Autor Wątek: Automat kawowy w salonie Audi  (Przeczytany 5908 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Styczeń 2021, 08:24:28 »
OOOO to stan umysłu.
Poziom obsługi w salonach premium w PL...
 :NO: :NO: :NO: :NO: :NO:
A co, w nie-premium, np Subaru, jest lepiej? :hihihi:

Offline wielkik

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019/Gaggia Baby Twin 2010
  • Młynek: Saeco M50
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Styczeń 2021, 10:22:52 »
Faktycznie trochę tak jest i często się to zdarza nie tylko w przypadku zainteresowania się kawą, że człowiek który nareszcie dostrzeże tą różnicę i zacznie ją doceniać, dziwi się jak tak oczywista oczywistość nie jest dostrzegana i doceniana przez wszystkich, innych ludzi i jakim cudem oni mogą pić tą obrzydliwą kawę instant, czy inne badziewie.

Pewnie co niektórzy z nas są oderwani w tej materii od rzeczywistości. Ja tam sobie wypraszam, doskonale zdaje sobie sprawę, że tak jak nie jestem w stanie ekscytować się nożami? (polecam poczytać fora skupiające pasjonatów) tak samo większość ludzi traktuje wszystkie inne "nieoczywiste" hobby. Jestem ciekawy ile z naszych rodaków ma jakiekolwiek hobby ale patrząc tak realnie. Można by też zapytać o to ile czasu na nie poświęcają. Dla wielu ludzi nadal posiadanie hobby to jakaś fanaberia.

Sprawa jest tak na prawdę bardzo złożona. Ale my nie o tym, w salonie premium dają dziadowską kawę i to jest po prostu śmieszne. Ja tam zawodowo staram się być maksymalnie profesjonalny i uważam, że ktoś kto zarządza wizerunkiem tego salonu powinien takie rzeczy sprawdzać. I w zasadzie na pierwszy rzut oka to może nie mieć sensu, no bo przecież tu się sprzedaje samochody, więc czy kawa dobra czy nie dobra to ktoś i tak kupi. Ja natomiast uważam, że tak samo jak nasz forumowy kolega zauważył i zapamiętał, że kawa w tym salonie to lura, to ktoś mógłby zauważyć i zapamiętać, że kawa była tam świetna - gdyby była, a nie jest.


Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Styczeń 2021, 10:38:38 »
Ale kawa premium nie jest u nas czymś oczywistym czy powszechnym, kawa to zdaniem większości populacji tylko kawa i jak tylko jest to już jest ok. Pamiętam swojego czasu proponowano mi kawę w salonie aut z gwiazdą, ale podziękowałem a teraz był by materiał porównawczy. Tyle tylko, że spodziewałem się kiepskiej kawy z automatu to nie chciałem się narażać  :mrgreen:

Mnie też zastanawia czemu tak wielu ludzi w tym smutnym kraju nie ma swojej pasji, zainteresowań, kończy życie emocjonalne na piwie, tv i meczu ?
Z drugiej strony ja akurat doceniam dobre noże kuchenne, co nie znaczy że używam tylko tych najlepszych ale już jak wszedłem na forum latarkowe i okazało się że bez 1000 pln to nic nie zaświeci nawet na tyle dobrze abym trafił w ciemnościach śrubokrętem do skrzynki z bezpiecznikami to uznałem że to ekstrawagancja. Nie potrafię też docenić drogich i markowych ubrań, w mojej ocenie firmowe buty mojej córki są za każdym razem reklamowane i jakościowo zbliżone do tych nie markowych, spodnie, koszule, bluzy też.

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Styczeń 2021, 12:26:05 »
czemu tak wielu ludzi w tym smutnym kraju nie ma swojej pasji, zainteresowań, kończy życie emocjonalne na piwie, tv

Ojj, TV, piwo i sport tez może być pasją ... ;)
Uważasz, że gorszą niż kawa ?
Od razu dodam, że ani sport ani piwo mnie nie pasjonuje, ale TV jako technologia już trochę tak.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2021, 12:30:59 wysłana przez matyspio »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Styczeń 2021, 13:04:18 »
No widzicie. I stajemy na tym, że mimo wszystko warto trzymać się mainstreamu. Kawa premium w takim miejscu? Niestety ale tylko szeroko rozpoznawalne marki się sprawdzą. Strzelam, że i tak dla klienta lepsza będzie kawa z automatu, np Pellini Top(bo nazwa), niż plujka czy puszczalska w domu. Zawsze może trafić się ktoś, kto przy okazji zna się na czymś innym lub jest to jego pasją, ale czy dla pojedynczych przypadków w ciągu pewnie roku warto jest inwestować? Niestety przykro to brzmi, żeby nie inwestować, bo "skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?", no ale nie można patrzeć na jednostki pod kątem obsługi jednak dużej ilości ludzi...

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Styczeń 2021, 14:43:56 »
Popełniacie błąd w odniesieniu do kawy.
W przypadku noży są noże lepsze i gorsze - za miękka stal czy zły kształt powodują że nóż się szybko tępi, nie można nim kroić albo ręka się męczy jak musimy zrobić kilo sałatki na Wigilię. Tak samo z latarką - do sprawdzenia bezpiecznika wystarczy 5mm ledówka z AAA, ale jak mamy iść w las to musi świecić mocniej, z różnymi poziomami i dłużej - więc Cree, dobry sterownik i 14500. To wszystko są obiektywne i mierzalne fakty.
Ale w przypadku kawy nie ma lepszej i gorszej - to że rozpuszczalna jest niedobra, Pellini Top ujdzie, a świeża Kenia od MA najlepsza to są tylko wasze urojenia.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Styczeń 2021, 14:55:18 »
Ale w przypadku kawy nie ma lepszej i gorszej - to że rozpuszczalna jest niedobra, Pellini Top ujdzie, a świeża Kenia od MA najlepsza to są tylko wasze urojenia.

Ale jest kawa (ziarna) lepszej lub gorszej jakości, palone na żużel i 2 lata temu, albo z umiarem i na bieżąco, przechowywana po zmieleniu itd. Porównanie wiec może faktycznie nie jest idealne ale chodziło bardziej o to że każdy ma swojego muchomorka. A z kawą jest tak jak z innymi produktami spożywczymi z kiepskiego surowca, przetworzonego przemysłowo i bez troski oraz szacunku do odbiorcy będzie finalnie kiepski produkt. Ten pasztet, ser czy kawa mielona ;-)  Tu można przecież sprawdzić świeżość, wilgotność, stopień palenia, defekty ziarna. Tak sobie uroiłem bynajmniej ;-)

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Styczeń 2021, 15:14:43 »
Ale pomijając skrajności typu pleśń, zjełczałe olejki czy inne bardziej odczuwalne defekty, to jednak reszta to tylko kwestia nastawienia. Dasz do ręki nóż to usłyszysz "o jak lekko tnie", dasz lepszą kawę to najwyżej usłyszysz "no nie smakuje żużlem, może faktycznie nie lubiłem żużlu..." ;-)

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Styczeń 2021, 15:35:57 »
Ok czyli ostry i tępy nóż  to obiektywny fakt.
Ale rozpuszczalna kawa robiona fabrycznymi metodami, które obiektywnie psują jej smak to już nie.  :smiech:

Przecież to są "deterministyczne zmiany" w procesie tworzenia kawy, oceniasz proces, a nie subiektywny smak.
Z whisky to też są urojenia? 3 letni blend postawisz na równo z 15 letnim single maltem? :D
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Styczeń 2021, 15:56:48 »
3 letni blend postawisz na równo z 15 letnim single maltem?

No ja tak, zwłaszcza, że piję ją z colą  :D
Ale raczej odróżnię Szkocką Whiski od Amerykańskiej Whiskey z Kentucky, która mi bardziej smakuje ;)
Zdarza mi się czasem wypić z lodem, ale nie mam już wtedy takiej przyjemności z picia.
Kilka razy próbowałem tych droższych, wiekowych trunków ale one mi po prostu mniej smakują, niż te kilku letnie. Nic na to nie poradzę.

« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2021, 16:00:24 wysłana przez matyspio »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Styczeń 2021, 16:38:26 »
Kilka razy próbowałem tych droższych, wiekowych trunków ale one mi po prostu mniej smakują, niż te kilku letnie. Nic na to nie poradzę.
No właśnie ja też nie potrafię dostrzec przewagi doskonałej rudej nad przeciętną bo zalewam ją colą, co więcej nikt mi nigdy nie pokazał jej walorów smakowych, aromatów, możliwości i zalet. Jak z kawą zupełnie, latami piłem z AEG napój z mlekiem i nawet mi do głowy nie przyszło że to może być kiepskie w smaku. Mieliłem sobie nawet w młynku żarnowym i kupowałem raz czekoladowe sati, a raz waniliowe ;-)

Podobno ludzie przed wojną byli szczęśliwsi bo w tamtych czasach nie było porównywania siebie do innych na taką skalę jak później czy też na tak absurdalną skalę i poziom jak obecnie.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Styczeń 2021, 18:25:16 »
Z whisky to też są urojenia? 3 letni blend postawisz na równo z 15 letnim single maltem? :D

Nawet moja żona, kompletna ignorantka w tej kwestii odróżni, Johnnie Walker Red Label od The Glenlivet 12 Double Oak, którego ostatnio kupiłem 2 butelki i z jedną poszliśmy do znajomych, u których zawsze jest ten pierwszy. Zgadnijcie, która smakowała  w czystej postaci i w temperaturze pokojowej, oczywiście w ślepym teście? Pytanie retoryczne!


Faktycznie trochę tak jest i często się to zdarza nie tylko w przypadku zainteresowania się kawą, że człowiek który nareszcie dostrzeże tą różnicę i zacznie ją doceniać, dziwi się jak tak oczywista oczywistość nie jest dostrzegana i doceniana przez wszystkich, innych ludzi i jakim cudem oni mogą pić tą obrzydliwą kawę instant, czy inne badziewie.

👍 i jak wcześniej pisałem, zwyczajnie brak takim degustatorom świadomości i wiedzy.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2021, 18:55:31 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline wielkik

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019/Gaggia Baby Twin 2010
  • Młynek: Saeco M50
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Styczeń 2021, 19:51:29 »
Co do noży to ja szanuje, tak samo jak latarki. Swoja drogą ciekawe, że ja też te dwa tematy zgłębiałem. Powiem więcej, forum fanów noży i fanów latarek to czytałem z pasją swojego czasu bo było dla mnie niezwykle ciekawe jak na temat takich przedmiotów można otworzyć forumowy przewód dotorski. Poza tym sam gotuję więc dobry nóż szanuje i ogarniam mniej więcej o co w tym chodzi.

Kawa to tylko kawa -  no nie do końca. W przypadku alkoholu wszelakiej maści i to równo na całym świecie to są różne przyczyny tego, że chcemy się go napić. Możemy na przykład po prostu chcieć się odurzyć. W przypadku kawy, jako przyczynę pragnienia wypicia kawy możemy wymienić potrzebę pobudzenia. Natomiast zauważcie, że ogromna ilość ludzi pije kawę bo ją po prostu lubi, lubi jej smak. Oczywiście może to wynikać z wzmocnienia pozytywnego wynikającego z tego, że kojarzymy smak z tym, iż czuliśmy się po wypiciu tego smaku lepiej niż przed. Natomiast nadal chcemy się jej napić nie jak wody, czyli po to żeby ugasić pragnienie - co jest potrzebą pierwotną, tylko oczekujemy, że jej smak nas zadowoli. Mi się wydaje, że ludzie mają generalnie problem z ocenianiem jakości czy po prostu walorów smakowych produktów spożywczych. No bo jak patrzę na to co jedzą moi znajomi i ogólnie osoby z mojego kręgu społecznego to bardzo często ten kulinarny horyzont mają mega wąski. Ważne żeby było dużo i tanio, a najlepiej mięso.

Trochę to jest fanaberia, bo jedzenie to też jest potrzeba pierwotna, a ja tu wymyślam jakieś walory smakowe. No ale człowiek opanował sztukę gotowania jako chyba jedyny gatunek na ziemi i doprowadził tą sztukę do takiej perfekcji, że faktycznie jest różnica. Tylko teraz, czy tak jest na prawdę, czy my po prostu w to wszystko tylko wierzymy, skoro tylu ludzi tej różnicy nie widzi.
Zastanawia mnie też fakt, jak rzadko w naszym kraju rozmawia się o jedzeniu. Mam na prawdę nie wielu znajomych którzy potrafią rozmawiać o tym temacie. I żeby nie było ja absolutnie nie ganię naszego narodu bo generalnie to ja go kocham. Pracowałem kiedyś we włoskiej firmie i tam gadanie o jedzeniu to jest chyba bardziej popularne niż u nas o polityce.

Co do whisky i ogólnie alkoholi to po latach łojenia na umór, też zacząłem dostrzegać, że faktycznie można spotkać dobry alkohol i przyjemność z wypicia szklaneczki może być porównywalna z wypiciem taniej butelki. Może po prostu trzeba chcieć zauważyć pewne rzeczy, a nasz mózg to raczej statystycznie jest leniwy i dlatego większość społeczeństwa w dupie ma walory poza-użytkowe.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Styczeń 2021, 20:38:29 »
Ok czyli ostry i tępy nóż  to obiektywny fakt.
Ale rozpuszczalna kawa robiona fabrycznymi metodami, które obiektywnie psują jej smak to już nie. 

Nóż to narzędzie i jego wartość oceniasz po tym jak spełnia swoją funkcję - czyli po prostu jak tnie. Oczywiście są maniacy których bardzo interesuje rodzaj stali i sposób odpuszczania po hartowaniu - ale ja zawsze mówię że jestem inżynierem i mnie takie rzeczy po prostu muszą interesować ;-)

A kawa... No właśnie - do czego służy? Ja, odmiennie od wielkik'a, twierdzę że oprócz pobocznej funkcji dostarczania kofeiny, to przede wszystkim jest rytuałem. Począwszy od pierwszych pasterzy kóz, którzy parzyli ją przy ognisku, do którego mogli usiąść dopiero wieczorem i przygotować się do nocnego czuwania. Przez większości znany poetycki opis w Panu Tadeuszu. Aż po wątkowy automat w salonie Audi - no po co tam został postawiony? Dla spragnionych klientów? No raczej nie. Dla tych co potrzebują kofeiny żeby przeczytać umowę sprzedaży? Nie zdąży zadziałać a wątpię żeby i sprzedawcom na tym zależało ;-) Dla koneserów wytrawnych smaków? No chyba też nie. Po prostu po to żeby  móc przy kawie usiąść przy stoliku i porozmawiać o zakupie samochodu - żeby nie było że samochód kupujemy jak bułki, w przelocie, tylko w "przyjacielskiej atmosferze".

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Styczeń 2021, 21:40:12 »
Może po prostu trzeba chcieć zauważyć pewne rzeczy, a nasz mózg to raczej statystycznie jest leniwy i dlatego większość społeczeństwa w dupie ma walory poza-użytkowe.

👍

Kto nigdy nie pił whisky, niech skosztuje The Glenlivet 12 Double Oak i wypije ją bez żadnych "sztucznych" dodatków, a
uderzą go smaki najlepszych afrykańskich ziaren.

Wracając do automatu w salonie Audi... Dzisiaj zadzwoniła do mnie pani z pytaniem o ocenę od 1 do 5 obsługi? No... dałem 5, ale kawę to macie na poziomie 0, dodałem. Jak wspomniał @Janusz automatem zajmuje się firma zewnętrzna. Prawdopodobnie nawet nie mają klucza do automatu, ale pani powiedziała, że zgłosi moją uwagę osobie, która się tym zajmuje.

Mam ochotę pojechać do nich, przy okazji, z naszą biurową kawką za 33zł. i, jeśli zechcą, zrobić im taki ala cupping porównawczy z tymi ziarnami z automatu.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2021, 21:47:16 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi