Autor Wątek: Automat kawowy w salonie Audi  (Przeczytany 5841 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Styczeń 2021, 21:45:34 »
 :ok:
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Styczeń 2021, 22:40:36 »
Trochę ciężko się nam dogadać biorąc pod uwagę, że ktoś dopisuje bajeczkę na chłopski rozum. Kawa to po prostu psychoaktywnym stymulatorem, który nas uzależnia, a nie żadne poetyckie rytuały. :)


Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Styczeń 2021, 07:25:46 »
Potrójne espresso piję z rana na podniesienie ciśnienia, a drugie mniejsze w tygodniu po południu, zaś w soboty to i 4 sztuki, natomiast w niedzielę: z rana, przed południem i trzecie po południu, oczywiście jak jestem w domu, bo jeśli poza, to tylko z rana jw., chybaże trafię na porządną kawiarnię. Teraz biorę ze sobą ziarna, AP i 1Zpresso.

Wódki nie piję, tylko smakuję, na ciepło, jak gdzieś jestem i widzę jakąś, co jeszcze nie kosztowałem. Nigdy nie byłem pijany, a najwięcej wódki to wypiłem raz, na swoim weselu: trzy kieliszki. Whisky lubię, dobrą, ale też piję mało i niecodziennie, dla smakowania. Znajomi, jak przyjdą, to szybko czyszczą mi zapasy przy pomocy "sztucznych" dodatków. Tak się złożyło, że tylko ja lubię czystą whisky.

Wracając do kawy, gdybym nie uwielbiał celebrować tych poetyckich rytuałów, to np robiłbym zalewajkę czy kupiłbym automat dla uzależniającej kofeiny i te kilkanaście minut na przygotowanie espresso, a potem pedantyczne czyszczenie (tak już mam :picardpalm: z moimi kawowymi sprzętami) przeznaczyłbym na inne osobiste uciechy.

Życzę wszystkim miłego dnia i smacznej  :kawa:  kawka

Edit:
Fajna tematyczna ewolucja, a zaczęło się od marnego ziarna w automacie w salonie samochodowym.

Właśnie delektuję się  podnosząc sobie ciśnienie 🙂 Na Zeusa, jaka smaczna ta naturalna Dari Hambela!
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2021, 08:07:04 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Styczeń 2021, 10:45:09 »
Trochę ciężko się nam dogadać biorąc pod uwagę, że ktoś dopisuje bajeczkę na chłopski rozum. Kawa to po prostu psychoaktywnym stymulatorem, który nas uzależnia, a nie żadne poetyckie rytuały. :)


Ja nie uważam,  że kawa uzależnia.
Ja po prostu uwielbiam rytuał picia kawy i nie raz już z racji różnych wyjazdów w okolice,  gdzie nie było kawy wytrzymałem 2 tygodnie chociaż  to było ciężkie.
Wczoraj np. 9 godzin w trasie, bez kawy,  wprawdzie można się napić kawy na wynos,  ale dla mnie to żadna przyjemność pić w plastiku i to lurę,  po takową uznaję każdą na stacji benzynowej.
Zupełnie nie kumam ludzi pijących w biegu czy w aucie kawopodobnych napojów,  ponieważ jak wspomniałem kawa to dla mnie rytuał i ja muszę wypić nie tylko w szkle znaczy filiżance,  ale w spoczynku delektuję się smakiem, zatrzymując się na chwileczkę w tym pośpiechu.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Styczeń 2021, 10:54:12 »
Ale w przypadku kawy nie ma lepszej i gorszej - to że rozpuszczalna jest niedobra, Pellini Top ujdzie, a świeża Kenia od MA najlepsza to są tylko wasze urojenia.
Nie, wcale :picardpalm: Samochodów też nie ma lepszych i gorszych, w końcu to, że Ferrari jest szybsze od Dacii to tylko urojenia ludzi.

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Styczeń 2021, 11:17:10 »
A kto powiedział że szybsze jest lepsze ?   8)

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Styczeń 2021, 11:59:58 »
Nie, wcale :picardpalm: Samochodów też nie ma lepszych i gorszych, w końcu to, że Ferrari jest szybsze od Dacii to tylko urojenia ludzi.

Są różnice, ale twój przykład z Ferrari i Dacią pokazuje że podchodzisz do tego od d* strony. Różnice są w mocy silnika ułatwiającej wyprzedzanie, zawieszeniu, układach wspomagających bezpieczeństwo i wielu rzeczach, ale to są różnice parametrów, a nie lepsze-gorsze. Więc ja jak ostatnio zmieniałem samochód to właśnie rozważałem Dacię - Duster, bo tylko SUVem jestem w stanie dojechać do domu rodzinnego. Więc tak - są samochody lepsze i gorsze - ja wybrałem lepszy - dla siebie (Grand Vitarę, ale I generacji bo na ramie), ale nie mogę powiedzieć że to "lepszy" samochód w ogóle.

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Styczeń 2021, 12:22:26 »
Zupełnie nie kumam ludzi pijących w biegu czy w aucie kawopodobnych napojów

Tak z ciekawości i bez złośliwości  zapytam, to co pijesz gdzieś w drodze jadąc autem ... ?

skansen

  • Gość
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Styczeń 2021, 12:27:36 »
Ja od pewnego czasu robię sobie na drogę dripa do termosu :) To ostatnio jedyna okoliczność kiedy robię kawę tą metodą.

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Styczeń 2021, 12:43:01 »
Zupełnie nie kumam ludzi pijących w biegu czy w aucie kawopodobnych napojów

Tak z ciekawości i bez złośliwości  zapytam, to co pijesz gdzieś w drodze jadąc autem ... ?

Ponieważ piję espresso, albo podwójne z mlekiem gorącym lub spienionym to pijam w trasie tylko w z ekspresu ciśnieniowego w restauracji czy kawiarni. Musiałbym być bardzo zdesperowanym, aby wypić na stacji benzynowej.
 

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Styczeń 2021, 12:51:50 »
Ponieważ piję espresso, albo podwójne z mlekiem gorącym lub spienionym to pijam w trasie tylko w z ekspresu ciśnieniowego w restauracji czy kawiarni. Musiałbym być bardzo zdesperowanym, aby wypić na stacji benzynowej.[/q

Kilka już razy udało mi się wypić nawet bez nieprzyjemności kawę, w McCafé ze strefą Barista, będąc w trasie. Meksyku nie było ale dramatu również, trzeba się tylko upomnieć o podanie w szkle bo z rozpędu łapią za papierowy kubek.

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Styczeń 2021, 12:56:01 »
@mlopus Tak w McCaffe mają dobrą znaczy przyzwoitą. Mi nie tylko nalali kiedyś do kubka ale do dużego ponieważ nie zdążyłem powiedzieć, że chcę najmniejsze cappuccino,  a nie takie pół litra.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Styczeń 2021, 14:00:14 »
Tak z ciekawości i bez złośliwości  zapytam, to co pijesz gdzieś w drodze jadąc autem ... ?

Jak tylko trasa jednodniowa, to robię kanapki z mięchem i popijam kefirem 300ml i dolewam do niego łyżkę miodu spadziowego oraz mineralna, a kawka to już w domu.
》tertium non datur《

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Styczeń 2021, 15:08:16 »
Zupełnie nie kumam ludzi pijących w biegu czy w aucie kawopodobnych napojów

Tak z ciekawości i bez złośliwości  zapytam, to co pijesz gdzieś w drodze jadąc autem ... ?

Ale to nie ja pisałem...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi