 204
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Jaki lepszy następca młynka Baratza Sette 30
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Sierpień 2020, 09:30:26 »
Kawa w hoperze wietrzeje, bo nie ma możliwości szczelnego zamknięcia hopera (musiałoby być zamknięcie próżniowe). Natomiast tutaj mowa w kontekście jakości przemiału - ponoć w większości młynków przemiał jest lepszy, jeśli hoper jest pełny..... Tak czy inaczej ja stosuję Single Dose (SD), bo często zmieniam kawy.

Offline sharezz

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Gaggia Classic PRO, Melitta Aroma Fresh, Areopress
  • Młynek: Baratza Sette 30, 1Zpresso Q1
Odp: Jaki lepszy następca młynka Baratza Sette 30
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Sierpień 2020, 16:21:54 »
Kawa w hoperze wietrzeje, bo nie ma możliwości szczelnego zamknięcia hopera (musiałoby być zamknięcie próżniowe). Natomiast tutaj mowa w kontekście jakości przemiału - ponoć w większości młynków przemiał jest lepszy, jeśli hoper jest pełny..... Tak czy inaczej ja stosuję Single Dose (SD), bo często zmieniam kawy.
a ten Sette 30 nie ma przypadkiem też zamknięcia na dole? takiej niby wajchy? z drugiej strony, chyba też nie ma co przesadzać, jeśli się otworzy kawę i ją trzyma w pojemniku/słoiku to tam też nie jest zamknięta próżniowo.

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 204
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Jaki lepszy następca młynka Baratza Sette 30
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Wrzesień 2020, 22:33:45 »
a ten Sette 30 nie ma przypadkiem też zamknięcia na dole? takiej niby wajchy?
Tak, ma. Ale to niczego nie zmienia, bo to nie jest szczelne zamknięcie. Owo zamknięcie służy tylko temu, aby łatwo można było wysypać pozostałe w hopperze ziarna.

z drugiej strony, chyba też nie ma co przesadzać, jeśli się otworzy kawę i ją trzyma w pojemniku/słoiku to tam też nie jest zamknięta próżniowo.
Oj, bardzo się mylisz. Pojemnik, czy słoik jeśli jest szczelny, to jeszcze pół biedy, ale kawa i tak wietrzeje, bo wymieniasz powietrze przy każdym otwarciu. Ale jeśli nie jest szczelny, to kawa wietrzeje bardzo szybko.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Jaki lepszy następca młynka Baratza Sette 30
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Wrzesień 2020, 07:53:55 »
Pojemnik, czy słoik jeśli jest szczelny, to jeszcze pół biedy, ale kawa i tak wietrzeje, bo wymieniasz powietrze przy każdym otwarciu. Ale jeśli nie jest szczelny, to kawa wietrzeje bardzo szybko.

Bardzo szybko to? Piszesz z doświadczenia czy zasłyszane frazesy z internetu? 
Kawy w sloiku z zamrażarki otwieranej i zamykanej codziennie przed dwa tygodnie odróżnisz od świeżej tylko zmiana grubości przemiału. Smak, ekstrakcja, crema itd będą równie dobre, zapewniam.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Jaki lepszy następca młynka Baratza Sette 30
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Wrzesień 2020, 08:36:20 »
Ten patent z mikroregulacja ale w Precisiso, słabo sprawdzał się na końcach skali kiedy trzeba było przeskoczyć na makro o oczko wyżej lub niżej. Ale oczywiście jest to lepsze niż brak regulacji (duże skoki). Po doświadczeniach z Precissio stwierdziłem że nigdy więcej plastikowych mocowań żaren do espresso. Dwa razy połamałem na jasnych ziarnach, na koniec powzmacniałem to domowymi sposobami i jakoś żyło ale luzy na żarnach i tak dawały kiepski przemiał.
Seria Sette może ma mocniejsze plastiki ale jakoś ten materiał mi się tu nie widzi.

Offline jdn

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Duo PID
  • Młynek: Baratza Sette 30
Odp: Jaki lepszy następca młynka Baratza Sette 30
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Wrzesień 2020, 15:24:38 »
Można zrobić upgrade by mieć mikroregulacje. Ja kupiłem na Baratza mikroregulacje z 270 i ona po prostu pasuje. Wymiana 10 minut. Pasuje też waga ale wtedy trzeba elektronikę też dokupić. Pasuje też hopper w 270 jest metalowe zamykanie. Ja  po niecałych 2latach odradzam Baratze i wszystkie modele Sette . Czemu bo właśnie padła mi przekładnia i jest ona sprzedawana z silnikiem. Teraz to około 130 GBP z UK. Jedyni którzy to mają od razu z tego co widzę. Sama przekładnia jest liczona na około 700-900 użyć. W środku co się zastanie polecam poszukać bo na jednym eng forum ktoś rozcinał plastik by pokazać fuszerkę projektu. Po prostu ta konstrukcja jest zaprojektowana na max 2lata przy 2-3kawach dziennie. Samo działanie spoko głośno ale bardzo szybko. Nic w środku nie zostaje.  [ Invalid Attachment ]  [ Invalid Attachment ]

Offline jdn

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Duo PID
  • Młynek: Baratza Sette 30
Odp: Jaki lepszy następca młynka Baratza Sette 30
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Październik 2020, 18:05:44 »
dołączam fotki, może kogoś zainteresuje. Cała przekładnia padła po 1,5 roku. Mielę około 1-2kawy dziennie. Z ciekawostek tak jak pisałem poprzednio dorzucone z 270 pokrętło a teraz wymieniona przekładnia. Silnik jak widac na fotkach chyba nie do zajechania, nie wiem czemu serwisy chcą go koniecznie wymieniać z przekładnią i podbijają przez to cenę. Przekładnia w USA 30USD z podatkami i transportem wyszło ~70USD. Wymiana około godziny. Nowa pracuje co ciekawe tak cicho, że na początku myślałem że coś źle złożyłem. Liczę że poprawili konstrukcję i za kolejne 1,5 roku nie wrócę po nową przekładnię.

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Jaki lepszy następca młynka Baratza Sette 30
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Styczeń 2021, 12:44:08 »
Półtora roku, to chyba jeszcze był nadal na gwarancji? Zastanawiam się nad wymianą mojego Mazzera SJ, na coś zgrabniejszego, ale jak czytam o awaryjności to mi się odechciewa...

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Jaki lepszy następca młynka Baratza Sette 30
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Styczeń 2021, 13:49:55 »
Baratza Sette 30 - widziałem gdzieś, że na jakimś zagranicznym forum excel z ilością usterek, liczba poraża. Bardzo ryzykowny młynek.

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Jaki lepszy następca młynka Baratza Sette 30
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Styczeń 2021, 17:30:23 »
A kojarzycie coś w podobnym dizajnie?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi